מבזקים
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / נהריה: חנן עבדה חש ברע במהלך ויכוח ופונה לבית החולים

נהריה: חנן עבדה חש ברע במהלך ויכוח ופונה לבית החולים

מנהל להקת קולות עמל חנן עבדה, הובהל ביום ראשון השבוע למרכז הרפואי לגליל לאחר שחש ברע במהלך ויכוח סוער בינו לבית מנהל בית הספר שחקים אבי מנשס. עבדה אושפז להשגחה למשך מספר שעות ובשעות הערב שוחרר לביתו.

הרוחות סוערות בין מנשס לעבדה על רקע להקת קולות עמל. להקה ייצוגית של בית הספר, שעושה חיל בכל רחבי הארץ. לאחרונה החליט מנשס לקצץ בתקציב של קולות עמל בסכום של 13 אלף שקלים. 

היחסים בין עבדה למנשס החלו להתערער כבר בשנה שעברה, כאשר עבדה רצה לעזוב את ניהול הלהקה, אך חזר בעצמו לאחר שוועד ההורים יזם שיח בין השניים כדי לגשר על הפערים שנוצרו.

בפגישה שהתקיימה השבוע עלה לסדר היום קיצוץ בתקציב הלהקה. עבדה העביר את התקציב המלא בעוד שמנשס דרש לקצץ אותו. עבדה אף פנה להנהלת העירייה וביקש לתקצב את הלהקה ב-15 אלף שקלים נוספים והתעקש שקיצוץ בתקציב יפגע מאוד בפרמיירה. בפגישה החלו חילופי האשמות בין הצדדים.  מנשס על פי התיאור הסביר לעבדה שזה המצב הנתון והוא אמר לו כי אם לא נאה לו הוא יכול ללכת והראה לו את הדלת החוצה. עבור עבדה זה היה הקש ששבר את גב הגמל ובין השניים התפתח ריב.

בסיום הפגישה עבדה חש ברע. המזכירות של מנשס סייעו לו והגישו לו עזרה ראשונה. עבדה אמר כי אינו מרגיש טוב וביקש שיזמינו לו אמבולנס. מנשס הציע כי ייקח אותו ברכבו אך עבדה סירב ופונה על ידי מד"א. 

למחרת חזר עבדה לבית הספר להגיש דוח תאונת עבודה ושוהה כעת בחופשת מחלה. מקורבים לעבדה מסרו כי מאז המקרה אינו מרגיש טוב כלל ואף חזר לסדרת בדיקות אמש (רביעי) לאחר שחש דקירות בחזה.

עבדה, בן 30 צמח מהלהקה, והיה סגנו של המנהל המיתולוגי שהקים את הלהקה שוקי מלוכנא.  מלוכנא פרש לפני חמש וחצי שנים, לאחר שנה אחת בתפקיד מול מנשס ועד היום לא נערכה מסיבת פרידה או ערב הוקרה לכבודו של מלוכנא אחרי 22 שנות עבודה. עבדה המשיך את דרכו בלהקה והביא אותה לשיאים יפים. יצוין כי קולות עמל היא אחד מהסמלים של בית הספר שמביאים הרבה מאד כבוד בזכות הכישרון.

גורם בכיר: "כל שנה מגיעים לנקודת שבר בעניין התקציב של קולות עמל. הרי אפשר לקחת מקופת בית הספר 13 אלף שקלים כפי שעושים גם לפעמים. זו הפקה של 200 אלף שקלים שיכולה להיפגע מקיצוץ של 13 אלף שקל. לא מדובר על כסף אלא על שליטה".

מהנהלת בית הספר נמסר: "במהלך ישיבת עבודה רגועה, מקצועית ועניינית בנושא תקציב הפרימיירה, התפרץ מר עבדה באופן בוטה להפתעת הנוכחים בישיבה. לא הייתה שום סיבה לכך ולא התנהל שום ויכוח שחרג משיחת עבודה נורמטיבית. מטעמים של צנעת הפרט לא נפרט את אופן התפרצותו ואת טענותיו הרפואיות, אך יצוין שהזמין לעצמו אמבולנס למרות שהמנהל הציע לפנותו ברכבו הפרטי. בשל התנהלותו של מר עבדה, הנושא הועבר על ידי המנהל לבדיקת מינהל משאבי אנוש של קבוצת עמל".

מקבוצת עמל נמסר: "בעקבות התלונה שהעביר מנהל בית הספר, הנושא ייבדק".

חנן עבדה (צילום: פרטי)
חנן עבדה (צילום: פרטי)

עבדה: "התנגדתי לקיצוץ בכל תוקף"

צפון- 1 ניסה במשך השבוע ליצור קשר עם עבדה שסירב להתראיין. רק לאחר תגובת הנהלת בית הספר, התייחס לאירוע שעבר השבוע.

עבדה: "בבוקר יום שני קיבלתי טלפון ובו נתבקשתי להגיע לשיחה עם מנהל ביה"ס. בתחילת השיחה, הצהיר מנהל ביה"ס שתקציב הלהקה יקוצץ השנה באופן משמעותי ושבתקציב שנותר יהיה עלי להמשיך, להתנהל ולקיים את התוכניות השנתיות הכוללות מופע בכורה בהיכל התרבות עפ"י מיטב המסורת, גם אם רמת המופע תיפגם באיכותה. כמובן שהתנגדתי לכך בתוקף והתניתי את השינוי בתוכנית המקורית, במתן הודעה מוקדמת לתלמידי הלהקה ולהוריהם, וזאת על מנת להנמיך ולתאם ציפיות בהתאם. מנהל ביה"ס התנגד לכך בתוקף. לאחר שהצהרתי כי אינני מוכן להיות חתום על מופע של הלהקה שיהיה ברמה ירודה מזו המצופה מאיתנו, תגובתו של מנהל ביה"ס הייתה משפילה ומעליבה, תוך סימון הדלת בידו והכרזה שאני ראשי לצאת מהדלת ולהתפטר. כמובן שהשבתי והגבתי להתבטאויותיו הבוטות.

"לאחר שחשתי רע באירוע האחרון, מזכירתו של מנהל ביה"ס היא זו שהזמינה לי אמבולנס שפינה אותי לביה"ח. מנהל ביה"ס אכן הציע להסיע אותי לביה"ח באופן אישי ולא באמבולנס וכל זאת, תוך הפצרה שכל השיחה ותוכנה יישארו חסויים ולא יצאו מתחום המשרד, לכן מאוד התפלאתי כאשר נתבקשתי על ידי העיתון להגיב על האירוע שאמור היה להישאר 'חשאי', בכוונתי לפנות להנהלת רשת עמל ולדרוש בירור מעמיק בנושא".

מעיריית נהריה נמסר: "איננו דנים בענייני העובדים מעל דפי העיתון. יחד עם זאת עלינו לציין כי יש לפנות לקבלת תגובה מרשת עמל".

 

בדוק גם

רס"ן שי גולן. צילום: דו"צ

קצין וג'נטלמן

זה שנים שהגזרה הדרומית של תחום המים של ישראל מהווה את האזור החם של הפעילות …

יוסי דואק. צילום: דורון גולן

יוסי דואק הודיע על פרישה לאחר עשרות שנות פעילות פוליטית

לאחר 36 שנה של פעילות ציבורית, מתוכן 30 שנה כחבר מועצת עיר בקרית ביאליק, הודיע …

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *