בית / עמקים / בית שאן / רק לא לאבד דם

רק לא לאבד דם

בעקבות קריסת בנק הדם הטבורי "ביוקורד" שבו אוחסנו 2,700 מנות דם טבורי של ילדים, הגיעה בימים אלו נציגות ההורים הנפגעים להסדר מוסכם להצלה ואחסון של המנות הדם במתקני חברת קליה ביוטק.

הצלת המנות מותנית באיתור של ההורים ובימים אלו החל מהלך רחב בישראל וברחבי העולם לאיתור כל ההורים על מנת שיוכלו להצטרף להסדר. חלק מההורים ניתנים לאיתור באמצעות רשימות, אולם אחרים שינו את כתובתם, העתיקו את מגוריהם לחו"ל, התגרשו או החליפו את שמם.

להציל חיים (צילום באדיבות ארגון שגרירי רוטשילד)
להציל חיים (צילום באדיבות ארגון שגרירי רוטשילד)

מאז קריסת הבנק נחלץ משרד הבריאות לעזרת ההורים והסכים לסייע במימון ביניים של אספקת החנקן לשמירת המנות עד להשגת הסדר לשמירתן לטווח ארוך. בית המשפט המחוזי בתל אביב, שאישר את המתווה, הקציב שלושה חודשים למימושו ולכן יש חשיבות רבה לאיתור מהיר של כל ההורים כדי לתת להם הזדמנות להציל את המנות. על פי ההסדר, אם לא יצטרפו אליו לפחות 400 משפחות, יתבקש בית המשפט לאשר את הפסקת הזרמת החנקן למקפיאים על כל המשתמע מכך.

חברת קליה ביוטק, בבעלות הקיבוצים קליה ושדה אליהו, היא החברה היחידה שהסכימה להחלץ להצלת מנות הדם וקיבלה לצורך כך היתר מיוחד ממשרד הבריאות. החברה מתמחה בשימור חומר ביולוגי בתנאים מוקפדים ופועלת תחת רגולציה מחמירה ובפיקוח של מכון התקנים הישראלי.

בדוק גם

השתלמות רופאים סינים

תכנית הכשרה לרופאים מסין במרכז רפואי העמק

במסגרת תכנית ההשתלמות נחשפים הרופאים הסינים למערכת הבריאות הישראלית ולומדים על מניעת זיהומים, התמודדות עם מצבי חירום לאומיים, בטיחות המטופל ונושאים מגוונים נוספים

צעדת הגלבוע בשנים עברו (צילום: שגיא מורן)

צעדת הגלבוע המסורתית יוצאת מחר לדרך

הצעדה, בסימן 70 למדינת ישראל, תתקיים בפעם ה-52 ותארח צועדים מכל רחבי העולם וישראל. עשרות אלפים צפויים להשתתף השנה בצעדה, שתתקיים בשישי-שבת, 16-17.3.2018

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *