מבזקים
בית / כללי / נועה של המושבה

נועה של המושבה

 

נועה יפה, בת 43, ציירת ובובנאית, הגיעה לפרדס חנה לפני חודש בלבד, בנסיבות סוערות בחייה, ומיד הוקפה בחום, בנדיבות ובטוב הלב של אנשי המקום. מאז שפרץ המשבר הגדול בחייה היא נכחה לא אחת, ולא רק בפרדס חנה-כרכור, באנשי ארץ ישראל היפה, שקיימים כאן, פועלים ולא מבקשים דבר בתמורה.

"אני מאמינה שכל בני האדם מחוברים אנרגטית". נועה יפה (צילום: נירית שפאץ)
"אני מאמינה שכל בני האדם מחוברים אנרגטית". נועה יפה (צילום: נירית שפאץ)

יפה מציירת מגיל 4. "למדתי בתלמה ילין ושם החלטתי שאני רוצה להיות אמנית. ניסיתי להמשיך ללמוד בבצלאל, אבל השיטה והגישה שלהם לא תאמה את הגישה שלי. לא רציתי להיות ציירת בבועה וליצור בתוך עצמי, אלא האמנתי שאמנות צריכה להיות מחוברת לחיים. פרשתי מהלימודים בבצלאל, ויותר מעשר שנים לאחר מכן לא ציירתי".

ציור של נועה יפה (צילום: פרטי)
ציור של נועה יפה (צילום: פרטי)

יפה המשיכה את החיים בעבודה עם ילדים כעוזרת גננת ומדריכה למדע ויצירה בקרן קרב. "זה היה מדויק וכיף. הקשר שלי עם ילדים הוא טבעי ובלתי אמצעי, אנחנו נפגשים ומתאחדים. יש בי משהו מן הילדה בעצמי".

היא החליטה ללמוד הוראה ולמדה שנה חינוך יצירתי בסמינר הקיבוצים. "היה שם שיעור של תיאטרון בובות עם פרל אדרי, שלעולם לא אשכח אותה. אחרי אותה שנה הבנתי, בדומה למה שקרה עם בצלאל, שלא אוכל להיות חלק ממערכת החינוך הרגילה. זה לא הכיוון שלי בחיים. לכן לא סיימתי את התואר, אבל התחברתי לתיאטרון הבובות, למדתי בובנאות בבית ספר לתיאטרון בובות בחולון ולפני 15 שנים, ייסדתי תיאטרון בובות עצמאי ששילב בין כל הדברים: יצרתי בעצמי את הבובות, המסכות והתפאורות, עיבדתי סיפורים מוכרים – כמו 'כספיון', 'הבית של יעל', 'מעשה בחמישה בלונים' ו'מיץ פטל' – והצגתי אותם, וגם יצרתי הצגה מקורית שעסקה באיכות סביבה. המון דמויות יצאו מתוכי. אני מדבבת כך את המציאות, ועם בובה יותר קל לי לדבב אותה. הקשר המדהים שלי עם הילדים בא לידי ביטוי, והם מקשיבים בפה פעור. ההצגות אינטראקטיביות, אני משתפת אותם בהצגה".

הכתבה המלאה מחר, שישי, ב"כל הפרדס" ובמהדורה הדיגיטלית

בדוק גם

amit 01

המוהיקני האחרון

העזיבה של דקל קינן היא מכה קשה מאוד למכבי חיפה, אולי לא על המגרש, אבל מכל הבחינות האחרות. וגם, כדאי למכבי לחפש שחקני קישור שיאזנו את כל הקבוצה. שני קשרים זרים טובים במרכז, ומכבי תראה הרבה יותר טוב

DSC_9237-001

אפליה מתקנת לגברים

אחרי 12 שנות נדודים ברחבי העולם, חזר נווין שלום שגב לארץ ומצא את מקומו בפרדס חנה. כאן החל לארגן אירועים ומסיבות מיוחדות ולפני שנתיים הוציא לפועל את המשיכה שלו לאופנה כשפתח חנות לבגדי גברים, בה תמצאו פריטים ייחודיים, כולל כובעים ואקססוריז אחרים שהפכו לעניין שבשגרה בחו"ל וכאן נראים כאילו לקוחים מעולם אחר. הרווח שבין הגבר לחולצה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *