בית / כללי / עכו: פרויקט ללא מרפסת

עכו: פרויקט ללא מרפסת

 

הועדה המקומית בעכו לא תאפשר ליזם לבנות מרפסות בפרויקט הבנייה ברחוב מוטה גור 8. כך עולה מדיון שנערך בוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעכו, לאחר הגשת התנגדות של 200 משפחות.  הדיירים צפויים לערער על ההחלטה.

לפני חודשיים שמונה בניינים בעכו הגישו התנגדות נחרצת לוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית עכו, כנגד בנייה המתוכננת של בניין מגורים נוסף על שטח גן שעשועים ברחוב מוטה גור 8 בעכו.

הפארק ברחוב מוטה גור צילום; רותם כבסה
הפארק ברחוב מוטה גור צילום; רותם כבסה

לאחר שמיעת ההתנגדויות, הגיע הועדה לסיור בשטח. לדבריהם במהלך הסיור נאמר להם על  ידי המתכננים כי העירייה תבנה להם פארק משחקים מעבר לכביש הראשי, ליד הכולל החדש של הרב כדורי. את הדיירים ייצג בערעור עו"ד יריב רז.

לאחר הסיור בשטח החליטה הועדה בראשות מ"מ וסגן ראש העירייה זאב נוימן שלא לאפשר ליזם להקים בפרויקט מרפסות.  הועדה החליטה לקבל מכל ההתנגדויות שהוגשו החלטה באשר לצפיפות הבנייה הגבוהה בשכונה ולדחות את הבקשה להקלה לתוספת קומה. במקביל הועדה לא אישרה בקשה לחריגה במרווח הקדמי וכל הבלטת מרפסת מעבר לקו הקדמי של הבניין.

וכך נכתב:  "הועדה סבורה שהשכונה כולה תוכננה בסטנדרטים חריגים של צפיפות והשכונה כולה סובלת ממחסור חמור של תשתיות ציבוריות: דרכים, חניות ציבוריות, מבני ציבור ושטחים ציבורים פתוחים ומשכך הועדה סבורה שיש להקפיד במיוחד על מילוי כל הוראות התוכנית כלשונו, לשם הקטנת הצפיפות בשכונה, תוך שמירת זכויות בעל הקרקע".

עוד נכתב באשר למרפסות: "לבליטה של המרפסות לקו בניין קדמי יש השפעה על המראה של הרחוב, על תחושת הצפיפות בו. המרפסות מותירות מרווח קדמי ברוחב של 3.2 מטר במקום 5 מטר כחוק ולכן אינן מאושרות".

עוד מציינת הועדה כי השטח אינו פארק בתב"ע אלא מגרש המיועד למגורים מיוחד שבוצעו במסגרת טיפול זמני של העירייה בשטחים נטושים שאינם בשימוש לטובת גינון או חנייה. ואילו הגינון אינו גורם לשינוי בייעוד הקרקע או אינו פוגע בזכויות בעליו.

בדוק גם

כל תושב נחשב. צורי (צילום: דורון גולן)

סקר: מהפכה בהרכב מועצת העיר בקרית מוצקין

סקר בחירות בקרית מוצקין של מכון סמית, מראה כי נכון להיום ימשיך ראש העירייה הנוכחי, …

הפעוטה עם לי וכסלר, אחות אחראית מחלקת ילדים

פעוטה שנדרסה אנושות התאוששה באורח מפתיע

צלחו הטיפולים והמאמצים האינטנסיביים של הרופאים לאורך השבוע – הפעוטה מצפת שנדרסה ונפצעה אנושות – …

תגובה אחת

  1. איהאב דבור

    פרויקט זה פוגע במאות משפחות , פוגע בפרטיות של אותם משפחות , מוסיף עומס על שכונה שמתרחבת במימדים עצומים כבר סובלים הדיירים מבעיות חנייה וצפיפות , צריך לעצור פרוייקט זה , התערבות ראש העירייה בעניין נחוצה אחרת יהיה זה מהווה פגיעה קשה בדיירים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *