יום ראשון , דצמבר 16 2018
בית / עמקים / חדשות עמקים / בנצרת עילית עולים על הגל
ראשוני העולים כבר כאן
ראשוני העולים כבר כאן (צילום ישראל פרץ)

בנצרת עילית עולים על הגל

בחודש דצמבר אשתקד הכריז ראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט על שנת 2017 כשנת חידוש העלייה. לאחר שנים רבות של האטה עד כדי קיפאון מוחלט בקליטת עלייה נצרת עילית, הודיע ראש העיר פלוט, תחזור למקומה הטבעי כעיר קולטת עולים בשינוי אחד – העולים שיקלטו לעיר יהיו צעירים ומשפחות עם ילדים קטנים שישתלבו מיד לאחר הגעתם לארץ במקומות עבודה ואיתורם יתבצע עוד בהיותם בחו"ל במסגרת תכנית תעסוקתית מיוחדת בה שותפים עיריית נצרת עילית, משרד הכלכלה, משרד העלייה והקליטה, מכללת נצרת עילית, הסוכנות היהודית ונציגי מפעלים שיספקו לעולים מקומות עבודה במקצועם.

ראשוני העולים כבר כאן
ראשוני העולים כבר כאן (צילום ישראל פרץ)

מפעל אינטר אלקטריק, בבעלות אריה קורטקין, תושב נצרת עילית ובניהולו של יוסי טכמן, נרתם לפרויקט ונציגי מטעמו יצאו למשלחת שנסעה למדינות חבר העמים ואיתרה את העולים שישתלבו בתכנית. "המשלחת קיימה את ראיונות הקבלה לעבודה בחו"ל והעולים שמתאימים ומעוניינים להשתלב בתכנית נכנסו לתהליך אינטנסיבי שאת פרותיו אנו קוצרים בימים אלה ממש, 56 צעירים שמגיעים לעיר בחודש אחד זה מספר שיא, שלא היה כמוהו ובהחלט בשורה לנצרת עילית", אומרת מנהלת אגף שילוב קהילתי פאולה לאם חיים

נתוני העלייה לנצרת עילית בשנת 2017 עדיין לא סגורים אולם כבר בשלב זה, בחודש אוקטובר, ניתן לראות מגמה ברורה של עלייה חדה ובאופן דרמטי. מספר העולים שהגיעו לעיר גבוה פי 3 לעומת 2016 והממוצע בשנים שקדמו לה. מבצע "פותחים שנה בעלייה",   שילווה את חודש אוקטובר יוסיף לנתונים 56 עולים צעירים, מרביתם זוגות עם ילדים קטנים.

ראש העיר פלוט קיים השבוע ישיבת היערכות מיוחדת לקליטת העולים באופן היעיל והמהיר ביותר תוך דגש על ליווי אישי של כל משפחה ומתן מענה מיידי. "מניסיוני כמנכ"ל משרד העלייה והקליטה לשעבר אני יודע שמבחן הקליטה המוצלחת לא נעוץ בהגעה לעיר אלא בהשתלבות במקום עבודה. רכישת מקצוע מבוקש כמו חשמלאי מוסמך היא בהחלט בונוס שמושך את העולים להגיע לנצרת עילית וגם עונה על צורך של מפעלים שמשוועים לעובדים מקצועיים ומתקשים למצוא אותם בהיצע הקיים", אמר פלוט והוסיף "אנו נמצאים בקשר הדוק עם קהילות יהודיות בצרפת ואני חש שיש הפעם תזוזה ממשית לכיוון נצרת עילית, אנו חייבים להביא לעיר גרעין ראשון, אני מקווה כבר בשנה הקרובה 2018".

 

בדוק גם

ברוך שמאילוב (משמאל) על הפודיום בגוואנג'ו. צילום: באדיבות איגוד הג'ודו

הישג מרשים לג'ודוקא מחדרה בתחרות חשובה בסין

הג'ודוקא ברוך שמאילוב מחדרה זכה היום (שבת) במדליית כסף בתחרות מאסטרס בג'ודו שנערכה בעיר גוואנג'ו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *