בית / שרון / חדרה / סוכן סמוי הפיל 40 סוחרי סמים מנהריה וחדרה באמצעות אפליקציה

סוכן סמוי הפיל 40 סוחרי סמים מנהריה וחדרה באמצעות אפליקציה

היחידה המרכזית במשטרת ישראל, עצרה היום (רביעי) לפנות בוקר,  מעל 40 חשודים בעבירות סחר בסמים בגזרת מחוז חוף, מנהריה ועד חדרה, בתום חקירה סמויה בת  תשעה חודשים שכללה הפעלת סוכן סמוי בקרב העבריינים, בדגש על החדרתו והפעלתו באופן ייחודי בסביבת אפליקציה סלולרית 'טלגראס' שאמורה היתה לספק אנונימיות לכאורה לאותם סוחרים וצרכני סמים,  אולם אלה נחשפו על ידו.
היחידה המרכזית של משטרת ישראל במחוז חוף, ניהלה בחודשים האחרונים חקירה ממודרת ורגישה, במסגרתה פעל סוכן סמוי אשר חדר בהצלחה אל תוך אפליקציה סלולרית, לאחר שפסח על פני מנגנונים שונים שאמורים היו לספק חשאיות ואנונימיות לחברים בה, וכאמור הצליח לחשוף את זהותם "בעולם האמיתי", תוך איסוף הראיות הנדרשות לשם קשירתם לפעילות פלילית בתחום הסחר בסמים, עד למעצרם הבוקר.
במהלך הפעלת הסוכן ,לאחר שביסס את מעמדו ורכש את אמונם של החשודים, חשפה המשטרה את פעילותם הפלילית בתחום הסחר בסמים בהיקפים עצומים לאורך תקופה ארוכה, הן בשלב "ההזמנה  של הסמים ותאום המשלוח" באפליקציה סלולארית ועד הבלדרות והעברת הסם בפועל אל "הלקוח".
עם המעבר הבוקר לשלב הגלוי, נערך במטה מחוז חוף סמוך לחצות, טקס במעמד מפקד המחוז – ניצב פרץ עמר, בו נחשף הסוכן לראשונה בפני השוטרים וקיבל באופן רשמי את תעודת השוטר ואת האקדח המשטרתי החדש.  בהמשך נערך תדריך בראשות ר' ימ"ר חוף לקראת יציאה למבצע המעצרים, בו השתתפו עשרות בלשי הימ"ר, בשת"פ יחידות סיור מיוחדות ועוד.
עד כה נעצרו 43 חשודים, ובחיפושים נתפסו חומרים שונים החשודים כסם וכ- 200 אלף שקלים במזומן, עוד נתפסו 12 כלי רכב וחמישה קטנועים ששימשו את הסוחרים במהלך העסקאות השונות בשווי של מאות אלפי שקלים לצורך בקשת חילוט. במשטרה מדגישים כי פעילות זו הינה פעילות נוספת אשר מצטרפת לפעילויות רבות ומגוונות של היחידה המרכזית, פעילות אשר גלומה בה פעילות סמויה לצד שימוש נרחב באמצעים טכנולוגיים, במטרה להביא את העבריינים לדין והרחקתם מהחברה. כלל העצורים יובאו  החל מהבוקר  לדיון בבית המשפט השלום חיפה, בבקשה להאריך את מעצרם וצפויים מעצרים נוספים.
מפקד מחוז חוף ניצב פרץ עמר: "מדובר בחקירה מורכבת ורגישה, שכללה הפעלה אמיצה, יצירתית ומוקפדת של סוכן". לפנינו פרשיה מיוחדת ומאתגרת, בו נדרשה לראשונה הפעלה "כפולה" של סוכן משטרתי בשני עולמות שונים במקביל,  כלומר – לאסוף ראיות של סחר בסמים הן מהעולם הווירטואלי שמתרחש ברשת הסלולרית והן בעולם "האמיתי- היכן שהסם מועבר בפועל מיד ליד,  משימה זו בוצעה במלואה. פעילות פלילית בתחום הסחר בסמים, פוגעת ומסכנת את הביטחון האישי של האזרח הנורמטיבי, ועל כן תמיד תהווה עבורינו אתגר ומטרה לאכיפה משטרתית ממוקדת וחסרת פשרות".

בדוק גם

סייעת שלישית נעצרה בחשד להתעללות בגן ילדים בנהריה

פרשת ההתעללות בנהריה. סייעת שלישית נעצרה הבוקר (רביעי) בחשד להתעללות בגן ילדים בשכונת אשכול בעיר. …

חכ איל בן ראובן בגליל, צילום עדי עצמון

מיגון הצפון: האם הפעם ימומשו ההבטחות?

 לתכנית הוקצו חמישה מיליארד שקלים למימוש בתוך 11 שנה. היום (שלישי)  אישר הקבינט המדיני-בטחוני את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *