בית / עמקים / בית שאן / בית שאן: פונתה קרקע חקלאית בהיקף 80 דונם

בית שאן: פונתה קרקע חקלאית בהיקף 80 דונם

פקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, בליווי הסיירת הירוקה פינו פלישה בהיקף 80 דונם של קרקע חקלאית שעובדה לצורך הכנסה בלתי חוקית, בכניסה לבית שאן ליד נחל חרוד. הפינוי התרחש במסגרת מבצע אכיפה משותף של מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל ומפקחי הסיירת הירוקה, כשאותרה פלישה בהיקף של כ-80 דונם לאדמות המדינה המיועדות לחקלאות.

הפולש שזהותו ידועה לרשות מקרקעי ישראל ומוכר כבר מפלישה קודמת באזור אחר, זרע כ-80 דונם עיבודים עונתיים ללא היתר ובניגוד לחוק.

שטח הפלישה (צילום: מנהל מקרקעי ישראל)
שטח הפלישה (צילום: מינהל מקרקעי ישראל)

הפולש טען תחילה כי הוא קיבל אישור מקק"ל לעיבוד הקרקע,  אולם מכיוון ובפועל הקרקע אינה באחריות קק"ל נמצאו טענותיו חסרות שחר.  מהרשות נמסר כי הפולש שבחר לעשות דין לעצמו השתמש בקרקע הציבורית, אותה זרע ללא היתר במטרה לייצר הכנסה לכיסו תוך ביצוע הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל. מפקחי רמ"י והסיירת הירוקה, השמידו את היבולים ופינו את הקרקע שהוחזרה לקדמותה ולמאגר הקרקעות הציבורי. במקביל הוגשה כנגד הפולש תלונה במשטרת בית שאן.

כעת מתהכוונים להחיל ברשות, בסיוע פרקליטות המדינה, הליך היערכות פנימי במטרה לגבש נגד הפולש תביעה על החזר העלויות שנגרמו למדינה בעקבות פלישתו, לרבות שכר המפקחים והשוטרים ועלויות הציוד ההנדסי ששימש לפינוי הפלישה וכן עבור עלות דמי השימוש בקרקע. לדברי שי קרפ, סגן מנהל החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל: "הפשע איננו משתלם. מפקחי רשות מקרקעי ישראל פרוסים ברחבי הארץ יום יום וממלאים את משימתם בשמירה על אדמות המדינה".

 

בדוק גם

בית חולים העמק (צילום דוברות העמק)

לא היו מרוצים מהטיפול הרפואי בהעמק, תקפו את המאבטח

החשודים יובאו היום (רביעי) בשעות הבוקר לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בבימ"ש שלום נצרת

הפועל בית שאן, צילום: חגאג רחאל

מסתמן: מרכז הפועל יציל את הפועל בית שאן מפירוק

על פי המתווה שמסתמן, מרכז הפועל יתן לקבוצה הלוואה על מנת לסגור מספר פסקי בוררות התלויים ועומדים נגדה ובכך יאפשר את רישומה לליגה וימנע את פירוקה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *