יום שבת , ספטמבר 22 2018
בית / עמקים / בית שאן / בית שאן: פוענח רצח איתי גורן לפני כשנה

בית שאן: פוענח רצח איתי גורן לפני כשנה

פרקליטות מחוז צפון הגישה ביום שישי כתב אישום נגד שלושה נאשמים בפרשת הרצח של איתי גורן לפני כשנה כתב האישום הוגש בתום חקירה סמויה שנוהלה ביחידה המרכזית של מחוז צפון.

גורן נורה למוות על ידי רעול פנים בצהרי היום בבית שאן, כשעלה לרכב מסוג מאזדה שהמתין לו סמוך למקום הרצח – ונמלט מהזירה. בזמן שלא היו חשודים לרצח או מניע. מכתב האישום עולה כי חמש שנים קודם לרצח התגלע סכסוך שבו היה מעורב גורן בו נורה אחד מהחשודים.

ניצב רוני עטיה
רצח באור יום הוא זילות לאזרחים. ניצב רוני עטיה (צילום: דוברות מחוז צפון)

במאי 2012  נסעו שלושת החשודים ממגדל העמק לבית שאן והגיעו לפיצוציה בבעלות גורן.  אחד מנאשמים לחץ שלוש פעמים על ההדק ולא נפלט כדור. גורן שישב עם חבר אחר שם לב למתרחש וכך מתואר בכתב האישום:

"המנוח זינק ממקומו והדף את נאשם ביחד עם מור אל דלת הפיצוציה. בדרכו החוצה ירה נאשם ירייה מהאקדח בתוך הפיצוצייה ופנה לעבר דלת היציאה. המנוח התקרב אל נאשם  מתוך מטרה למנוע ממנו להמשיך ולירות ואף להשתלט עליו והשניים נאבקו ברחוב מחוץ לפיצוציה כשנאשם, מצויד באקדח, מנסה לירות במנוח והמנוח בידיים חשופות מנסה למנוע מהנאשם להמשיך ולירות. תוך כדי המאבק ירה הנאשם  מספר יריות אשר נועדו לגרום למותו של המנוח. אחת היריות פגעה בחזהו של הנאשם".

מפקד המחוז, ניצב רוני עטיה, הטיל את מלאכת חקירת הרצח על היחידה המרכזית (ימ"ר) מחוז צפון, בפיקודו של ניצב משנה מיכאל שפשק, אשר החלה לחקור את הרצח, תוך שימוש באמצעים רבים במטרה לאסוף ראיות ולהגיע אל החשודים ולמניע. בחודשיים האחרונים, לאחר שלב חקירה מודיעינית סמויה ואיסוף ראיות, החל שלב החקירה הגלויה אשר הסתיים במעצרם של שלושה חשודים ברצח ובקשירת קשר לביצוע פשע.

מפקד המחוז שוחח אמש עם אביו של איתי, יוסי גורן, ועדכן אותו בהחלטה על הגשת כתבי האישום כנגד החשודים. "רצח איתי גורן ז"ל, אשר בוצע לאור יום, לעיני עוברים ושבים ללא חשש ומורא, הוא מבחינת זילות בחיי אדם", אמר ניצב עטיה.

לדבריו, "מדיניות משטרת ישראל עוסקת בהגברת כושר ההרתעה, לחימה נחושה בפשיעה בכלל ובפשיעה החמורה בפרט. פעילות ממוקדת זאת מגדילה את סיכויי העבריין להיתפס. ברצוני לשבח היחידה המרכזית של מחוז צפון על פענוח הרצח והיכולת לתרגם מודיעין איכותי לעבודה מבצעית יעילה ואפקטיבית".

בדוק גם

אמבולנס של איחוד הצלה (צילום דוברות איחוד הצלה)

שיש כבד נפל על אישה בבית העלמין בתענכים

חובשים של איחוד הצלה העניקו טיפול רפואי ראשוני לנפגעת במצב קל-בינוני עם חבלת חזה והיא הובלה לבית חולים העמק בעפולה

מתכננים. פלוט וישראלי (צילום דוברות העירייה)

תכנון ראשוני של הרכבל מנצרת עילית להר תבור

התכנית הוצגה בפני ראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט לאחר שגובשה על ידי צוות מקצועי מטעם החברה הממשלתית לתיירות. השלב הבא: יציאה למכרז

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *