בית / קריות / חדשות קריות / צורי: "אני נערך למאבק משפטי נוסף יחד עם מאבק פוליטי וציבורי"

צורי: "אני נערך למאבק משפטי נוסף יחד עם מאבק פוליטי וציבורי"

המטרונית במסלול הרצה (צילום: הילה מלמד)

ראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, הודיע השבוע כי העירייה תערער על החלטת חברת יפה נוף, המנהלת את פרויקט המטרונית, לסגור את הפנייה שמאלה בכניסה לעיר בצומת מוצרט ובכניסה לשכונת נוה גנים בצומת אפק. בדיון שהתקיים בבית המשפט המינהלי בחודש ינואר האחרון, דרשה העירייה לבטל את כוונת חברת יפה נוף לסגור את הפנייה. באותו מעמד, התחייבה החברה בפני בית המשפט, באמצעות תצהיר שהוגש מטעמה כי כתנאי לסגירת הפנייה, תפעל להקים כיכר ממזרח לצומת השופטים (בקרית ביאליק ברחוב ירושלים) וכן להרחיב את נתיבי התנועה לכיוון שדרות משה גושן בקרית מוצקין.

בחוות דעת שהגישה יפה נוף לבית המשפט נקבע כי סגירת הפנייה שמאלה יכולה להיעשות רק אם תוקם הכיכר המדוברת. "ביטול הפנייה שמאלה מדרום מתוכנן, תוך יצירת מעגל תנועה בשדרות ירושלים מזרחית לצומת השופטים", נכתב בחוות הדעת.

מאחר שלא הוקמה כיכר בשדרות ירושלים, מזרחית לצומת השופטים, הבהיר השבוע צורי באופן נחרץ, כי לאור העובדה שחברת יפה נוף לא עמדה בהתחייבויותיה ובעקבות הקשיים לתושבים בעקבות סגירת הפנייה, הוא מתכוון לעתור נגד הסגירה. השבוע נפגש צורי עם עו"ד משה שחל, ששוקד על הכנת עתירה במקרה הצורך.

"עם כל הכבוד למטרונית ולחברת יפה נוף לא ייתכן כי הפעלתה תבוא על חשבון איכות החיים של תושבי קרית מוצקין", אמר צורי. ביום שני נפגש צורי עם שר התחבורה ישראל כץ בלשכתו בירושלים. נושא הפגישה היה כמובן ביטול הפניות שמאלה בצמתים מוצרט ונוה גנים. ברקע הדברים עמדה הודעת צעירי מוצקין, כי בכוונתם לצאת לצמתים ולהפגין נגד ההחלטה לביטול הפניות לעיר. צורי הבהיר לשר כץ כי במידה שלא תבוטל ההחלטה, יש בכוונתו להצטרף אל הצעירים במחאתם. השר כץ ביקש מצורי לדחות את המאבק והבטיח לשלוח עוד השבוע לצמתים נציגה של המשרד כדי שתתרשם מקרוב ותעביר לו דו"ח בנושא.

ביום שלישי הגיעה נציגת המשרד לפגישה עם ראש העיר ועם מנכ"ל החברה הכלכלית עומר זוהר. זוהר יצא עם הנציגה לשטח, סקר בפניה את המשמעויות הקשות של סגירת הפניות ויחד שמעו את רחשי התושבים. בימים הקרובים היא צפויה להגיש לשר את חוות דעתה.

"מבחינתי, החלטת בית המשפט שדחתה את בקשתנו, אינה סוף פסוק", אמר צורי, "אני נערך למאבק משפטי נוסף, בד בבד עם מאבק פוליטי וציבורי. הוריתי לעו"ד משה שחל, בעצמו שר בכיר לשעבר, להיערך להגשת ערעור והבהרתי בפגישתי אמש עם שר התחבורה, שההחלטה לסגור את הפנייה שמאלה לא תעבור בשתיקה. בטוחני, שבכך אני מבטא את האינטרס המשותף לכולנו".

בדוק גם

הצוות המקצועי עם היזם צילום דוברות עיריית חדרה

אחרי העיכובים מתחם מול החוף נפתח

עם סיום הבנייה ועמידה בכל הדרישות והביקורות, קיבל חלק ממתחם "מול החוף" טופס 4 ונפתח …

בן 62 נפל מבניין בשכונת נווה גנים ונהרג

גבר כבן 62 נהרג לאחר שנפל מחלון ביתו ברחוב אנילביץ' בשכונת נווה גנים בקרית מוצקין. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *