בית / בחירות מקומיות 2018 / קונינסקי: להגביל כהונת ראשי ערים ל-15 שנה

קונינסקי: להגביל כהונת ראשי ערים ל-15 שנה

משה קונינסקי. צילום - אלכס הובר
משה קונינסקי. צילום – אלכס הובר

קונינסקי יצא השבוע בקריאה למתמודדים, שבמידה ויזכו בראשות העיר, יודיעו כבר במהלך קמפיין הבחירות, שבמידה וייבחרו, לא יכהנו מעבר לשלוש קדנציות

הבחירות המוניציפליות צפויות להתקיים בסוף חודש אוקטובר השנה, אך כבר עתה ניכרת פעילות של המועמדים לראשות עיריות ומועצות. קונינסקי ביקש כבר השבוע להתמקד במספר נושאים הנוגעים למועמדים עצמם ולכן יצא השבוע בקריאה למתמודדים, שיתחייבו כבר עכשיו שבמידה וינצחו וייבחרו יגישו דו"ח על מצב בריאותם, וכן דו"ח הצהרת הון שיוגש מדי שנתיים.

אחד הדברים החשובים שקונינסקי ביקש להדגיש, הוא הגבלת מספר הקדנציות בהן יכהן ראש הרשות, ובמקביל לדאוג לטפח את דור המנהיגות הבא.

"הנהגת העיר בראשותי תפעל מיום כניסתה לתפקיד גם לאתר, לטפח ולהכשיר את דור ההנהגה הבא של העיר, במטרה מוצהרת ליצור רציפות שלטונית מקצועית ואיכותית", אמר קונינסקי. "אני מציע שכחלק מתכנית זו הרואה גם את העתיד הרחוק ראש עיר נבחר יכהן עד שלוש קדנציות בלבד".

עוד אמר קונינסקי, כי תפקידו של ראש עיר משמעותי ביותר. "תפקידו של ראש העירייה הוא בבחינת שליחות ציבורית מהדרגה הראשונה, עובדה שהוא נבחר בבחירה ישירה, ומתוקף כך שואב כוחו ישירות מן הציבור. הגבלת כהונה לשלוש קדנציות, כלומר 15 שנה, תאפשר לראשי הרשויות הנבחרים לממש את חזונם ובהמשך תעודד התחדשות. אי הגבלת תקופת כהונתו של ראש עיר פוגעת בעיקר, ביעילות ובהתחדשות המערכת המוניציפלית. וכשאין דם חדש, כשאין חשיבה רעננה, כשהמערכת אינה מתחדשת, כל כיכר חדשה שנבנית הופכת להישג והמרחק בין הראש לשטח הולך ומתרחק".

בדוק גם

רפי אטיאס כפר הילדים

מכינה קדם צבאית חדשה בכרמיאל

תיפתח בסוף אוגוסט בשטחו של כפר הילדים. ילמדו בה 20 צעירים מהארץ ומחו"ל באנגלית ובעברית

תצלום באדיבות כפר ביאליק. משוחרר לפרסום ללא תמורה

כנס חירום יתקיים למען השטחים הפתוחים בקריות

צוותי הפעולה, מתנדבים, פעילי סביבה ותושבים מכל האזור יתכנסו מחר (שלישי) כנס חירום כנגד תכנית הותמ"ל המאיימת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *