יום ראשון , דצמבר 16 2018
בית / חדשות מקומיות / תביעות הדדיות בגין לשון הרע בין יוסי דואק לאורי שבתאי
אורי שבתאי. צילום: דורון גולן
אורי שבתאי. צילום: דורון גולן

תביעות הדדיות בגין לשון הרע בין יוסי דואק לאורי שבתאי

בבית משפט השלום בחיפה מתנהל דיון בין מי שהיה מ"מ דובר עיריית קרית מוצקין, אורי שבתאי, לבין הבעלים של עיתון חדשות הקריות, יוסי דואק. השניים הגישו תביעות בגין הוצאת לשון הרע האחד נגד השני על סך של 400 אלף שקלים.

שבתאי עבד במחלקת הדוברות של עיריית קרית מוצקין עד שעבודתו הופסקה לאחר התערבות של הממונה של המחוז במשרד הפנים. בכתב התביעה שהגיש נגד דואק, על ידי עו"ד גיא צברי, טוען שבתאי כי במהלך עבודתו בעירייה הוא היה אחראי אמון על ניהול תקציב הדוברות של העירייה. הוא פנה לדואק והביע מורת רוח על העלות הגבוהה שעיתונו גובה מהעירייה. על פי כתב התביעה, בעקבות זאת החל דואק לפרסם נגדו פרסומים שקריים שנוגעים לעבודתו ולחייו האישיים. שבתאי גם מבקש מבית המשפט להורות לדואק לפרסם בעיתונו הכחשה גורפת על הפרסומים נגדו.

בכתב התביעה בגין לשון הרע שהגיש דואק, על ידי עו"ד מוני עזורה, הוא מכנה את שבתאי "שור מועד" ו"בעל עבר אפל". דואק מציין כי בחודשים הראשונים לעבודתו של שבתאי הייתה ביניהם שיתוף פעולה פורה עד שצצו חומרים על חייו האישיים של שבתאי וחלה ירידה משמעותית בתפקודו בדיברור העירייה.

יוסי דואק. צילום: דורון גולן
יוסי דואק. צילום: דורון גולן

בכתב התביעה שהגיש דואק נטען כי בשל התנהגותו של שבתאי "הבלתי מקצועית והבלתי מכובדת", הוחלט לכתוב בעיתון שיש לפטרו מהעבודה. בעקבות זאת, נטען בכתב התביעה, החל שבתאי להשמיץ את דואק, שהוא איש ציבור מוכר בעל עבר מפואר בתחומים רבים, ושבתאי אף השליך לפח עותקים של העיתון שהונחו בבניין העירייה. עוד נטען בכתב התביעה ששבתאי המשיך להשמיץ את דואק עד אשר הופסקה עבודתו בעירייה. בכתב התביעה נטען עוד כי שבתאי עשה ככל יכולתו כדי לפגוע בדואק ובעיתונו ולגרום לנזקים  תדמיתיים וכלכליים.

כנגד תביעתו של דואק הגיש שבתאי כתב הגנה שבו הוא מכחיש את הטענות נגדו ומבקש מבית המשפט לדחות את התביעה נגדו.

בדוק גם

ברוך שמאילוב (משמאל) על הפודיום בגוואנג'ו. צילום: באדיבות איגוד הג'ודו

הישג מרשים לג'ודוקא מחדרה בתחרות חשובה בסין

הג'ודוקא ברוך שמאילוב מחדרה זכה היום (שבת) במדליית כסף בתחרות מאסטרס בג'ודו שנערכה בעיר גוואנג'ו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *