בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / ראשי הערים בגליל המערבי יוצאים בקמפיין לשיווק תיירותי

ראשי הערים בגליל המערבי יוצאים בקמפיין לשיווק תיירותי

במסגרת כתיבת פרוגרמת תיירות לגליל המערבי שמבצע אשכול רשויות גליל מערבי, התקיימה  לאחרונה פגישה בהשתתפות ראשי ערים ומועצות, הפילנתרופית רעיה שטראוס, נציגי רשות הטבע והגנים ומנהלי ארגוני תיירות באזור, במהלכה הוחלט על יציאה בקמפיין משותף הקורא לתייר האירופאי להגיע לחופשה בגליל המערבי.

כתיבת הפרוגרמה מבוצעת בשיתוף עם משרד התיירות אשר תומך בפיתוח התיירות ברמה האזורית באמצעות אשכול הרשויות.

ישיבת ראשי רשויות באשכול גליל מערבי (צילום: יח"צ)
ישיבת ראשי רשויות באשכול גליל מערבי (צילום: יח"צ)

 ראש עיריית עכו ויו"ר צוות תיירות באשכול גליל מערבי שמעון לנקרי: "עכו, עם מעל למיליון מבקרים בשנה, מבינה שעל מנת למנף את הפוטנציאל התיירותי חייבים לעבוד ברמת האזור ולשתף פעולה עם הרשויות השכנות לנו. אנחנו רוצים שהתיירים יישארו בעכו ובגליל המערבי כמה שיותר זמן ועל כן ברור שחייבת להיות שותפות של כלל הגורמים ללא קשר לגבולות המוניציפאלים אותם התייר כלל לא מכיר".

 במקביל, אשכול רשויות גליל מערבי השיק מאגר מידע תכנוני ותכנית אב לגליל המערבי ועד תכנית מתאר אזורית. בישיבה החליטו כלל הגורמים לדרוש שיתוף פעולה של שלושה משרדים ממשלתיים: תחבורה, הגנת הסביבה ואנרגיה, בנושאים בהם יש יתרון וערך מוסף לתכנון האזורי באמצעות אשכול רשויות, לדוגמא: כביש 6, הקמת מתקן לטיפול בפסולת והגעת גז טבעי לגליל.

ראש עיריית מעלות-תרשיחא ויו"ר אשכול רשויות גליל מערבישלמה בוחבוט: "לפני עשור, כשפעלתי יחד עם חברי ראשי הרשויות, היה לנו ברור שחלק משמעותי בשיתוף האזורי יהיה סביב תכנון ובינוי של תשתיות ציבוריות שונות. כבר היום, היכל התרבות במעלות-תרשיחא הוא היכל תרבות אזורי המשרת גם את תושבי שאר המועצות באזור. לשמחתי, בשנים האחרונות משרד האוצר ומשרד הפנים מבינים את הפוטנציאל בשיתוף פעולה אזורי ויו"ר הועדה המחוזית, אורי אילן, מוביל בעצמו במוסדות התכנון את הנושא".

בדוק גם

כל תושב נחשב. צורי (צילום: דורון גולן)

סקר: מהפכה בהרכב מועצת העיר בקרית מוצקין

סקר בחירות בקרית מוצקין של מכון סמית, מראה כי נכון להיום ימשיך ראש העירייה הנוכחי, …

הפעוטה עם לי וכסלר, אחות אחראית מחלקת ילדים

פעוטה שנדרסה אנושות התאוששה באורח מפתיע

צלחו הטיפולים והמאמצים האינטנסיביים של הרופאים לאורך השבוע – הפעוטה מצפת שנדרסה ונפצעה אנושות – …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *