יום שבת , ינואר 19 2019
בית / נדל"ן / עמידר תרכוש 200 דירות לזכאים
מתחם בבל
הוקמה בשנות ה~50 ומאז דבר לא השתנה. שכונת בבל (צילום: אושרי כהן)

עמידר תרכוש 200 דירות לזכאים

בימים אלה, נערך משרד הבינוי והשיכון להגדיל את מלאי הדיור הציבורי באלף דירות, לטובת מתן דירה לזכאים הנמצאים ברשימת ההמתנה. הפרויקט מתבסס על חוק הדיור הציבורי- זכויות רכישה, אשר במסגרתו הוקמה הקרן לדיור ציבורי, אליה הועברו כספים שהתקבלו ממכירת דירות ציבוריות.

בשלב הראשוני תתבצע רכישה של 200 דירות באזורי ביקוש על ידי חברת עמידר, באזור השרון עד טבריה 42 דירות, באזורי המרכז 48 דירות, באזורי השפלה 60 דירות ובאזור הדרום וירושלים 50 דירות. הדירות תהיינה בקומות קרקע, ראשונה, שנייה ושלישית בבניינים ללא מעלית. כמו כן, ניתן לרכוש בקומות גבוהות יותר באם יש מעלית בבניין, אך הדירות לא תהיינה בקומה האחרונה בבניין.

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל: "הדיור הציבורי הוא אבן יסוד במדיניות הרווחה של מדינת ישראל ולא נאפשר לייבש אותו. מדובר בצעד ראשון של רכישת דירות שיסייעו למשפחות רבות הממתינות לסיוע. אנחנו לא מייבשים את הדיור הציבורי אלא נותנים כתף והרבה כסף לשכבות החלשות. נמשיך ונפעל כעת לקידום תוכניות פינוי-בינוי בדיור הציבורי ובכך נאפשר הכנסת סכומי כסף גדולים לקרן הדיור הציבורי שיאפשרו להמשיך ולהגדיל את היקף רכישת הדירות לזכאים".

יו"ר מועצת המנהלים של חברת עמידר, עו"ד ד"ר יצחק לקס: דירקטוריון החברה, בראשותי, אימץ פה אחד את הנחייתו של השר. מדובר בצעד פורץ דרך אשר מספר את שובו של הדיור הציבורי. אני סבור כי עמידר עושה את צעדיה בדרך לחזור לתפקידה ההיסטורי וזאת במקביל לפרויקטים חדשים אליהם נכנסת החברה כמו: בינוי-פינוי-בינוי, תמ"א 38 חיזוק מבנים ועוד.

בדוק גם

טובה ליפרמן צילום נטע פלג

תושבת גבעת אולגה: "18 שנים אני גרה כאן עם סמרטוטים"

טובה (שושנה) ליפרמן נעמדת בפתח ביתה, כפופה כלכך ומתקשה ללכת, עד שעולה חשש שתיפול. היא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *