בית / שרון / חדרה / סערה בצלחת שניצל

סערה בצלחת שניצל

 

לשכת הבריאות נפת חדרה הוציאה צו הפסקה מינהלי למסעדת "שניצל וואו" הידועה ברחוב הנשיא ויצמן. הצו מורה לבעליה להפסיק באופן מיידי את הפעלת המסעדה, החל מיום רביעי האחרון, עת יצא הצו. האחים שרון פרי, מייסד המקום ומנהלו בפועל, ושחר פרץ, המנכ"ל, טוענים כי מדובר ברדיפה ובמסע נקמה נגדם מצד העירייה דווקא.
רופאת הנפה, ד"ר אירנה וולביק, כתבה כי הצו הוצא לאור ממצאי הביקורת במקום, שנערכה ב~19 בספטמבר, ובה נמצאו ליקויים רבים המהווים "סכנה מיידית לבריאות הציבור", כפי שנכתב.
עיקרי הליקויים שנמצאו בביקורת: תזרים העבודה במסעדה לקוי, אינו מונע הצטלבות בין מזון גולמי לבין מזון בתהליך ומזון מוכן, זאת בניגוד לתקנות רישוי עסקים; מערך הטיפול בבשר נמצא לקוי _ אין מקרר להפשרת בשר, הפשרת הבשר נעשית בסלסילת פלסטיק; על שולחן במדור בשר ללא קירור נמצאה תבנית עם חזה עוף בפירורי לחם וקערה עם חזה עוף במרינדה; במקרר תחתון במדור בשר נמצאו ירקות גולמיים יחד עם בשר להפשרה וקערה עם סלט; מערך הטיפול בירקות לקוי, שכן אין מקרר ייעודי לירקות גולמיים ואין מדור ייעודי לשטיפת ירקות גולמיים; אין מחיצת הפרדה בין מדור שטיפת כלים למדור טיפול וחיתוך ירקות. דלת מקפיא באמבט במחסן לא נסגרת כתוצאה מהצטברות של קרח במקפיא.
בהזמנה לשימוע שקיבל שחר פרץ ביום שני השבוע, יומיים לפני הוצאת הצו, הוא הצהיר כי פעל לתקן את ליקויי הבקרה. ביום רביעי נערכה ביקורת חוזרת בעסק, בה נכתב כי עדיין נמצאו בו ליקויים מהותיים.

"לאור הממצאים, המצב התברואתי בעסק לא השתפר ולא חלפה הסכנה לבריאות הציבור. אני מוציאה את צו ההפסקה שתחולתו מיידית. על העסק להיות סגור ללא כל פעילות מרגע קבלת צו זה", כתבה ד"ר וולביק.
שרון פרי נשמע נסער השבוע: "במרוצת חצי השנה האחרונה נאכפה אכיפה בררנית בסגנון רדיפה והתעמרות בעסק. נעשו בו יותר מ~30 ביקורות. הביקורות כולן הן תולדה של מסע נקם בי בגין השימוש ב'יוזר' הפופולארי מאוד

בפייסבוק, שרון פרי. כלומר: התבטאויות שאמרתי בעמוד הפייסבוק האישי שלי נגד ההתנהלות של העירייה בנושאים כמו הפשיעה בעיר או סגירת עסקים בעיר. העמדות שלי צברו פופולאריות רבה בפורומים שונים ופופולאריות זו גרמה לראות בי אויב מספר 1 של ראש העיר.
"ראש העיר עצמו לא מעורב, אבל כן אני יודע לומר שמשרד הבריאות או יותר נכון נציגת משרד הבריאות בעירייה שולחה אלינו על ידי נציגים בעירייה עשרות פעמים. מספר הביקורות ש'שניצל וואו' חטף בחצי השנה האחרונה הוא גדול יותר מכל הביקורות של כל העסקים בעיר בעשור האחרון".
לטענת האחים, מתנהל נגדם הליך בגין ניהול העסק ללא רישיון, שגם אינו צודק. "מרבית העסקים בשנים הראשונות פועלים ללא רישיון עסק ואנחנו בשלבים הסופיים של קבלת הרישיון. הטענה שהטיפול בבשר אינו תקין אינה נכונה, כי מערך הטיפול בבשר הוא בדיוק לפי הוראות משרד הבריאות. נקנה גם ציוד יקר למטבח, כלים יוקרתיים מנירוסטה, השקענו 800 אלף שקל בעסק, אני לא יכול לעשות הכל יותר טוב ממה שעשיתי", הוסיף פרי, "אז למה סגרו אותנו היום? בעקבות לחצים שהופעלו על משרד הבריאות. משום מה לא הצלחנו לשכנע שהכל תקין אצלנו והכל באמת ברמה הגבוהה ביותר. אם אנחנו מהווים סכנה לציבור אז נסגור באופן עצמאי. זה מסע נקמה בנו".
אתמול, חמישי, לאחר סגירת הגיליון, פנו האחים לבית המשפט בחדרה והגישו בקשה דחופה לביטול צו הסגירה.
מהעירייה נמסר בתגובה: "צר לנו על כוונת משרד הבריאות לסגור את העסק האמור. משרד הבריאות הוא גוף עצמאי ואינו כפוף לעירייה, כך שהטענות על רדיפה מצד העירייה הן חסרות שחר והזויות".

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

במהלך האליפות גברה הקבוצה בשלב הבתים על אלופת רומניה 1:3, סיימה בתיקו 3:3 עם אלופת בוסניה, נוצחה 3:2 על ידי אלופת הונגריה וגברה על אלופת אזרבייג'ן 3:4. בשלב רבע הגמר גברה "און גל יונדאי" על אלופת צ'כיה 0:2. במשחק חצי הגמר התמודדה הקבוצה מול אלופת שוויץ. המשחק הסתיים בתיקו 2:2 והוכרע בפנדלים 7:6 לזכות שוויץ. במשחק על המקום השלישי הביסה קבוצתו של נחמני את אלופת בולגריה 2:9. סגל הקבוצה כלל את: אבי נחמני, אופיר טובול, מוטי קדוש, קיקו עמרה, קיקו כהן, עומר לוינזון, מאור לוי, יניב הראל, אלירן אלקובי, רפאל ביטון. כולם מהקריות. ביטון סיים את הטורניר כמלך השערים של הקבוצה, עם 9 שערים. עומר לוינזון 7, מוטי קדוש 6, קיקו עמרה 3, אבי נחמני וקיקו כהן 1 כ"א, השלימו את מכסת השערים. בתום הטורניר קיבלה הקבוצה גביע מטעם הליגה האירופית.

כדורגל 6X6: מקום 3 ל"און גל יונדאי" בליגת האלופות

70 קבוצות השתתפו בסלובניה באליפות אירופה בכדורגל 6X6 דרג שני. קבוצתו של אבי נחמני מקרית ביאליק עשתה הישג ענק

תגובה אחת

  1. הערייה משקרת בתגובתה !כי מי שערך את הביקורות בשניצל וואוו זה כלל לא משרד הבריאות!אלא עובדת עירייה בשם דורית במחלקת רישוי עסקים!ההתעמרות היא של הערייה באמצעות מחלקת רישוי עסקים ודורית. כך ששקריהם כאילו הם לא מפעילים את משרד הבריאות הם לא יותר משקרים מעליבי אינטליגנציה. כאמור:הביקורות נעשו על ידי עובדת הערייה.ולא משרד הבריאות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *