מבזקים
בית / שרון / בנימינה / נפרדנו כך (וזה לא נורא כל כך)

נפרדנו כך (וזה לא נורא כל כך)

 

המילים "גרושה טרייה" מעלות דימויים שונים ולכאורה מנוגדים בתרבות הפופולארית: מצד אחד, אישה שנמצאת בשיאה של טלטלה רגשית, שסוחבת מטען של עצב וכאב על פירוק תא משפחתי ומתמודדת עם אתגרים כלכליים ופרקטיים לא פשוטים, עם בדידות ועם תחושת כישלון. מצד השני – אישה שסיימה קשר שגרם לה סבל, יצאה אל החופש וחופשייה לארגן את חייה באופן עצמאי, להתחבר לעצמה מחדש ולטעום את החיים. לפי דימויים מקובלים היא גם מרעננת את המלתחה, עושה תספורת חדשה ושובבה ומצטרפת לחוגים ופעילויות פנאי. לא מבטיח?

"אין הבדל עקרוני בין חוויית הגירושים אצל אישה לזו של גבר". איריס רהב ואבישג פלוסי (צילום: נירית שפאץ)"אין הבדל עקרוני בין חוויית הגירושים אצל אישה לזו של גבר". איריס רהב ואבישג פלוסי (צילום: נירית שפאץ)

 

איריס רהב ואבישג פלוסי עומדות על המטען והדואליות במצבה של הגרושה הטרייה, ויוצאות בסדנה שמיועדת לגרושות טריות, בשם "על החיים ועל הפרידה", שמוגדרת בדיוק במילים האלה: סדנה שתתנהל לאורך שישה מפגשים שסובבים סביב נושאי מסגרת שונים בתחום, באווירה רצינית ועם קריצה. הסדנה הראשונה מתוכננת ברמת ישי ב-15.1, וסדנה נוספת מתוכננת להיפתח בבנימינה בפברואר.

רהב מבנימינה ופלוסי מרמת ישי משלימות זו את זו בדרך חשיבתן, בסיפור חייהן ובהתמחותן. "גדלתי על ברכי הרציונל", אומרת רהב, "'כל מה שרואים ומרגישים קיים, ומה שלא – לא'. תמיד הייתה לי משיכה לנסתר, כילדה קראתי הרבה על הנושא, ועם זאת עסקתי בכלכלה ובמחשבים בבגרותי ועבדתי בהייטק. ואז נולד בני הבכור, והעיסוק הזה איבד את טעמו. עזבתי את העבודה ובמשך 15 שנים גידלתי את ילדיי בחינוך ביתי. במקביל, בעקבות ההורות, התחלתי ללמוד על נפש האדם שמעניינת אותי. אני מאוד אוהבת ללמוד. למדתי גרפולוגיה, חינוך קונבנציונלי, טיפולים אנרגטיים שונים ועוד. כיום אני תומכת רגשית ואנרגטית באנשים במצבי משבר ואתגר, תוך התמחות במצבי משבר ואתגר בתא המשפחתי".

 

הכתבה המלאה מחר, שישי, ב"כל זכרון" ובמהדורה הדיגיטלית

 

 

 

בדוק גם

unnamed (1)

נסיכת הרשת

חשבון האינסטגרם שפתחה בטעות ו- 48 אלף עוקבים שבאו בעקבותיו. הילדות בעכו, הבלונד והתואר במשפטים. החלום להצליח בבוורלי הילס, ההזמנה משאנל, הפרידה הכואבת מסבתא ועל היחסים עם חלי ממן. הבלוגרית עדן- מארי חביב ארזה מזוודה וטסה לעשות את הוליווד

צילום אדריאן הרבשטיין

סערה בלב הכפר

  כ-80 אזרחים השתתפו הערב (רביעי) בהפגנת מחאה בכפר ורדים. ההפגנה התגבשה על רקע אמירה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *