יום רביעי , ינואר 23 2019
בית / בחירות מקומיות 2018 / עדי אלדר פורש מראשות עיריית כרמיאל ולא ירוץ בבחירות הקרובות
עדי אלדר עם לוגו היובל לכרמיאל
עדי אלדר עם לוגו היובל לכרמיאל (צילום: אלכס הובר)

עדי אלדר פורש מראשות עיריית כרמיאל ולא ירוץ בבחירות הקרובות

ראש עיריית כרמיאל ב-30 השנים האחרונות, עדי אלדר, יפרוש מתפקידו בסוף הקנדציה הנוכחית ולא יתמודד לכהונה נוספת בבחירות הקרובות בחודש אוקטובר הקרוב. כך הודיע אלדר במסיבת עיתונאים שערך בעירייה.

עדי אלדר: "למרות תמיכה נרחבת. החלטתי לא להתמודד שוב לראשות העיר ולאפשר למתמודדים חדשים להתמודד ולנהל את העיר על הבסיס הטוב והאיתן שקיים בה. בתום הקדנציה הזו אני מסכם 30 שנות פעילות כראש עיר ואני מבקש להודות לכל תושבי כרמיאל על התמיכה ארוכת השנים, על המסירות והאמון שנתתם בי. אדם חכם אמר לי – השאלה שצריכה להישאל היא לא מתי אתה פורש אלה מדוע אתה פורש. אני אוהב את כרמיאל, אני אוהב את התושבים ואני שמח שניתנה לי האפשרות לפעול למענכם שנים כה רבות. בהצלחה לראש העיר הבא וכמו שאומרים – שהטוב ביותר למען העיר, ינצח. התושבים חכמים ואני סומך על בחירתם. אני משאיר לבא אחריי פרויקטים רבים ששתלתי בקדנציה הנוכחית ושינבטו בקדנציות הבאות ובהם בית הספר הטכני, בית החולים השיקומי, שכונה חדשה על מורדות הר כמון ועוד".

עדי אלדר עם לוגו היובל לכרמיאל
עדי אלדר עם לוגו היובל לכרמיאל (צילום: אלכס הובר)

"אני משרת בשירות הציבורי למעלה מ-50 שנה: בכפר הירוק, בקיבוץ משגב עם ומשנת 1973 בכרמיאל בתפקידים שונים ובהם מורה, מדריך נוער, מנהל מתנ״ס, מנהל מחלקת חינוך, יועץ ועוזר אישי לשר החינוך יצחק נבון, יו״ר מרכז השלטון המקומי. אך התפקיד שהוא מבחינתי מפעל חיים הוא התפקיד שהתושבים המדהימים של כרמיאל בחרו לתת בי את אמונם שש פעמים ברציפות ואפשרו לי לפעול למענם ולמען קידומה של העיר".

"היה לי מורה נהדר איתו עבדתי שנים רבות", המשיך אלדר, "ברוך ונגר ז״ל ששם את היסודות האיתנים לעיר החדשה. היה לי העונג להמשיך את דרכו ולפרוץ קדימה מעיר של 17,000 תושבים ו-14 אחוזי אבטלה לעיר של קרוב ל-55,000 תושבים ו-4 אחוזי אבטלה. לפתח את תחומי החינוך, התרבות, הרווחה, הדיור, התעשייה, המסחר, שעות הפנאי, ועוד ועוד. וכל זאת תוך שמירה על ניהול תקין ללא חריגה מהתקציב. אני יכול למנות אין סוף פרויקטים ותוכניות שמומשו ב-30 השנים האחרונות ובהם: בינוי שכונת גבעת רם, רבין, שכונת הגליל ורמת נבון שהולכת ונבנית. בינוי מוסדות חינוך כמו בתי הספר איריסים, כלנית, אופק, הרעות, רקפת, כרמים, הרחבת פסגות, אמית ולמעלה מ-70 כיתות גן ומעונות יום. הצלחנו להביא את הרכבת לכרמיאל ולפעול רבות להגעת כביש 6 קרוב לעיר. הקמנו מתנ"סים ומבני ציבור, שינינו את פני היכל התרבות. פיתחנו את פסטיבל המחול שלנו לרמה בינלאומית והפכנו את כרמיאל לבירת המחול בישראל. פתחנו מרכזי מסחר, בתי קולנוע ומתחמי בילוי והפכנו את כרמיאל לבירת הגליל האמיתית. אך אם ישאלו אותי מה הדבר המרכזי ששינה את פני העיר אומר שזו קליטת העליה בשנות ה-90".

בדבריו הודה אלדר לתושבים מספר פעמים וכן לשותפים הרבים לעשייה המוצלחת. "30 שנה זה דור. אבל לא פעלתי לבד. איתי היו רבים וטובים. תודה למנהלים ולעובדי עיריית כרמיאל המסורים שפעלו יחד איתי וימשיכו לפעול למען כרמיאל ותושביה. תודה לכל גופי הסמך והגופים העירוניים והציבוריים עימם הייתי בקשר רציף כאשר כולנו יחד פועלים מתוך מטרה אחת – כרמיאל ותושביה. אני מודה לכם אנשי התקשורת שליוויתם אותי לאורך השנים. גם אם לעיתים זה לא מצא חן בעיני, עשיתם את עבודתכם ושימשתם כשומריה של הדמוקרטיה. אני רוצה להודות תודה גדולה לסוניה אישתי, עזר כנגדי, על התמיכה, הליווי והאהבה הרבה, וכמובן לשלושת בניי וכלותיי. אהבתי ואני עדיין אוהב לקום כל בוקר ולתת את כל מה שיש בידי למען כרמיאל ותושביה. אני אוהב את כרמיאל, אני אוהב את התושבים ואני שמח שניתנה לי האפשרות לפעול למענכם שנים כה רבות. בהצלחה לראש העיר הבא וכמו שאומרים – שהטוב ביותר למען העיר, ינצח. התושבים חכמים ואני סומך על בחירתם".

בדוק גם

אקשן מהמשחק (צילום דוברות הפועל עפולה)

כדורסלני הפועל עפולה נכנעו לקריית מוצקין

הפועל עפולה רשמה אמש הפסד צורם למכבי מוצקין, המודרכת על ידי המאמן רועי פרל, אקס …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *