בית / נדל"ן / שוק הדיור: מה יקרה לאחר הבחירות?

שוק הדיור: מה יקרה לאחר הבחירות?

במציאות הכלכלית בישראל כיום מתקיים מצב שוק בו הריבית במשק היא מהנמוכות שהיו בשנים האחרונות, באמצעותה מטרתו של בנק ישראל להגביר ביקושים, מאידך הריבית הנמוכה יחד עם העובדה כי מחירי הנדל"ן במדינת ישראל נמצאים לאורך שנים במגמת עליה יוצרים שוק אטרקטיבי להשקעה.

צילום אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה פאנתרמדיה

על פי נתוני בנק ישראל פעילות המשקיעים בשוק הדיור מוערכת בכ- 25 אחוז מכלל עסקאות הנדל"ן, חלקם של המשקיעים בעוגת המשכנתאות אף קטן יותר ועומד על כ- 14 אחוז מסך כל המשכנתאות שנלקחו בחודש ספטמבר 2012. המשמעות עיקר הביקושים נובעים מהגידול באוכלוסיה ומהחוסר בקרקעות ובהתחלות בניה.

שרון נגרי יועצת משכנתאות, בעלת חברת כיוונים המלווה לקוחות לחסכון במשכנתה כי מצב שוק בו הריביות הן נמוכות מאפשר לנו הרוכשים דירה לנטול משכנתה כדאית שכן המשכנתה היא ההלוואה הארוכה ביותר שאנו נוטלים בחיינו, במצב שוק שכזה מתאפשרת הלוואת משכנתה בריביות נמוכות ובכך אנו מוזילים משמעותית את עלויות המימון שלנו בגין הדירה שאנו רוכשים.

כולם מנגנים על נושא דיור

"על פי הערכות האוכלוסייה בישראל צפויה לגדול פי שניים בחמישים השנה הקרובות. השפעת ההתערבות בביקושים הינה מינורית והפתרון נמצא בידי המדינה שהיא בעלת מירב הקרקעות, הקרקע מהווה כיום מרכיב משמעותי מעלות הנכס, והיכולת להשפיע על פתרון אמיתי שיעזור להוריד את מחירי הדיור נמצא בידי הממשלה. הבחירות שעומדות בפתחנו, מאפשרות לנו האזרחים את היכולת להשפיע ולבחור ממשלה שתיישם מדיניות שתוזיל את עלויות הדיור". מסכמת נגרי

בדוק גם

מושיק גלאמין (צילום: דני מילר)

סטנדרט חדש במחיר למשתכן: מעצב על נבחר לפרויקט שובל מגורים

מעצב העל מושיק גלמין נבחר לעצב את פרויקט הבניה של חברות הבניה: שובל מגורים וסלעית-טובולוסקי …

גבעת אלונים, צילום רחפן (צילום: תורג)

הבנייה בשכונת גבעת אלונים בקריית אתא נמצאת בעיצומה

עד כה אוכלסו בפרויקט כ-300 משפחות ובקרוב יצטרפו נוספות. פרויקט גבעת אלונים נבנה כשכונת מגורים בעלת אופי כפרי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *