בית / כללי / מפגש אמניות יוצרות בגליל

מפגש אמניות יוצרות בגליל

פעם בשנה מפנה המוזיאון את הבמה לטובת יוצרות גליליות שבשאר ימות השנה ספונות כל אחת בסטודיו שלה עם מלאכתה. המיוחד באירוע הוא התרחשותו בין כתלי המוזיאון והזיקה המיוחדת הנוצרת בין האמניות והיוצרות לבין המלאכות המסורתיות המוצגות במוזיאון.
כל אמנית יושבת בדוכן הרלונטי לה: אמנית הקרמיקה העכשווית, תציג לצד פינת הקדר. אמנית הקווילט תציג לצד בחייט, אמנית הפסיפס לצד סלון משובץ צדפים, רוקחת התמרוקים בבית המרקחת וכדומה.
נבחרת הנשים המציגות הפכו אמנותן למקור פרנסתן. כמוזיאון ששם דגש על המלאכות המסורתיות ועבודות היד, גאה המוזיאון לתת להן את הבמה הצנועה שלו.
במהלך סוף השבוע יציגו האמניות את עצמן, יספרו על מלאכתן ויציעו עבודות למכירה.
צילום פרטי
צילום פרטי
בנוסף תוצג במוזיאון תערוכת צילומים: "נשים בראי המאה" של הצלמת מיקי איינהורן- נלקנבאום.  צילומיה חושפים את הפן הנשי בתרבויות העולם בהיבטים שונים.  נשים עובדות, נשים כאמהות, נשים במלוא עוצמתן וחיוניותן. בין האומניות המציגות ייצוג מכובד לתושבות יישובי משגב. אחת מהן איילת בראון צור מהיישוב קורנית, בעלת תואר .M.A בניהול חינוך, A.B. בניהול חינוך ואמנות יצירה מאוניברסיטת חיפה,  מציירת אקוורל, משי וציור איכרים מסורתי.

בראון צור: "בהשכלתי ובעבודת היום יום אני משלבת חינוך, אמנות וטכנולוגיה במבט אקולוגי; יוצרת כותבת ומציגה. מרצה, מלווה ומפתחת הדרכה בתחומי חשיבה יצירתית, פיתוח חשיבה, מיומנויות מחשב, אינטרנט ואמנות. הדרכה ליחידים, קבוצות ולבעלי צרכים מיוחדים. במוזיאון אוצרות בחומה אציג את צעיפי המשי שלי, מלאכה בה אני עוסקת כ-30 שנה. אמנות הציור על משי הינה אמנות עתיקה מאוד שמקורה בסין. הציור על משי דומה במשהו לציור אקוורל, צבע מים, אותו אני אוהבת במיוחד. השקיפות, האווריריות וזרימת הצבע על הבד יוצרים הרמוניה של צבע וטקסטורה. בעבודתי אני משלבת את זרימת הצבע הטבעית במעט הכוונה, שילוב של טכניקות ציור מסורתיות ומודרניות לקבלת התוצרים המיוחדים שלי".
יום שישי, 11.3, בין השעות 10:00-15:00, יום שבת, 12.3, בין השעות 10:00-16:00, עלות כניסה: 10 ש"ח. טל: 04-9911004

 

בדוק גם

שירלי עודד-דורן (צילום: שלומי גבאי)

עיריית חדרה תסיר חסימות גולשים מעמוד הפייסבוק העירוני

התיק המשפטי בעתירה שהגישו חברת האופוזיציה ויו”ר סיעת שקיפות שירלי עודד, ושישה תושבים נוספים מחדרה …

"לא רק סופרמרקט, אנחנו הכל"

לפני 25 שנים פתח מונהל חמוד את מרכז המזון בירכא, תוך שהוא חורט על דגלו את טובת הלקוח. עם השנים נפתח סניף גדול יותר בנצרת עלית והרשת הפכה לחוויית הקנייה הטובה ביותר בארץ. לאחרונה, החנויות מותגו מחדש והיום הן נקראות "Merkaza" ומכילות כל מה שצריך לבית ולמשפחה. את הרשת מנהלים ילדיו של חמוד, שלא מפסיקים לחדש ואפילו חושבים על סניף נוסף, גדול יותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *