יום שני , נובמבר 19 2018
בית / גליל מערבי / צה"ל נערך ברמת הגולן בעקבות הקרבות בדרום סוריה
היערכות צהל מול הגבול הסורי. צילום: דו"צ
היערכות צהל מול הגבול הסורי. צילום: דו"צ

צה"ל נערך ברמת הגולן בעקבות הקרבות בדרום סוריה

לאור הערכת מצב שהתקיימה בפיקוד הצפון, הוחלט על תגבור ״עוצבת הבשן״ בכוחות שיריון וארטילריה. בבוקר יום ראשון השבוע נפרסו הכוחות כחלק מההיערכות ומוכנות צה״ל למול ההתפתחויות ברמת הגולן הסורית בסמוך לגבול. צה"ל משקיף מקרוב על המתרחש באזור זה, דרום סוריה, לאחר שכוחות צבא סוריה מנהלים קרבות קשים מול כוחות המורדים והאזרחים הפכו לפליטים שמחפשים עזרה וסיוע.

היערכות צהל מול הגבול הסורי. צילום: דו"צ
היערכות צהל מול הגבול הסורי. צילום: דו"צ

ישראל הודיעה כי אין לה כוונה לאפשר לפילטים הסורים להיכנס לשטחה ובמקביל חילקה טונות רבות של ציוד סיוע, עזרה ואוכל עבור הפליטים לאורך הגבול. מלבד זו, מאז תחילת הקרובות בסוריה, ישראל מקבלת אליה פצועים סורים רבים שזקוקים לטיפול רפואי כולל ניתוחים מורכבים מצילי חיים.
בצה״ל רואים חשיבות רבה בשמירה הסכם הפרדת הכוחות בין ישראל לסוריה משנת 1974, לאחר מלחמת יום הכיפורים ב-1973. על פי מדיניות המממשלה, צה"ל ימשיך לעמוד על עקרון אי-המעורבות בנעשה בסוריה, לצד מדיניות של תגובה נחרצת למול פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ויצירת סיכון לתושביה. סיוע הומניטרי מצד ישראל ניתן מזה שנים ונמשך בימים אלה, לאור הצורך הקיים בו.

בדוק גם

מעניקים את תעודת ההוקרה לסאקר זובידאת (צילום עצמי)

מצא ארנק ובו 20 אלף שקל, העביר אותו למשטרה

עובד עיריית מגדל העמק, סאקר זובידאת קיבל השבוע תעודת הוקרה מראש העיר וממפקד תחנת המשטרה על אזרחות למופת שגילה * "בסך הכל עשיתי מה שכל אחד היה עושה", הוא לא מבין על מה המהומה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *