בית / גליל מערבי / 200 בורות מסכנים חיים בכביש 85

200 בורות מסכנים חיים בכביש 85

בתחילת החודש שעבר פירסמנו בבלינקר על מצבו הקשה של כביש 85 בעקבות בורות רבים שנפערו בו בעקבות הגשמים, כאשר עיקר הקטסטרופה היא בכיוון הנסיעה ממערב למזרח, מכיוון עכו לראמה. בכביש התרחשו תאונות רבות, ורכבים רבים פשוט סובלים מנזק בשל המצב הקשה של הכביש. בזמנו הסבירו בחברת נתיבי ישראל כי "רוב הבורות טופלו ע"י סתימתם עם אספלט קר".

כביש 85 תיקון בורות
בחברת נתיבי ישראל מודעים למצב הקשה, אבל מאשימים את מזג האוויר הגשום. צילום נתיבי ישראל

גם בכיוון השני, בנסיעה מכיוון כרמיאל לעכו, מצב הכביש רע מאוד ומסכן את חיי הנהגים. בכל יום עומדים כלי רכב בצידי הכביש בהמתנה לגרר מאחר והפגיעות הן כאלה המוציאות משימוש את הרכבים. בנוסף, תאונות רבות מתרחשות כאשר הנהגים מנסים להימנע מכניסה לתוך הבורות וכך חותכים באופן פתאומי לנתיב הנוסף בשעה שמתבצעת עקיפה.

בשיחה עם מנהל מרחב הצפון של נתיבי ישראל הוא חשף כי בכל קטע הכביש ישנם 200 בורות, מספר כמעט בלתי נתפס. "חלק מהבורות תוקנו, אבל התיקון לא החזיק מעמד. יש צורך בריבוד, אבל זה עדיין לא תוקצב", הוסיף הבכיר.

כביש 85 תיקון בורות
אחד הבורות בכביש 85. נזק גדול לרכבים. צילום נתיבי ישראל

התגובה הרשמית שקיבלנו השבוע מחברת נתיבי ישראל לא מעודדת: "חברת נתיבי ישראל פועלת נמרצות לתיקון מפגעי הדרך הרבים אשר נגרמו כתוצאה ממזג האוויר החורפי והסוער שפקד את האזור העונה. כך למשל בחודש ינואר בלבד הושקעו מעל ל-1.7 מיליון שקלים לתיקונים בכביש 85 וכבישים בינעירוניים נוספים במרחב צפון. במקביל, החברה פועלת על-פי תכנית העבודה הסדורה, במסגרתה בשבוע הבא תתכנס ועדת מכרזים לאישור שמונה מיליון שקלים נוספים, עבור חידוש סלילת קטע באורך שמונה קילומטרים בכביש המדובר.

חשוב לציין, כי בזמן שיורדים גשמים וקיימת במקום טמפרטורה נמוכה מדי, לא ניתן לרבד הכביש עם חומרים חמים ויש להתאים את העבודות".

בדוק גם

בדרך החוצה? סטנצ'יו מחכה להכרעת בית המשפט צילום: אדריאן הרבשטיין

סטנצ'יו: "יש לי תוכניות גדולות עבור הפועל עכו"

דניאל סטנצ'יו הרומני, מאמין שבית המשפט יפסוק לטובתו בעניין הפועל עכו וכבר גיבש תוכניות לעונה הבאה * פורסם לוח המשחקים לעונה הקרובה * ותיקי סקציה מעלות עלו לשני גמרים: אליפות וגביע

הפגנת הורים במעון נעמת קרית ים. צילום: דורון גולן

הורים במעון בקרית ים: "גרמו לפגיעה נפשית ורגשית לילדים שלנו"

הורים  התאגדו השבוע מחוץ למעון בשכונת סביוני ים, תלו שלטים ומחו על פיטורי המטפלת הראשית, חודש לפני סיום השנה, על רקע אי הסכמות כספיות עם ההנהלה. לטענת ההורים, רובם נרשמו לשנה הבאה בשל העובדה שרשת המתנ"סים פרסמה את אותה מטפלת ולאחר שפוטרה, נאלצו לנדוד לשכונות חדשות בחיפוש אחר גן הולם לילדיהם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *