יום שישי , ינואר 18 2019
בית / שרון / בנימינה / תוספת של מאות דירות: בגבעת חן בבנימינה נערכים לפינוי בינוי
כאן יבנו בקרוב. גבעת חן כיום. צילום: דוברות מועצת בנימינה גבעת עדה
כאן יבנו בקרוב. גבעת חן כיום. צילום: דוברות מועצת בנימינה גבעת עדה

תוספת של מאות דירות: בגבעת חן בבנימינה נערכים לפינוי בינוי

הועדה המחוזית לתכנון ובנייה דנה בבקשת המועצה בנימינה-גבעת עדה להפקדת תוכנית הבינוי החדשה לשכונת גבעת חן. התוכנית מציעה פינוי 192 יחידות דיור קיימות ובניית 384 יחידות דיור נוספות. עם השלמת תנאי ההפקדה תצא התוכנית לפועל.

מטרת התוכנית לאפשר התחדשות עירונית בשכונת חן. השכונה הוקמה כפרויקט דיור ציבורי בשנות ה- 60 ומצבה כיום ירוד. בשנת 2008 אושרה תוכנית ש/1053 "גבעת חן הירוקה" במטרה לאפשר התחדשות עירונית אלא שעם השנים התברר שלא ניתן לממשה עקב העדר כדאיות כלכלית. מטרת התוכנית החדשה אותה יזמה המועצה המקומית הינה יצירת בסיס להתחדשות עירונית בשכונה על ידי הקמת שכונה המציעה מגורים הולמים ואיכות חיים לתושביה ושילובה במרקם הבנוי של השכונות הסמוכות.

בתוכנית שהוגשה לוועדה המחוזית לתכנון ובניה מוצעים מגוון סוגי דיור במרקמים שונים הכוללים יחידות דיור קטנות ובנייה נמוכה יחסית. שטח התוכנית כ-52 דונם ועתידים להיבנות כ-384 יחידות דיור בנוסף ל-192 יחידות הדיור הקיימות. בתוכנית המוצעת זכויות בניה עיקריות למגורים בממוצע של בין 85 ל-90 מ"ר + מרפסות. גובה הבינוי בין 4.5 ל-6.5 קומות למבני מגורים.

מהמועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה נמסר: "המועצה סמוכה ובטוחה כי המתווה שגובש יסלול את הדרך לביצוע פרויקט הבינוי הגדול ביותר בבנימינה ויביא את הבשורה המיוחלת לתושבים ולבנימינה כולה".

בדוק גם

"הרחבתי את שעות קבלת הקהל במשרדי ואני משתדל להגיע לכולם". ויסברג (צילום: הילה אייזינגר)

מראשות המתנ"ס לראשות המועצה

כנראה שגם בחלומותיו השאפתניים ביותר, איתי ויסברג לא תיאר לעצמו שבשנים הקרובות ירוץ לראשות מועצת בנימינה גבעת עדה וגם יזכה. אבל החיים זה מה שקורה בזמן שבן אדם עסוק בלתכנן תוכניות, ומותו הפתאומי של פינקי זוארץ טרף את הקלפים. רגע לפני כניסת השנה החדשה, ויסברג מסכם 72 ימים בתפקיד ומסמן מטרות לשנים הבאותכנראה שגם בחלומותיו השאפתניים ביותר, איתי ויסברג לא תיאר לעצמו שבשנים הקרובות ירוץ לראשות מועצת בנימינה גבעת עדה וגם יזכה. אבל החיים זה מה שקורה בזמן שבן אדם עסוק בלתכנן תוכניות, ומותו הפתאומי של פינקי זוארץ טרף את הקלפים. רגע לפני כניסת השנה החדשה, ויסברג מסכם 72 ימים בתפקיד ומסמן מטרות לשנים הבאות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *