יום שבת , ינואר 19 2019
בית / נדל"ן / "מחיר מטרה ואיפוס המע"מ יחד עם הסכמי הגג ישנו את מפת הדיור"
שר השיכון בחריש
מהפכה לא מתרחשת ביומיים. אריאל (צילום: חורחה נובומינסקי)

"מחיר מטרה ואיפוס המע"מ יחד עם הסכמי הגג ישנו את מפת הדיור"

בדברים שנשא אמש (שלישי), שר הבינוי והשיכון אורי אריאל בכנס רמלה, התייחס השר לנושא הדיור ולסוגיה המדינית. בנושא הדיור הסביר  השר אריאל:
"אני יכול לומר בצורה ברורה: בתחום הדיור, שתי התוכניות המובילות שר האוצר ואני מובילים יחדיו מחיר מטרה ואיפוס המע"מ יפעלו יחדיו, אין מהפכות שעוברות ביומיים. שני הדברים הללו יובאו לאישור בהקדם כשאיפוס המע"מ  יובא מיד לאחר יום העצמאות לכנסת. שתי תוכניות אלו, ביחד עם הסכמי הגג שבאמצעותם נבנה 100 אלף יח"ד ישנו את המפה. לצד כל אלו אנחנו מעלים את כלל השיווקים והתחלות הבניה ולקראת סוף 2014 המחירים ייבלמו ו בשנת 2015 המחירים ירדו. וכפי שאני אומר הזכות שלכם לדירה היא החובה שלנו".

שר השיכון בחריש
מהפכה לא מתרחשת ביומיים. אריאל (צילום: חורחה נובומינסקי)

בהתייחסו לנושא המדיני אמר השר אריאל:"בידי ראש הממשלה בנימין נתניהו יש את היכולת לעצור את הפגיעה בריבונות ישראל. ההליכה לאו"ם של הרשות הפלסטינית היא קריעה של הסכמי אוסלו. אם הם קרעו את הסכמי אוסלו לגזרים אזי ההסכמים לא קיימים עוד, ואנחנו כמדינה וכשרים מצפים שראש הממשלה יגיב לפגיעה כל כך חמורה בריבונות ישראל. בנוסף לא יעלה על הדעת שגוף מחוץ למדינת ישראל יכתיב לנו מדיניות של שחרור מחבלים. אסור לנו להסכים שתהיה כזאת פגיעה בריבונות. זהו מדרון חלקלק להתרסקות. הדברים הם בידי ראש הממשלה ואנו מחזקים את ידיו לדרוש את הדברים הללו ולשמור על ריבונות ישראל".

השר אריאל הוסיף: "הדברים של אבו מאזן הם בוקי סרוקי ודברים בטלים. אנחנו צריכים להקפיד על האינטרסים שלנו ולא לאפשר התדרדרות במו"מ".

בדוק גם

אשל ארמוני מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, חיים צורי ראש עיריית קרית מוצקין, נירית מיכאלי מנהלת מחוז חיפה במשרד הבינוי והשיכון, אביגדור יצחקי ראש מטה הדיור. צילום: שירי לוי

"מחיר משתכן בקרית מוצקין יוזיל את מחירי הדיור ויסייע לצדק החברתי"

בקרית מוצקין נערך הכנס הראשון העוסק ברפורמת מחיר למשתכן שמוביל משרד השיכון בכדי להוזיל את מחירי הדירות החדשות ב-20 אחוז מערך השוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *