בית / שרון / זכרון יעקב / עובר כל גבול

עובר כל גבול

נראה שיש כאלו שלא חוששים מהחוק: רק לאחרונה נתפס מרעי בשנית פולש לקרקעות מדינה הצמודות לביתו ללא היתר ובניגוד לחוק. מרעי נתפס כאשר הוא פולש לשטח שיעודו מגרש למגורים, בגודל של כ- 600 מ"ר במרכז הכפר פורדיס, הקרקע מיועדת לשיווק למגורים לתושבי פורדיס. ראש המועצה תפס את השטח והציב עליו מבנה יביל המשמש למגורי שומרים, מבנה קבע מחופה עץ ומצלמות אבטחה – כל זאת ללא היתר ובניגוד לחוק. מרעי טען כי פלש לשטח בעקבות איומים על חייו.

מפקחי רשות מקרקעי ישראל הגישו נגדו תלונה במשטרה. בנוסף, מסרו המפקחים למרעי צו סילוק פולשים, המורה לו לפנות את הקרקע תוך 30 יום, ובמידה ולא  יעשה כן, יפונה בליווי המשטרה וייתבע להשיב לקופה הציבורית את הוצאות הפינוי לרבות עלויות הפעלת ציוד מיכני, כוח אדם אבטחה ועוד.

פולש ביתי. שטח הפלישה בביתו של יוניס מרעי (צילום: רשות מקרקעי ישראל)
פולש ביתי. שטח הפלישה בביתו של יוניס מרעי (צילום: רשות מקרקעי ישראל)

כעת ממתינים ברשות מקרקעי ישראל לחלוף התקופה שהוקצבה למרעי לפנות בעצמו את השטח לפי הצו. במידה ומרעי לא יפנה את הקרקע בפרק הזמן שנקבע, תעביר החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל בקשת סיוע לביצוע פינוי למשטרת זיכרון יעקב.

כאמור לעיל, בעבר תפסו מפקחי הרשות את מרעי כשהוא פולש לשטח שליד ביתו, מגרש בשטח של כ- 600 מטר, בו בנה מרעי פרגולה וסוכת גפנים, הכשיר דרך גישה לבית, והשתמש בו לאחסנת ציוד פרטי. מרעי נאלץ לפנות את המגרש, לאחר הליכים משפטיים שניהל מולו מינהל מקרקעי ישראל. לאחר פסק דין שהתקבל נגד מרעי הוא נאלץ לפנות את הקרקע בעצמו, בשנת 2012.

מנהל מרחב שמירה צפון- חיפה של רשות מקרקעי ישראל, ערן ליבנה, אומר: "אין לקבל את טענתו של מרעי לפיה הקים את המבנה על השטח הציבורי בשל האבטחה שנדרשת עליו, מאחר וזאת הפעם השנייה שהוא מסיג גבול.  לא נאפשר לאיש לגזול את אדמות הציבור תוך כדי קביעת עובדות בשטח, בוודאי לא לנבחר ציבור שאמור להוות דוגמה אישית. אם מרעי לא יפנה את השטח, הוא יטופל כאחרון מסיגי הגבול והפולשים".

מרעי בתגובה " מדובר על שטח של 350 מ"ר ולא יותר. כבר כמה שנים שאני רוצה לקנות את השטח הזה ורשות מקרקעי ישראל דוחים את זה עוד ועוד. אם עכשיו הם יבקשו ממני כסף אני אקנה אותם. הכניסה אל הבית שלי היא מתוך השטח הזה. לא אני שמתי את הקראוון, המדינה, נציגים ממשרד הפנים שמו אותו לאחר שנקבע שאני נמצא בדרגה הכי גבוהה של איומים על חיי, דרגה 6.

לדעתי, זה בגלל שאני בליכוד, זה עניין פוליטי. אחרי שקבעו שאני מאויים הגיע מישהו מטעם משרד הביטחון עם תוכניות לקראוון ולגדר חשמלית וסימן את המקום. אחר כך הם הציבו את הקראוון והגדר והביאו לי ארבעה מאבטחים שמתחלפים ביניהם, יש לי מאבטח צמוד 24 שעות איתי וגם אחד שנמצא 24 שעות בבית. המדינה משלמת על זה. לא פלשתי לשטח ולא לקחתי אותו. אם יוחלט שאין כבר איום על חיי הקראוון והגדר חשמלית יוסרו והמאבטחים כבר לא יאבטחו אותי".

 

בדוק גם

בהפועל חדרה מבהירים: "לא רק שלא נתפרק, אלא נקבל ניהול תקין"

במועדון קיבלו בבוקר את התשובה הסופית מרשם העמותות ומכינים תגובה משפטית. בחדרה לא מתכוונים להתחייב לדקות משחק של אבו פאני ובן דוד. אביטן טס לחו"ל

הפגנת הורים במעון נעמת קרית ים. צילום: דורון גולן

הורים במעון בקרית ים: "גרמו לפגיעה נפשית ורגשית לילדים שלנו"

הורים  התאגדו השבוע מחוץ למעון בשכונת סביוני ים, תלו שלטים ומחו על פיטורי המטפלת הראשית, חודש לפני סיום השנה, על רקע אי הסכמות כספיות עם ההנהלה. לטענת ההורים, רובם נרשמו לשנה הבאה בשל העובדה שרשת המתנ"סים פרסמה את אותה מטפלת ולאחר שפוטרה, נאלצו לנדוד לשכונות חדשות בחיפוש אחר גן הולם לילדיהם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *