בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / משגיחי הכשרות בכרמיאל הצטרפו להסתדרות

משגיחי הכשרות בכרמיאל הצטרפו להסתדרות

התארגנות ארצית חדשה של משגיחי הכשרות בארץ נרקמה בעת האחרונה בקרב כ-4000 משגיחים.

היום (חמישי) התקיימה פגישתה היכרות וחלוקת כתבי מינוי לחברי ועד הפעולה בכרמיאל.

ועד משגיחי הכשרות עם יואב קליין צילום הסתדרות מרחב כרמיאל
ועד משגיחי הכשרות עם יואב קליין צילום הסתדרות מרחב כרמיאל

המהלך החל כאשר לראשונה בעיר הוקם ועד משגיחים עירוני במטרה למנוע פגיעה תעוקתית בעובדים, בהמשך להתארגנות הארצית של משגיחי הכשרות. זו נרקמה בהמשך להחלטת הבג"צ כי על הרבנות ליישם את תכניתה שלפיה משגיחי כשרות לא יקבלו שכר מבעלי העסקים.

תזכורת: בחודש מאי 2017 בג"ץ הקציב 14 חודשים ליישום התוכנית, שתפתור את הנורמה הבעייתית שלפיה המשגיחים מקבלים את משכורתם ישירות מהעסק שבפיקוחם. בג"ץ הוציא אז צו מוחלט המורה לרבנות הראשית ליישם את תכניתה לניתוק התלות הכלכלית בין משגיחי כשרות לבעלי העסקים שעליהם הם משגיחים תוך 14 חודשים. מדובר באחד הכשלים המרכזיים במערכת הכשרות הממלכתית בישראל, שנובעת מכך שהמשגיחים מקבלים את משכורתם ישירות מבעלי העסקים.

משכך, משגיחי הכשרות בנתניה בכרמיאל התאגדו בהסתדרות. בכך הצטרפו ליותר ארבעת אלפים משגיחים שהתאגדו בשנתיים האחרונות על רקע הרפורמה המתוכננת במערך הכשרות של הרבנות הראשית .

המשגיחים חששו כי יהפכו להיות עובדי קבלן ותנאי העסקתם יפגעו. בשל כך הניעו את המהלך בשבוע שעבר, נבחר ועד משגיחים ראשון מסוגו בעיר, שכולל את היו״ר ליאור בוכריס ושני חברים  שמעון שלום ומאיר בר מוחה.

כאמור היום (חמישי) נפגשו חברי הוועד בבניין מועצת הפועלים עם היו"ר קליין, ועם מזכירת האיגוד המקצועי מזל הקש.

במעמד זה אמר יו"ר ההסתדרות במרחב כרמיאל יואב קליין: "היום התקיימה בלשכתי יחד עם מזכירת האיגוד המקצועי מזל הקש , פגישת הכרות וחלוקת כתבי מינוי לחברי ועד הפעולה בכרמיאל: ליאור בוכריס יו"ר הוועד, מאיר בר מוחא ושלמה שמעון חברי הועד.

מאחל לוועד ולכל מובילי המהלך הצלחה כבירה במאבק להכרה בזכות הלגיטימית של העובדים להיום מועסקים ביחידת מיקוח אחת.

 

 

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

במהלך האליפות גברה הקבוצה בשלב הבתים על אלופת רומניה 1:3, סיימה בתיקו 3:3 עם אלופת בוסניה, נוצחה 3:2 על ידי אלופת הונגריה וגברה על אלופת אזרבייג'ן 3:4. בשלב רבע הגמר גברה "און גל יונדאי" על אלופת צ'כיה 0:2. במשחק חצי הגמר התמודדה הקבוצה מול אלופת שוויץ. המשחק הסתיים בתיקו 2:2 והוכרע בפנדלים 7:6 לזכות שוויץ. במשחק על המקום השלישי הביסה קבוצתו של נחמני את אלופת בולגריה 2:9. סגל הקבוצה כלל את: אבי נחמני, אופיר טובול, מוטי קדוש, קיקו עמרה, קיקו כהן, עומר לוינזון, מאור לוי, יניב הראל, אלירן אלקובי, רפאל ביטון. כולם מהקריות. ביטון סיים את הטורניר כמלך השערים של הקבוצה, עם 9 שערים. עומר לוינזון 7, מוטי קדוש 6, קיקו עמרה 3, אבי נחמני וקיקו כהן 1 כ"א, השלימו את מכסת השערים. בתום הטורניר קיבלה הקבוצה גביע מטעם הליגה האירופית.

כדורגל 6X6: מקום 3 ל"און גל יונדאי" בליגת האלופות

70 קבוצות השתתפו בסלובניה באליפות אירופה בכדורגל 6X6 דרג שני. קבוצתו של אבי נחמני מקרית ביאליק עשתה הישג ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *