מבזקים
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / ראשת מועצת תפן התערבה: השר ליצמן נפגש עם ראשי הרשויות על רקע משבר הבריאות בצפון

ראשת מועצת תפן התערבה: השר ליצמן נפגש עם ראשי הרשויות על רקע משבר הבריאות בצפון

 
לאחר נתק ממושך, שר הבריאות יעקב ליצמן נפגש  היום (רביעי) עם ראשי הרשויות בגליל המערבי, על רקע משבר הבריאות בצפון.  את הפגישה יזמה ראשת המועצה התעשייתית מגדל תפן סיגל הלוי~ שאלתיאל, שפנתה לליצמן והצליחה לקרב בין הצדדים.  הלוי – שאלתיאל, נכנסה לתפקידה לפני חצי שנה. בתפקידה האחרון שימשה כמנכ"ל המשרד לפיתוח הנגב והגליל. 
 
לפגישה בירושלים עם ליצמן זומנו ראשי אשכול רשויות גליל מערבי ונציגים מעמותת ידידי המרכז הרפואי לגליל.  לאחרונה החריפו היחסים בין ליצמן לראשי הרשויות שתקפו את השר בתקשורת וקראו לו להתפטר. לפני חודש נערכה הפגנה גדולה בנהריה הקוראת לשדרג את מערך הבריאות.  במקביל  המרכז הרפואי בנהריה נמצא במשבר כלכלי עקב הטיפול בפצועים הסורים ואי העברת תקציב כמתחייב.
מנכ"ל המרכז הרפואי לגליל, ד"ר מסעד ברהום, הציג נתונים לפיהם נכון להיום חסרים לבית החולים, המרוחק כ-10 ק"מ מגבול לבנון, 81 רופאים, 127 אחיות, 51 עובדים פרא-רפואיים ו-114 עובדי מינהל ומשק.
סיור ועדת העבודה והרווחה בבית החולים (צילום שגיא פליקס)
סיור ועדת העבודה והרווחה בבית החולים (צילום שגיא פליקס)
סיגל שאלתיאל הלוי (צילום: יח"צ)
הצילה את המצב? סיגל שאלתיאל הלוי (צילום: יח"צ)

ביום ראשון התקיים סיור של ועדת העבודה והרווחה  בצפון. חברי הכנסת שהשתתפו בסיור: יו"ר הוועדה אלי אלאלוף (כולנו), שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי), עבדאללה אבו-מערוף (הרשימה המשותפת), מוטי יוגב (הבית היהודי) ועבד אל-חכים חאג' יחיא (הרשימה המשותפת).  לאחר מכן החליטה הועדה  להקים עוד ועדת משנה בנושא הבריאות בצפון הארץ.

יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות, ח"כ אלי אלאלוף: "בעקבות פרסום דוח גרוטו וסיור שקיימה הוועדה במרכז הרפואי לגליל בשבוע שעבר, החלטנו להקים ועדת משנה שתייחד את דיוניה ומאמציה לשיפור שירותי הבריאות הניתנים בצפון. הנתונים והמראות קשים. משרד הבריאות צריך להוסיף לפחות מיליארד שקלים עבור בית החולים המשרת את תושבי הגליל המערבי, ולא פתרונות השקולים לכדור אקמול; לא ייתכן שמקצים לגליל מכשיר PET-CT אחד עבור מיליון ושלוש מאות אלף תושבים, בעוד היחס הרצוי הוא מכשיר על כל 82 אלף תושבים. הודעתי למשרד הבריאות שלא אסכים לקדם תיירות מרפא בבתי החולים במרכז הארץ, עד אשר תוקם קרן שתחלק מכספי תיירות המרפא גם לבתי החולים בפריפריה. לא נפסיק להיאבק למען הגליל".

סמנכ"ל תכנון אסטרטגי וכלכלי במשרד הבריאות, ניר קידר, פירט את השקעת משרד הבריאות בקידום הבריאות בפריפריה בכלל ובצפון בפרט, הכוללת תוספת של מיליארד שקלים למערכות הבריאות, תוספות תקנים ומכשירי MRI, והכפלת מספר הרופאים בצפון ביחס לאוכלוסיה. עוד אמר: "הטענות לפיהן קיים פער של 8 שנים בתוחלת החיים בין תושבי הצפון למרכז אינן נכונות; תוחלת החיים בנהריה גבוהה מזו שבתל אביב". עם זאת אמר כי המשאבים שהושקעו "עדיין לא מספיקים"

בדוק גם

דניאל המרכז לבריאות השן

דניאל המרכז לבריאות השן: שיקום הפה תוך 48 שעות

נראה שעוד מתקופת הילדות רובנו לא ממש מתלהבים ללכת לטיפולי שיניים: החשש שהטיפול יכאב, שהרופא יחטט לנו בפה בכל מיני מכשירים, אולי יעיר לנו שאנחנו אוכלים יותר מידי מתוקים. היות וטיפולי שיניים הם לא מותרות אלא חובה, אנחנו גם יודעים שנצטרך לשלם עליהם סכומים שעלולים להיות יקרים. אבל יש בעפולה מקום אחד שמבטל את כל החששות: דניאל- המרכז לבריאות השן ומעבדת שיניים יגרום לכם לשנות את כל מה שחשבתם על טיפולי שיניים. מדובר במקום נעים, מזמין, המעניק מגוון רחב של טיפולי אסתטיקה וכירורגיה, שירות מצוין של בעלי מקצוע מהשורה הראשונה ואפשרויות תשלום נוחות

אליאס ראשנד. צילום: דורון גולן

משחק החיים

הילדות בלבנון, הגירוש, החיים החדשים מגיל 12 בישראל, הגזענות הקשה, ההחלטה לא לשרת בצה"ל, האכזבה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *