בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / נכשל הליך הידברות בין היזמים בחוף אכזיב למטה המאבק 

נכשל הליך הידברות בין היזמים בחוף אכזיב למטה המאבק 

השבוע דיווחו אזרחים על עבודות חריגות  על שפת המים וחפירות טרקטורים בסמוך למפעל איתנית בחוף אכזיב.  בירור העלה כי היזמים חפרו תעלת ניקוז למי נגר עילי המיועד לשכונה. פעילי סביבה מחו כי מים אלו יכולים לזהם את הים מחשיפה לשמנים ולזיהום סביבתי. היתר הפיתוח לשכונה ניתן בשנת 2016 אך ברשות הטבע והגנים פועלים לצמצם כמה שיותר את מוצא הצינור לים ולהרחיק את הצינור. כמו כן נבדק אם ההיתר נמצא בגבולות התוכנית ולא חרג מקו 100 מטר מהמים.

במשך חצי השנה האחרונה ניהלו נציגי בעלי הקרקע בפרויקט הבנייה בחוף אכזיב ומטה המאבק נגד הבנייה מש ומתן ישיר, ללא תהודה ציבורית או תקשורתית, בניסיון להגיע להסכמה על שינוי ה

הבנייה בחוף אכזיב (צילום: אדריאן הרבשטיין)
הבנייה בחוף אכזיב (צילום: אדריאן הרבשטיין)

בינוי שבתכנית. למרות שהגיעו לשלב מתקדם, בסופו של דבר נכשל. בניגוד לניסיונות קודמים לפשרה, שנעשו ביוזמת הכנסת ובגישור של יו"ר הוועדה המחוזית, השיחות האחרונות נוהלו באופן ישיר וללא מתווכים.

תכנית הבנייה בחוף אכזיב החלה לקרום עור וגידים בשטח לפני יותר משנה, למרות המאבק הסביבתי, כאשר ניתנו היתרי בנייה ל-16 מבנים בפרויקט, אשר מלבד שלושה מהם, נמצאים כולם מעבר לתחום הסביבה החופית 300 מ' מקו המים. כנגד ההיתרים תלוי ועומד ערעור בבית המשפט העליון של "אדם טבע ודין".

עוד נודע כי בעלי הקרקע מתכוונים להגיש תכנית חדשה הנוגעת לשטחים שאינם בבנייה, כפי שגם הצהירו בפני הוועדה המחוזית ביולי אשתקד. במטה המאבק מבהירים כי ייבחנו את התכנית לכשתוגש וככל שהיא תציע שינויים קוסמטיים בלבד ולא תרחיק את קו הבינוי מהחוף הם יתנגדו גם לה.

תגובת מטה המאבק: "התכנית כולה קטסטרופה לסביבה, לתחבורה ולציבור הנהנה מהחופים. נמשיך להיאבק בה. לא יעלה על הדעת שאזרחים שדואגים לסביבה נדחקים לנהל מו"מ עם יזמים פרטיים. למרות זאת, לאור הוואקום שיצרו מוסדות התכנון ומתוך רצון להגיע לפתרון המכבד את כל הצדדים, הסכמנו לשבת ביחד ולהגיע לפשרות כואבות ביחס לחלק המזרחי בתכנית, על מנת להבטיח שמירת שטח משמעותי בצד המערבי ללא בנייה וצירופו לגן הלאומי אכזיב. הכדור חוזר עתה לידיים של המדינה ואנו מקווים כי תפעל באחריות ותציל את מה שנותר מהחוף".

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

במהלך האליפות גברה הקבוצה בשלב הבתים על אלופת רומניה 1:3, סיימה בתיקו 3:3 עם אלופת בוסניה, נוצחה 3:2 על ידי אלופת הונגריה וגברה על אלופת אזרבייג'ן 3:4. בשלב רבע הגמר גברה "און גל יונדאי" על אלופת צ'כיה 0:2. במשחק חצי הגמר התמודדה הקבוצה מול אלופת שוויץ. המשחק הסתיים בתיקו 2:2 והוכרע בפנדלים 7:6 לזכות שוויץ. במשחק על המקום השלישי הביסה קבוצתו של נחמני את אלופת בולגריה 2:9. סגל הקבוצה כלל את: אבי נחמני, אופיר טובול, מוטי קדוש, קיקו עמרה, קיקו כהן, עומר לוינזון, מאור לוי, יניב הראל, אלירן אלקובי, רפאל ביטון. כולם מהקריות. ביטון סיים את הטורניר כמלך השערים של הקבוצה, עם 9 שערים. עומר לוינזון 7, מוטי קדוש 6, קיקו עמרה 3, אבי נחמני וקיקו כהן 1 כ"א, השלימו את מכסת השערים. בתום הטורניר קיבלה הקבוצה גביע מטעם הליגה האירופית.

כדורגל 6X6: מקום 3 ל"און גל יונדאי" בליגת האלופות

70 קבוצות השתתפו בסלובניה באליפות אירופה בכדורגל 6X6 דרג שני. קבוצתו של אבי נחמני מקרית ביאליק עשתה הישג ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *