בית / שרון / חדשות שרון / משרדי האוצר והפנים אישרו: הוזלת הארנונה למגורים באזור 1 ולעסקים קטנים

משרדי האוצר והפנים אישרו: הוזלת הארנונה למגורים באזור 1 ולעסקים קטנים

 

 

שרי הפנים והאוצר אישרו הפחתה בארנונה בנתניה באזור מגורים 1 ולעסקים קטנים. זאת לאחר מאמצים שעשו ראש העירייה מרים פיירברג~איכר ושותפה לקואליציה, הרצל קרן, ביחד עם הסגנים אלי דלל, ד"ר אביטל לאופר וחברי מועצת העיר שאישרו את ההצעה לשינוי במועצת העיר לפני מספר חודשים.

למרות שכל אחד יצא עם תוכנית משלו להפחתת הארנונה למגורים ולעסקים קטנים, בסופו של דבר חברו ראש העירייה וקרן לשיתוף פעולה והסכמות באשר למטרה שהציבו: "ללא הקואליציה הזאת לא ניתן היה לקדם את התוכנית הזאת. אנחנו הולכים למהלך לא פשוט שאולי יכניס אותנו לריסון מסוים ולאובדן הכנסות", אמרה ראש העירייה לפני מספר חודשים ועכשיו זה אכן קורה.

שת"פ עירוני. בן חמו, לאופר, אורנשטיין, קרן, פיירברג-איכר ודלל (צילום: רותי ברמן)
שת"פ עירוני. בן חמו, לאופר, אורנשטיין, קרן, פיירברג-איכר ודלל (צילום: רותי ברמן)

 

בהודעת העירייה צוין כי "משמעות ההוזלה היא אובדן הכנסה של כ~5 מיליון שקלים לקופת העירייה, אך עם כל הקושי והאומץ הדרוש, החלטנו שזה הדבר הנכון לעשות. יחד עם זאת, העירייה תבצע את כל הצעדים הנדרשים כדי לספוג זאת ולהמשיך לספק לתושבים את השירותים באופן האיכותי ביותר".

העירייה ביקשה להפחית את הארנונה ב-1.5 אחוזים באזור 1 לדירות מגורים ששטחן 110-81 מ"ר בבית משותף עם מעלית, לדירות ששטחן יותר מ-110 מ"ר בבית משותף ללא מעלית, דירות פנטהאוז ובתי מגורים פרטיים ששטחם מעל 100 מ"ר.

בנוסף, אושרה הפחתת 3 אחוזים בארנונה לדירות מגורים באזור 1 ששטחן עולה על 110 מ"ר בבית משותף עם מעלית, בניינים צמודי קרקע טוריים מעל 2 יחידות דיור ובתים פרטיים, חד משפחתי או דו משפחתי, ששטחם עד 100 מ"ר. באשר לעסקים הקטנים המליצה העיריה לתת הנחה מדרגית בשיעור של עד 13 אחוז לעסקים עד 1000 מ"ר.

בקשת העירייה לייקור הארנונה לאיקאה בשיעור 25 אחוז נדחתה ואושרה העלאה בשיעור של 15 אחוז שנתי.

יו"ר התאחדות הסוחרים והקמעונאים בנתניה, מנחם אילוז, מברך על המוגמר: "נלחמנו על זה במשך שנתיים. פנינו לגורמים פוליטיים והצלחנו לקדם עד לאישור המיוחל".

 

 

 

 

 

בדוק גם

בהפועל חדרה מבהירים: "לא רק שלא נתפרק, אלא נקבל ניהול תקין"

במועדון קיבלו בבוקר את התשובה הסופית מרשם העמותות ומכינים תגובה משפטית. בחדרה לא מתכוונים להתחייב לדקות משחק של אבו פאני ובן דוד. אביטן טס לחו"ל

הפגנת הורים במעון נעמת קרית ים. צילום: דורון גולן

הורים במעון בקרית ים: "גרמו לפגיעה נפשית ורגשית לילדים שלנו"

הורים  התאגדו השבוע מחוץ למעון בשכונת סביוני ים, תלו שלטים ומחו על פיטורי המטפלת הראשית, חודש לפני סיום השנה, על רקע אי הסכמות כספיות עם ההנהלה. לטענת ההורים, רובם נרשמו לשנה הבאה בשל העובדה שרשת המתנ"סים פרסמה את אותה מטפלת ולאחר שפוטרה, נאלצו לנדוד לשכונות חדשות בחיפוש אחר גן הולם לילדיהם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *