יום שבת , ספטמבר 22 2018
בית / בחירות מקומיות 2018 / קונינסקי: להגביל כהונת ראשי ערים ל-15 שנה

קונינסקי: להגביל כהונת ראשי ערים ל-15 שנה

משה קונינסקי. צילום - אלכס הובר
משה קונינסקי. צילום – אלכס הובר

קונינסקי יצא השבוע בקריאה למתמודדים, שבמידה ויזכו בראשות העיר, יודיעו כבר במהלך קמפיין הבחירות, שבמידה וייבחרו, לא יכהנו מעבר לשלוש קדנציות

הבחירות המוניציפליות צפויות להתקיים בסוף חודש אוקטובר השנה, אך כבר עתה ניכרת פעילות של המועמדים לראשות עיריות ומועצות. קונינסקי ביקש כבר השבוע להתמקד במספר נושאים הנוגעים למועמדים עצמם ולכן יצא השבוע בקריאה למתמודדים, שיתחייבו כבר עכשיו שבמידה וינצחו וייבחרו יגישו דו"ח על מצב בריאותם, וכן דו"ח הצהרת הון שיוגש מדי שנתיים.

אחד הדברים החשובים שקונינסקי ביקש להדגיש, הוא הגבלת מספר הקדנציות בהן יכהן ראש הרשות, ובמקביל לדאוג לטפח את דור המנהיגות הבא.

"הנהגת העיר בראשותי תפעל מיום כניסתה לתפקיד גם לאתר, לטפח ולהכשיר את דור ההנהגה הבא של העיר, במטרה מוצהרת ליצור רציפות שלטונית מקצועית ואיכותית", אמר קונינסקי. "אני מציע שכחלק מתכנית זו הרואה גם את העתיד הרחוק ראש עיר נבחר יכהן עד שלוש קדנציות בלבד".

עוד אמר קונינסקי, כי תפקידו של ראש עיר משמעותי ביותר. "תפקידו של ראש העירייה הוא בבחינת שליחות ציבורית מהדרגה הראשונה, עובדה שהוא נבחר בבחירה ישירה, ומתוקף כך שואב כוחו ישירות מן הציבור. הגבלת כהונה לשלוש קדנציות, כלומר 15 שנה, תאפשר לראשי הרשויות הנבחרים לממש את חזונם ובהמשך תעודד התחדשות. אי הגבלת תקופת כהונתו של ראש עיר פוגעת בעיקר, ביעילות ובהתחדשות המערכת המוניציפלית. וכשאין דם חדש, כשאין חשיבה רעננה, כשהמערכת אינה מתחדשת, כל כיכר חדשה שנבנית הופכת להישג והמרחק בין הראש לשטח הולך ומתרחק".

בדוק גם

סמל גיא ריזק - צילום אלכס הובר (2

מצד"ל לצה"ל: סיפורו המדהים של לוחם הסיירת המצטיין

סמל גיא ריזק מכרמיאל, לוחם מצטיין בסיירת גולני, נולד למשפחה נוצרית בדרום לבנון שברחה לארץ לאחר נסיגת צה"ל והתגייר. את אות ההצטיינות קיבל מידי עופר מנדלוביץ', קצין בגולני ומורה באורט כרמיאל, שבנו עוז נהרג בחרמון כלוחם בחטיבה

(צילום: פוטוליה)

תושבי מוצקין, שימו לב: פייק סקר

היום (חמישי), החל משעות הבוקר, מקבלים תושבי קרית מוצקין שיחות טלפון אנונימיות, בהן הם מתבקשים לענות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *