מבזקים
בית / קריות / חדשות קריות / צעיר בן 19 השחית את דגלי המדינה בקרית חיים

צעיר בן 19 השחית את דגלי המדינה בקרית חיים

רחוב בוסל בקרית חיים ידוע בכך שמדי יום עצמאות מקשטים דיירי הרחוב את הבתים לאורכו בדגלים רבים של מדינת ישראל. מנהג זה הפך למסורת רבת שנים. ביום שישי שעבר התעוררו דיירי הרחוב למראה של דגלים קרועים ושרופים לכל אורך הרחוב ולכמה מכוניות שניזוקו לאחר שניסו להציתן.

דליה גראו ליד הדגל שהושחת בכניסה לביתה. צילום: דורון גולן
דליה גראו ליד הדגל שהושחת בכניסה לביתה. צילום: דורון גולן

אחת מהתושבות הוותיקות של הרחוב, דליה גראו, סיפרה בדמעות ל"הד הקריות": "קמתי בבוקר וראיתי את הדגל קרוע. זה כמו סכין בלב. כשראיתי מה עשו לדגל המדינה התחלתי לבכות כי אין דבר יותר יקר מהדגל". מתברר כי השחתת הדגלים נעשתה בסביבות השעה שש בבוקר וכשבדקו התושבים את הנזק התברר כי מדובר בעשרות דגלים שניזוקו. חוק הדגל, הסמל והמנון המדינה, קובע כי "הפוגע בכבוד דגל המדינה או בכבוד סמל המדינה, או גורם לפגיעה בכבודו, או משתמש בו באופן שיש בו כדי לפגוע בכבודו, דינו – מאסר עד שלוש שנים או כפל הקנס". וועדת הפנים של הכנסת עידכנה את גובה הקנס שעמד על 300 לירות, כפי שנקבע בחוק המקורי משנת 1949, לסכום של 58,400 שקלים.

דגל שרוף ברחוב בוסל בקרית חיים. צילום: דורון גולן
דגל שרוף ברחוב בוסל בקרית חיים. צילום: דורון גולן

משטרת זבולון שהוזעקה למקום הצליחה לעצור בתוך זמן קצר צעיר בן 19, שאף צולם במצלמת אבטחה של אחד הבתים בשעת מעשה, והוא נלקח לחקירה. החשוד מסרב לשתף פעולה עם החוקרים לגבי המניע שלו לבצע את המעשה. מחקירת המשטרה עולה עוד כי הוא ניסה גם להצית כמה רכבים לאורך הרחוב באמצעות נוזל דליק. החשוד גם איים על השוטרים וסירב לקבל ייעוץ משפטי.

 

 

בדוק גם

דניאל המרכז לבריאות השן

דניאל המרכז לבריאות השן: שיקום הפה תוך 48 שעות

נראה שעוד מתקופת הילדות רובנו לא ממש מתלהבים ללכת לטיפולי שיניים: החשש שהטיפול יכאב, שהרופא יחטט לנו בפה בכל מיני מכשירים, אולי יעיר לנו שאנחנו אוכלים יותר מידי מתוקים. היות וטיפולי שיניים הם לא מותרות אלא חובה, אנחנו גם יודעים שנצטרך לשלם עליהם סכומים שעלולים להיות יקרים. אבל יש בעפולה מקום אחד שמבטל את כל החששות: דניאל- המרכז לבריאות השן ומעבדת שיניים יגרום לכם לשנות את כל מה שחשבתם על טיפולי שיניים. מדובר במקום נעים, מזמין, המעניק מגוון רחב של טיפולי אסתטיקה וכירורגיה, שירות מצוין של בעלי מקצוע מהשורה הראשונה ואפשרויות תשלום נוחות

אליאס ראשנד. צילום: דורון גולן

משחק החיים

הילדות בלבנון, הגירוש, החיים החדשים מגיל 12 בישראל, הגזענות הקשה, ההחלטה לא לשרת בצה"ל, האכזבה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *