בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / שלומי: פונה שטח מאדמות המדינה שבו הונחו כוורות לא חוקיות

שלומי: פונה שטח מאדמות המדינה שבו הונחו כוורות לא חוקיות

מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל איתרו לאחרונה השתלטות על אדמות מדינה המיועדות להקמת שכונת מגורים חדשה, בהן הונחו כוורות לא חוקיות. הכוורות הועתקו על ידי המפקחים בפיקוח של דבוראי (כוורן) שנשכר לשם כך במיוחד ע"י הרשות. הכוורות הוצבו ללא היתר ובניגוד לחוק ע"י פולש שביצע הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל. הפולש השתלט על שטח של כחצי דונם והקים עליו פרט לכוורות גם מחסן וגדרות.

הפולש קיבל התראות ממפקחי רשות מקרקעי ישראל לפיהן אם לא יפנה את השטח יפונה לפי החוק ויהיה חשוף לתביעות משפטיות וצעדי אכיפה פליליים. לאחר שלא ציית להתראות נמסר לו צו סילוק פולשים שהוציאה הרשות, והמפקחים החלו בפינוי השטח.

הדבוראי  נשכר כדי  שיפקח על המבצע וימנע גרימת נזק לכוורות או לדבורים במהלך הפינוי. הפינוי הייחודי התבצע בשעות הערב המאוחרות, לאחר שהדבורים חזרו לכוורות והלכו לישון.

פינוי כוורות בשלומי (צילום: רשות מקרקעי ישראל)
פינוי כוורות בשלומי (צילום: רשות מקרקעי ישראל)

הכוורות הועתקו לאתר חדש ויטופלו עד שהפולש יתחייב שלא יפלוש שוב לקרקעות המדינה, ואז יוכל לקבלן בחזרה. בסיום המבצע נוקה השטח על ידי המפקחים, שאף הציבו בו שילוט המתריע מפני פלישות חוזרות. הקרקע הוחזרה לקדמותה ולמאגר הקרקעות הציבורי. בעתיד הקרוב תוקצה הקרקע למטרת בניית שכונת מגורים חדשה כמתוכנן.

שי קרפ, סגן מנהל החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, אמר:"הצורך לפנות עשרות אלפי דבורים הוא בהחלט מכשול רציני ומרתיע לכל אדם בר דעת. אבל מפקחי רשות מקרקעי ישראל נתקלים מדי יום בשטח במקרים בעייתיים ומורכבים של פלישות לאדמות מדינה, ומבצעים את עבודתם – הגנה על קרקעות הציבור – במסירות, התמדה ובתחושת שליחות."

בדוק גם

הרב אליהו אסולין. "אמשיך להקדיש את חיי לציבור" (צילום: שלומי גבאי)

בג"צ ביטל את צו המניעה, ניתן לקיים בחירות לרב העיר חדרה

הבחירות לתפקיד רב העיר חדרה יחודשו וצו המניעה הזמני שניתן עליהן מבוטל. כך החליטו שופטי …

יותר מפסיקים. סיגריות. צילום: נירית שפאץ

בכיר בעיריית חדרה נתפס שניסה להבריח עשרות פקטים של סיגריות

העובד אמר להגנתו: “הפקטים פוזרו בין העובדים, וחשבתי שזה בסדר, הם לא היו כולם בתיק שלי"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *