בית / חדשות מקומיות / משכורתו של הרב דרוקמן הביאה למהומה במועצה הדתית בקרית מוצקין

משכורתו של הרב דרוקמן הביאה למהומה במועצה הדתית בקרית מוצקין

שוב סוערות הרוחות במועצה הדתית בקרית מוצקין ושוב מוצא הרב הראשי של העיר, הרב דוד דרוקמן, את עצמו במרכז הסערה, לאחר שגזבר המועצה הבטיח לראש המועצה הדתית כי הוא מתכוון "למרר" את חייו של ראש המועצה.

הסערה התורנית החלה בישיבה האחרונה של המועצה הדתית עת העלה הגזבר, שמעון כהן, את נושא כהונתו של הרב דרוקמן על סדר יומה של המועצה. כהן רצה לדעת עד מתי יקבל הרב דרוקמן משכורת מהמועצה הדתית שכן הרב דרוקמן הגיע לגיל 70.

הרב דוד דרוקמן. צילום: דורון גולן
הרב דוד דרוקמן. צילום: דורון גולן

במכתב שהוציא השבוע יו"ר המועצה הדתית, טל ביטון, הוא כותב: "לצערי הרב בחר גזבר המועצה לצאת בהתקפה חסרת תקדים כלפי שאני "דו פרצופי" כלשונו ומשתף פעולה עם הרב ואני נותן לגיטימציה להשמיץ אותו ושהוא הולך מעתה "למרר לי את החיים" כלשונו". ביטון הוסיף במכתבו לחברי המועצה כי אין בדרישתם לרב דרוקמן שום פגיעה כי אם בקשה לגיטימית להתנהלות תקינה של רב עיר.

הרב דרוקמן: "לא עניינם של חברי המועצה לדון בעניינו של רב עיר. אני מתנצל שלא הגבתי ביתר חריפות על המועצה הדתית שברצף של כמה ישיבות שמו של הרב עולה על המוקד. חבל מאוד שעד היום לא הפנימו מה מעמדו של רב עיר שצריך לפקח על המועצה הדתית ולא ההיפך".

שמעון כהן מסר השבוע כי מעמדו של הרב דרוקמן עלה במהלך כמה ישיבות ולדבריו "היות ואני הגזבר אני צריך לפקח על המשכורות. אני לא רוצה לחתום על משכורת כשהבנאדם צריך להיות בפנסיה. אין לי כלום נגד הרב דרוקמן, אני רק רוצה לדעת מה לעשות מבחינה חוקית".

השבוע נפתרה שאלת משכורתו של הרב דרוקמן לאחר שהיועץ המשפטי של המשרד לענייני דת הודיע למועצה הדתית כי הרב דרוקמן יכול להמשיך לכהן כרב עיר עד גיל 75.

בדוק גם

רפאל

האם קרית מוצקין תהנה מהארנונה של רפא"ל?

חברי מועצת העיר בקרית מוצקין למדו מהתקשורת על החלטת וועדת הגבולות של משרד הפנים, לשייך …

אלי כהן, הרב שי פרי ושלומי קדוש. צילום: רגעים רונן לוי

סיעת "משנים כיוון" בקרית ים פתחה את מסע הבחירות למועצת העיר

מטה הבחירות של סיעת "משנים כיוון" נפתח  בשבוע שעבר בקרית ים, בקביעת מזוזה על ידי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *