בית / עמקים / חדשות עמקים / בית הדין לעבודה: המעסיק פיטר עובד בזמן מחלה ויפצה אותו בעשרות אלפי שקלים

בית הדין לעבודה: המעסיק פיטר עובד בזמן מחלה ויפצה אותו בעשרות אלפי שקלים

עובד שהועסק  כפועל ייצור במשרה מלאה ובשכר של 6,500 שקל לחודש, קיבל הודעה על סיום העסקתו בזמן שהוא מצוי בחופשת מחלה בעקבות דלקת חריפה ממנה סבל. העובד אשר יוצג על ידי עורך דין משה גרמה מעפולה, טען בתביעתו כי פיטוריו נעשו על ידי המעסיק באופן שרירותי, ללא שימוע וללא מתן הודעה מוקדמת ותוך ניסיון לייחס לעובד אקט של התפטרות.

עו"ד משה גרמה (צילום עצמי)
עו"ד משה גרמה (צילום עצמי)

לטענת העובד הוא נדהם לקבל מכתב בזמן מחלתו ובו טען המעסיק כי הוא מעוניין להתפטר ועל כן התפטרותו מתקבלת, לטענתו מעולם לא ביקש להתפטר. העובד טען כי בשום שלב לא נמסרה ממנו הודעה על רצונו להתפטר. לטענת העובד המעסיק ניסה לשלול את זכויותיו ולחמוק מהאיסור לפטרו בזמן מחלתו.

העובד טען בתביעתו כי הוא זכאי לפיצוי בגין עוגמת נפש, תחושת ההשפלה, העלבון והפגיעה שחש בשל פיטוריו הפתאומיים והמידיים אשר גרמו לו לעוגמת נפש וצער רב.

במסגרת התביעה הצדדים הסכימו לפנות הליך גישור, שהתקיים בבית הדין האזורי לעבודה בנצרת עילית, בפני המגשר אמנון סבח ובמסגרתו ניתן פסק דין לפיו המעסיק ישלם לתובע 16,250 שקלים בגין פיצויי פיטורין ובנוסף 7,000 שקלים כפיצוי בגין פיטורין שלא כדין.

בדוק גם

אחיקם משה דוד לא שוכח גם בגמר המונדיאל (צילום עצמי)

המאבק העפולאי למען אברה מנגיסטו

חולצה הקוראת לשחרור אברה מנגיסטו הונפה בגמר המונדיאל * אחיקם משה דוד, שעומד מאחורי המחאה: "מקווה שאברה יחזור אלינו במהרה"

התאומים איתמר ואבישי גטה (צילום חגאג רחאל)

גאוות העדה

התאומים איתמר ואבישי גטה עושים את צעדיהם הראשונים בהפועל נצרת עילית * וכבר מסומנים כמי שעתידים להגיע רחוק בקבוצה הבוגרת, איתה התחילו להתאמן * המאמן ירון הוכנבוים: "מדובר בשני צעירים רציניים, משקיענים שאוהבים להתאמן ולעבוד קשה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *