מבזקים
בית / שרון / חדשות שרון / משרדי האוצר והפנים אישרו: הוזלת הארנונה למגורים באזור 1 ולעסקים קטנים

משרדי האוצר והפנים אישרו: הוזלת הארנונה למגורים באזור 1 ולעסקים קטנים

 

 

שרי הפנים והאוצר אישרו הפחתה בארנונה בנתניה באזור מגורים 1 ולעסקים קטנים. זאת לאחר מאמצים שעשו ראש העירייה מרים פיירברג~איכר ושותפה לקואליציה, הרצל קרן, ביחד עם הסגנים אלי דלל, ד"ר אביטל לאופר וחברי מועצת העיר שאישרו את ההצעה לשינוי במועצת העיר לפני מספר חודשים.

למרות שכל אחד יצא עם תוכנית משלו להפחתת הארנונה למגורים ולעסקים קטנים, בסופו של דבר חברו ראש העירייה וקרן לשיתוף פעולה והסכמות באשר למטרה שהציבו: "ללא הקואליציה הזאת לא ניתן היה לקדם את התוכנית הזאת. אנחנו הולכים למהלך לא פשוט שאולי יכניס אותנו לריסון מסוים ולאובדן הכנסות", אמרה ראש העירייה לפני מספר חודשים ועכשיו זה אכן קורה.

שת"פ עירוני. בן חמו, לאופר, אורנשטיין, קרן, פיירברג-איכר ודלל (צילום: רותי ברמן)
שת"פ עירוני. בן חמו, לאופר, אורנשטיין, קרן, פיירברג-איכר ודלל (צילום: רותי ברמן)

 

בהודעת העירייה צוין כי "משמעות ההוזלה היא אובדן הכנסה של כ~5 מיליון שקלים לקופת העירייה, אך עם כל הקושי והאומץ הדרוש, החלטנו שזה הדבר הנכון לעשות. יחד עם זאת, העירייה תבצע את כל הצעדים הנדרשים כדי לספוג זאת ולהמשיך לספק לתושבים את השירותים באופן האיכותי ביותר".

העירייה ביקשה להפחית את הארנונה ב-1.5 אחוזים באזור 1 לדירות מגורים ששטחן 110-81 מ"ר בבית משותף עם מעלית, לדירות ששטחן יותר מ-110 מ"ר בבית משותף ללא מעלית, דירות פנטהאוז ובתי מגורים פרטיים ששטחם מעל 100 מ"ר.

בנוסף, אושרה הפחתת 3 אחוזים בארנונה לדירות מגורים באזור 1 ששטחן עולה על 110 מ"ר בבית משותף עם מעלית, בניינים צמודי קרקע טוריים מעל 2 יחידות דיור ובתים פרטיים, חד משפחתי או דו משפחתי, ששטחם עד 100 מ"ר. באשר לעסקים הקטנים המליצה העיריה לתת הנחה מדרגית בשיעור של עד 13 אחוז לעסקים עד 1000 מ"ר.

בקשת העירייה לייקור הארנונה לאיקאה בשיעור 25 אחוז נדחתה ואושרה העלאה בשיעור של 15 אחוז שנתי.

יו"ר התאחדות הסוחרים והקמעונאים בנתניה, מנחם אילוז, מברך על המוגמר: "נלחמנו על זה במשך שנתיים. פנינו לגורמים פוליטיים והצלחנו לקדם עד לאישור המיוחל".

 

 

 

 

 

בדוק גם

בחירות קהילה אתיופית 1

יש מי שיידאג לאינסרט הקהילה האתיופית בחדרה

אתמול (שלישי) התקיימו הבחירות לפריימריז הפנימי של הקהילה האתיופית בחדרה. מקור שמעורב בפרטים מסר, כי …

מחזירים את הטלפון שנשדד מהילדה. צילום: דוברות המשטרה

תושב קרית ים שדד טלפון נייד מילדה בת שמונה ונתפס

תושב קרית ים (28) לא שיער לעצמו ששוד של טלפון סלולרי מילדה בת שמונה יסתיים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *