בית / שרון / חדרה / תלמיד מחדרה זכה במדליית ארד באולימפיאדת כדור הארץ העולמית

תלמיד מחדרה זכה במדליית ארד באולימפיאדת כדור הארץ העולמית

שלושה תלמידי תיכון מישראל זכו באחרונה באולימפיאדת מדעי כדור הארץ העולמית ה-9 שהתקיימה בעיר פוסוס דה קלדס בברזיל בחמש מדליות: שתי מדליות אישיות ושלוש מדליות קבוצתיות. זוהי הפעם הרביעית שישראל שולחת משלחת לאולימפיאדה, במימון משרד המדע וזוכה להישגים אישיים וקבוצתיים מרשימים. באולימפיאדה השנה השתתפו 94 המתמודדים מ-28 מדינות שונות.

הזוכים נפגשו עם שר המדע אופיר אקוניס בכנסת. שר המדע אקוניס בירך את הזוכים על ההישג ואמר "אתם גאווה לישראל ודור העתיד של המדע. המדיניות שלי היא להשקיע בדור הבא של מדינת ישראל – בכם!".

המשלחת הישראלית מנתה ארבעה משתתפים: איתי גת ואיילת גרפונקל מביה"ס מעלה שחרות, ליאור פיין מביה"ס הדמוקרטי בחדרה ויובל כץ מביה"ס הניסויי עין כרם. התלמידים נבחרו לאחר תהליך מיון קפדני מבין תלמידי מגמת מדעי כדה"א בכל בתי הספר בארץ שבהם נלמדת התכנית.

התלמידים שזכו במדליות באולימפיאדה עם אופיר אקוניס (צילום: יח"צ)
התלמידים שזכו במדליות באולימפיאדה עם אופיר אקוניס (צילום: יח"צ)

במשימות הקבוצתיות הרב-לאומיות נבחנו כישורי עבודה בצוות, איסוף המידע, הסקת מסקנות והצגת ידע. במשימות האישיות נבדקו התלמידים במבחן בכתב ובמבחן מעשי במעבדה ובשדה, שהקיפו מגוון רחב של תחומים במדעי כדור הארץ, כגון גיאולוגיה, הידרולוגיה, פדולוגיה, מדעי האטמוספירה, אוקיינוגרפיה ואסטרונומיה.

איתי גת וליאור פיין זכו כל אחד במדליית ארד אישית. איתי גת גם הוביל את קבוצתו לזכייה במקום השני עבור פרויקט חקר השדה הטוב ביותר ולזכייה במקום השלישי בתחרות פרויקט החקר של תופעת אל ניניו. איילת גרפונקל הובילו את קבוצתה לזכייה במקום השני בתחרות פרויקט החקר של תופעת אל ניניו.

לדברי ד"ר חנן גינת ממרכז מו"פ ערבה וים המלח של משרד המדע, שהכין  את המשלחת, יחד עם ד"ר יוסי גודוביץ ממכללת דוד ילין ובית הספר הניסויי עין כרם ופרופ' ניר אוריון,המנהל הפדגוגי ומרכז הוראת התחום בישראל, "השתתפות תלמידי תיכון מישראל באולימפיאדת מדעי כדה"א מכשירה דור עתיד של אזרחים בעלי תובנה סביבתית ואת עתודת החוקרים שיובילו את המו"פ להפקה ולשינוע של גז טבעי ממעמקי הים ועד לממציאים והמפתחים שיגנו על אזרחי ישראל מפני איום המנהרות".

בדוק גם

סיום קורס צוללן מחזור 113. צילום: דו"צ

מחזור חדש של צוללנים הצטרף לשייטת 7

בשבוע שעבר הגיע לסיומו קורס צוללן מחזור 113, במעגן "דרור" בבסיס זרוע הים בחיפה. הטקס …

אזור התעשייה בקרית ביאליק

 מבנה תעשייתי בקרית ביאליק נמכר בשמונה וחצי מיליון שקלים

נחתמה עסקת נדל"ן מהגדולות באזור השנה. מבנה  תעשייתי באזור התעשייה  ' צור שלום' בקרית ביאליק נמכר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *