בית / כללי / עפולה מכפילה את עצמה 

עפולה מכפילה את עצמה 

שר האוצר משה כחלון, שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, ראש עיריית עפולה יצחק מירון, ראש מטה הדיור באוצר, אביגדור יצחקי ומנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון, חתמו על הסכם גג נוסף והפעם בעיר עפולה.  במסגרת ההסכם שייחתם ישווקו בעיר עפולה כ- 10,500  יחידות דיור

בתכנית החומש כוללת שיווק של כ-2000  יח"ד בשנה ובסך הכל כ-10,500 יח"ד, הסכם הגג יביא להקמתן של 7 שכונות חדשות בחלקי העיר השונים  בתהליך מואץ. התכנית הראשונה  'מול העמק'  תשווק כבר בראשית שנת 2017 ויתר התכניות האמורות בהסכם ישווקו במהלך השנים 2017-2020. בעפולה כ-50,000 תושבים וכ-12,000 בתי אב, הסכם הגג ההיסטורי אשר יביא לבניית כ-10,500 יח"ד נוספות יביא להכפלת כמות האוכלוסייה בעיר ויתן מענה למצוקת הדיור.

 כחלון: "כולם רוצים שנוריד את מחירי הדירות אבל לא את מחירי הדירות שלהם. אתם יודעים מה משותף לכל ה-50 אלף שיש להם 3 דירות ויותר? איך שהוא לכולם יש את מספר הטלפון שלי. הם יודעים להשיג אותו. מעניין שלאף אחד מהזוגות הצעירים אין אותו. המאבק שלי מול משקיעי הנדל"ן הוא מאבק ערכי ואידאולגי. מטרת החוק היא לא לגבות מיסים אלא לתת יתרון לזוגות הצעירים. לזוג צעיר אין שום סיכוי כשהוא מתמודד מול משקיע שיש לו 5 דירות. הזוג הצעיר מתחנן להנחה של 10,000 שקל והמשקיע מעלה את המחיר ב-50 אלף בלי להרגיש. למשקיעים יש חלק משמעותי במשבר הדיור. מתקיפים אותי על החוק הזה התקפות חסרות תקדים אבל בשביל לפתור משבר כל כך חמור צריך לעשות גם צעדים כואבים שלא נעימים לכולם".

שר הבינוי יואב גלנט וראש העיר עפולה יצחק מירון.
שר הבינוי יואב גלנט וראש העיר עפולה יצחק מירון (צילום: יורם כהן)

 גלנט: "העיר עפולה היא עיר בעלת חשיבות אסטרטגית, היושבת על צומת חשוב, בין מרכז הארץ לצפונה. לפני כשנה, בקרנו כאן, שר האוצר ואני, וכבר עכשיו אפשר לראות תוצאות. ישנה תנופת בניה, ופתיחת רכבת העמק תתרום גם היא לפיתוח משמעותי. בשונה מתכניות ודיבורים שהיו כאן בעשור האחרון, בשנה האחרונה אפשר לראות תוצאות בשטח. עפולה היא דוגמה אחת. תכנית מחיר למשתכן מצליחה בעפולה ובעשרות ערים נוספות. הורדת המחירים במסגרת התכנית תשפיע על המשק כולו. גם שיטת "תכנן ובנה" שאושרה השבוע במועצת מקרקעי ישראל, בראשות שר האוצר, תשפיע על ענף הבניה בישראל ותקצר את זמני הביצוע. אני מאמין שתוך שנתיים כל משק הדיור בארץ ישתנה. אזרחי ישראל כבר מרגישים בשינוי, אנחנו עושים את הדבר הנכון."

ראש העיר עפולה: "הסכם הגג הוא פרי של שיתוף פעולה אסטרטגי בין המדינה לבין העיר עפולה ומהווה תרומה חשובה לקידום עפולה כמטרופולין הבא, להאצת היקפי הבניה ויביא לשדרוג התשתיות הקיימות בשכונות הוותיקות של העיר. אני מבקש להודות לשר האוצר משה כחלון ולשר הבינוי והשיכון יואב גלנט על שיתוף הפעולה הפורה ועל תרומתם החשובה לפיתוח העיר עפולה בפרט ופיתוח אזור הצפון בכלל".

מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון: "השילוב של הסכמי הגג שמבטיחים היצע שיווק עם תכנית מחיר למשתכן שמייצרת מחירים טובים הם התשובה הנכונה והמרכזית לפתרון משבר הדיור."

מודל הסכמי הגג בא לענות באופן מהיר יחסית, על הצורך ההולך וגובר בקרב הציבור והזוגות הצעירים לדיור זמין במרכז הארץ. הסכמי הגג רותמים מראש את כל משרדי הממשלה הרלבנטיים לשיווק זמין, ממוקד ואפקטיבי באזורי הביקוש. זאת בשיתוף הרשויות המקומיות עמן יחתמו הסכמי הגג.

העיקרון המנחה של הסכמי הגג הוא העמדת קדם מימון על ידי הממשלה לפיתוח תשתיות, מוסדות חינוך ומבני ציבור, פארקים ומחלפי תחבורה נדרשים, עוד משלב שיווק הפרויקט. הסכמי הגג מבטיחים ליזמים קבלת היתרי בנייה תוך 90 יום ומקצרים באופן דרמטי את זמן פיתוח השכונות החדשות והקמתן. בנוסף, יקבע לוח זמנים מדויק לביצוע וקידום כל שלב בפרויקט.

הסכמי הגג מבטיחים גם לרשות המקומית את האמצעים והגיבוי הממשלתי להקמת שכונות ענק של אלפי יחידות דיור.

עד כה נחתמו הסכמי גג בעשר ערים בהיקף כולל של 143,862יחידות דיור. בין היתר נחתמו הסכמי גג בהרצליה כ- 7443 יח"ד, מודיעין כ- 11,804 יח"ד, ראשון לציון כ- 16,393 יח"ד, ראש העין כ- 13,636 יח"ד, באר שבע כ- 20,230 יח"ד אשקלון כ- 28,191 יח"ד, ק. ביאליק כ- 7,253 יח"ד, רמלה כ- 7,483 יח"ד, נתניה כ- 12,288 יח"ד, ק. גת כ- 6,442 יח"ד,יבנה כ-12,699.

בדוק גם

גינת מרגוע צילום דוברות הלל יפה

לראשונה בארץ: נחנכה גינת מרגוע טיפולית במחלקת יולדות בהלל יפה

השבוע נחנכה במרכז הרפואי הלל יפה גינת מרגוע טיפולית – ראשונה מסוגה בתוך מחלקת יולדות …

שושן במעמד החתימה עם סוכנו וראשי הפועל עפולה (צילום עצמי)

השוער רון שושן נשאר בהפועל עפולה

שושן העדיף את הפועל עפולה על פני הפועל מרמורק והפועל איכסאל, שהניחה בפניו הצעה כספית מפתה. בהפועל עפולה אומרים שלא היה להם צל של ספק ששושן ימשיך כי "הוא אוהב את המקום, מחובר לאנשים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *