בית / חדשות מקומיות / מנפצת תקרת זכוכית

מנפצת תקרת זכוכית

"זהו הישג עבורי כאשה צעירה, בת הקהילה האתיופית, ששואפת להראות את היכולות". ביום ראשון הקרוב, 8 במרס, יחול יום האשה הבינלאומי, ודומה שאין מילים טובות יותר לפתוח כתבה על אחת שעשתה זה, ובגדול. תכירו את ביזן גלעד, בת 38, נשואה לטל גלעד, ואימא לשלושה.  היא מתגוררת בגבעת הרקפות בקרית ביאליק והיא גם סגנית יו"ר המועצה הדתית בעירה. בעשור האחרון משמשת ביזן מנחה ויועצת מחוזית מטעם האגודה לקידום החינוך. במסגרת תפקידה זה היא מנחה בתשעה יישובים שונים במחוז: חיפה, נשר, יקנעם, טירת כרמל, נהריה, קרית מוצקין, קרית ביאליק, קרית ים וקרית אתא. בסך הכל היא אחראית על מערך של 25 בתי ספר יסודיים ועל יסודיים, כשמסייעים לצידה שישה מגשרים חינוכיים. ואם זה לא מספיק, אז היא גם חברת ועדת החינוך העירונית, חברת דירקטוריון בתאגיד המים והביוב קרית ביאליק, חברת הוועד המנהל של עמותת "עולים ביחד" וחברת הנהלה בוויצו ולאחרונה.

ביזן, בעלת תואר ראשון בתקשורת ומדעי המדינה ותואר שני במינהל ציבורי למנהלים, עלתה לארץ עלתה מאתיופיה בשנת 1981. היא ומשפחתה התמקמו למרכז הקליטה בעתלית. בפעמים רבות הייתה זו היא ששברה מחסומים שלא נשברו קודם כן בתפקידים אותם מילאה. כך היה כאשר הגיעה לחברת 'האיגוד' במשרד החוץ, העוסקת בהעברת טכנולוגיה למדינות מתפתחות. היא הייתה רק בת 31, כאשר מונתה לתפקיד, צעירה בהרבה מהאנשים סביבה וגם נוכחותן של נשים לא הייתה רבה. הדבר בלט במיוחד בעיקר בכנסים השנתיים שנערכו על ידי הרשות לחברות ממשלתיות, בהם ניתן היה לראות בעיקר בעלי תפקיד שהם גברים.

לתפקיד סגנית יו"ר המועצה הדתית בקריית ביאליק מונתה באופן רשמי לפני שלושה חודשים במעמד ראש העירייה, אלי דוקורסקי, סגנו וחברי המועצה. המועצה הדתית היא מוסד, שעד לפני מספר שנים כיהנו בה בעיקר גברים, אך בשנים האחרונות ישנה מגמה של חידוש הרכבי המועצות הדתיות בארץ.

מדוע היה חשוב לך להגיע לתפקיד?
"החשיבות בלהגיע לתפקיד כזה היא, בראש ובראשונה, להוכיח לחברה הישראלית שנשים, ובפרט נשים מהקהילה האתיופית, מסוגלות להוביל ולקבל החלטות. בעצם אפשר להגיד שהיה לי חשוב לשנות את פני החברה ולהתחיל מכניסה לתפקיד בכיר במועצה דתית. לטעמי, זה הישג חשוב מאוד בדרך שבה אני מנסה לשנות את התפישה החברתית כלפי נשים".

 האם את רואה עצמך כנציגה של העדה האתיופית?
"בראש ובראשונה, אני מייצגת את הציבור. נכון שאני משתייכת לעדה האתיופית וגאה בהיותי חלק מהקהילה המדהימה הזו, אבל אני מאמינה שהתקדמתי בזכות עצמי ובזכות היכולות שלי ולא בגלל עצם היותי אתיופית".

הסיפור המלא יפורסם מחר במקומון: "הד הקריות".

כתב: טל קורן

"התקדמתי בזכות עצמי ולא בגלל היותי אתיופית". ביזן גלעד (צילום: זיו לסמן)
"התקדמתי בזכות עצמי ולא בגלל היותי אתיופית". ביזן גלעד (צילום: זיו לסמן)

 

בדוק גם

ברית מילה בחצר משפחת סאסי צילום עצמי

הלוויה במקום ברית מילה: שלמה סאסי היה אמור להיות הסדנק של נכדו וטבע בים

. שלמה סאסי, היה אמור להיות הסנדק של נכדו בברית מילה ביום שני האחרון, אך …

מצלמות אבטחה, גן אברמסקי. צילום: דוברות העירייה

מצלמות הותקנו בגני המשחקים הציבוריים בקרית אתא

עיריית קרית אתא מרחיבה את מערך מצלמות האבטחה העירוניות לאור העובדה  שהעירייה משקיעה משאבים רבים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *