בית / עמקים / חדשות עמקים / בן 18 תושב העמקים נעקץ על ידי עכביש

בן 18 תושב העמקים נעקץ על ידי עכביש

למרפאת כללית, הגיע בחור כבן 18 עם פריחה על בטנו שהחלה מספר שעות לפני הגעתו למרפאה.

סימני עקיצת העכביש (צילום דוברות הכללית)
סימני עקיצת העכביש (צילום דוברות הכללית)

הבחור סיפר כי חש עקיצה אך לא ייחס לכך חשיבות. לאחר מספר שעות הוא הבחין באדמומיות הולכת וגדלה, ומקום העקיצה החל לכאוב ולווה בתחושת חום וצריבה וגרד מקומי. מאחר שהכאבים לא חלפו, פנה למרפאה לקבלת טיפול רפואי.

"כשראינו את האדמומיות וצורת ההתפשטות של האודם עם אזור מרכזי שהחל להיות כמעט נמקי חשדנו שמדובר בעקיצה של עכביש מצוי, מצב לא נדיר בתקופה זו של השנה. בדרך כלל הארס של העכביש מתפזר בגופו של הנעקץ לפי הניקוז הלימפתי של אזור העקיצה. בעקבות התגובה האלרגית של הגוף לארס, האזור הפך להיות אדמומי יותר ויותר והאודם התפשט לכיוון בית החזה עם החמרה בגרד והרגשת העקצוץ. הוחלט על טיפול תרופתי מידי בהתאם למצבו במרפאה, לאחר הטיפול האדמומיות, הרגשת הגרד והעקצוץ פחתו", סיפר ד"ר נאיף ח'מאיסי, מומחה ברפואת ילדים במרפאות כללית, שטיפל בחולה.

עכביש מסוג "ששן חום" או "ארסן חום" חי בדרך כלל בבית. בדרך כלל הוא לא תוקף, אלא אם כן הוא מרגיש מאוים ועקיצתו מסוכנת לאדם. באזור העקיצה העכביש מפריש לפצע רעלנים. הגוף בתגובה לרעלנים מפתח תופעות לוואי כגון: אודם, תפרחת, נפיחות בעור, בחילות, כאב עז, זיהום מקומי ואף נמק במקום העקיצה.

עקיצת עכביש היא תופעה שכיחה ואנחנו יודעים כיצד לטפל בה. לא מדובר בפגיעה מסוכנת, אך אם האזור מתחיל לפתח תגובה חריפה יש להגיע בדחיפות לקבלת טיפול רפואי", הסביר ד"ר נאיף ח'מאיסי.

בדוק גם

דני אסולין (צילום חגאג רחאל)

דני אסולין מודה: "אני מתגעגע ליובל שאוט"

"באופן אישי הוא חסר לי, כל שחקן שגדל במועדון יקר ללבי, בטוח שיובל יחסר לי ולמועדון", מודה יושב ראש הפועל עפולה

עמוס גלאם

עמוס גלאם יעמוד בראש מפלגת העבודה במגדל העמק בבחירות למועצה

יו"ר המפלגה אבי גבאי החליט שלא יתקיימו פריימריס. המפסיד הגדול: יוסי פורטל, שככל הנראה יחבור לעופרה פינקלשטיין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *