בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / צו מניעה לשביתת עובדי המשק במרכז הרפואי לגליל בנהריה

צו מניעה לשביתת עובדי המשק במרכז הרפואי לגליל בנהריה

עובדי המרכז הרפואי לגליל מוחים ועובדים במתכונת שבת על אי קיום הסכם שכרם.

הבוקר (שני) הוציאה הנהלת המרכז הרפואי לגליל בנהריה צו מניעה נגד החלטת ועד העובדים להשבית את חדרי הניתוח,  ניקיון, אחזקה, שירותי מינהל, מרפאות חוץ, אלונקאים.

בדיון שנערך בבית הדין לעבודה הוצא צו מניעה.  השופטת קבעה המשך דיון בעניין העובדים ב-12 לסטפטמבר ועד אז ייקלטו כעובדי מדינה עובדי המשק בהתאם להסכם במספר פעימות.

כ-900 עובדי מינהל ומשק במרכז הרפואי לגליל מוחים  על אי יישום הסכם שנחתם בשנה שעברה בין ההסתדרות, ומשרדי הבריאות והאוצר להעברת 180 עובדי תאגיד הבריאות לשירות המדינה.  במסגרת השביתה עבודת עובדי הניקיון והאחזקה במרכז הרפואי במתכונת שבת.  ביום שלישי האחאון שיבשו עובדי המינהל והמשק את פעילות מרפאות החוץ, לצד המשך עבודה במתכונת שבת של עובדי הניקיון.  כמו כן נסגר מרכז אנג'ל להרצאות ולימודים.

יו"ר ועד העובדים  איציק בוגזלו הסביר כי יוחרפו צעדי המחאה עד להשבתה כללית אם האוצר לא יממש את ההסכם.

המרכז הרפואי לגליל (צילום רוני אלברט)
המרכז הרפואי לגליל (צילום רוני אלברט)

לפני שנה  בדיוק התקיימה השביתה הראשונה בקרב עובדי מנהל ומשק והובטחו  כי בפעימה הראשונה יוכנסו 57  עובדי קרן מחקרים למעמד של עובדי מדינה. ההסכם היה כי בכל כמה חודים יוטעמו במערכת  עשרות עובדים עד  שכל 180 העובדים יעברו למעמד של עובדי מדינה.  שנה וחצי מאז  חתימת ההסכם ולא נמצא התקציב למימון השכר של העובדים.

בחודש מרס  2017 נחתם  הסכם קיבוצי היסטורי ובו היה שותף המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' ארנון אפק, יו"ר ההסתדרות הכללית אבי ניסקורן. הטקס בקול תרועה רמה, נעשה בחגיגה גדולה ותקשורתית ובו היו צפויים להיקלט בעסקה ישירה: עובדי ניקיון וכוח עזר, קלינאיות תקשורת, עובדות סוציאליות, פיזיותרפיסטים ועובדים נוספים. הצפי היה כי זכות המעבר להעסקה ישירה וקליטת העובדים לשירות המדינה, העובדים ייהנו מזכויות ומהטבות שונות המעוגנות בהסכמים קיבוציים תוך הסדרת הביטחון התעסוקתי שלהם.

ההסכם היה כחלק מיישום ההסכם לצמצום תופעת עובדי הקבלן כפי שנחתם בין ניסנקורן לשר האוצר משה כחלון, ביולי 2015. תכנית ניסנקורן-כחלון כוללת מתווה רב שנתי למעבר להעסקה ישירה של עובדים במיקור חוץ ו"כתף אל כתף" לשירות המדינה והרשויות המקומיות, ולשיפור תנאי השכר של העובדים ברף הכנסה נמוך. בין המרכזים הרפואיים שבהם כבר חל המעבר להעסקה ישירה: רמב"ם, איכילוב, שיבא תל-השומר, שער מנשה, אסף הרופא, הלל יפה, ברזילי, זיו, וולפסון ופדה-פוריה ועוד.

 

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

במהלך האליפות גברה הקבוצה בשלב הבתים על אלופת רומניה 1:3, סיימה בתיקו 3:3 עם אלופת בוסניה, נוצחה 3:2 על ידי אלופת הונגריה וגברה על אלופת אזרבייג'ן 3:4. בשלב רבע הגמר גברה "און גל יונדאי" על אלופת צ'כיה 0:2. במשחק חצי הגמר התמודדה הקבוצה מול אלופת שוויץ. המשחק הסתיים בתיקו 2:2 והוכרע בפנדלים 7:6 לזכות שוויץ. במשחק על המקום השלישי הביסה קבוצתו של נחמני את אלופת בולגריה 2:9. סגל הקבוצה כלל את: אבי נחמני, אופיר טובול, מוטי קדוש, קיקו עמרה, קיקו כהן, עומר לוינזון, מאור לוי, יניב הראל, אלירן אלקובי, רפאל ביטון. כולם מהקריות. ביטון סיים את הטורניר כמלך השערים של הקבוצה, עם 9 שערים. עומר לוינזון 7, מוטי קדוש 6, קיקו עמרה 3, אבי נחמני וקיקו כהן 1 כ"א, השלימו את מכסת השערים. בתום הטורניר קיבלה הקבוצה גביע מטעם הליגה האירופית.

כדורגל 6X6: מקום 3 ל"און גל יונדאי" בליגת האלופות

70 קבוצות השתתפו בסלובניה באליפות אירופה בכדורגל 6X6 דרג שני. קבוצתו של אבי נחמני מקרית ביאליק עשתה הישג ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *