בית / כללי / ממשיכים להילחם

ממשיכים להילחם

היום, ראשון, בשעות אחר הצהריים, הפגינו עשרות תושבי חיפה ופעילים סביבתיים שהגיעו לירושלים על מנת לדאוג שחברי הועדה הדנה היום בפעם השלישית בערר "קרקעות הצפון" ישמעו את קולם ויבינו כי בידם לקבוע את עתידם של קרוב למליון מתושבי חיפה.

לדבריהם, התוכנית, שמשמעותה הקמת מתחם פטרוכימי נוסף במפרץ חיפה, היא אחת משלוש תוכניות הרסניות, ביניהן: הקמת נמל דלקים חדש והרחבת בתי הזיקוק פי 3.

"זה הזמן לנקוט בהתערבות דרמטית במשבר הזיהום והתחלואה במפרץ חיפה"' אמר מור גלבוע, מנכ"ל מגמה ירוקה, "למאות אלפי תושבי האזור אין זמן לחכות עד שמקבלי ההחלטות במדינה יתעוררו. כשהממשלה מקצצת בתקציב של חוק אויר נקי היא גוזרת את דינם של התושבים- לחלות ולמות. כשהמשרד להגנת הסביבה אינו מכריז על אזור חיפה כאזור מוכה זיהום אויר ואינו פועל יחד עם משרד הבריאות ויונה יהב, ראש העיר, לעצור את התרחבות התעשייה המזהמת במפרץ הם מבצעים פשע חמור נגד קרוב לאותם מיליון אזרחים שחיים כבני ערובה של המצב הבלתי נסבל הזה".

הפגנת התושבים ופעילי "מגמה ירוקה" היום מול המועצה הארצית לתכנון ובניה (צילום: ארגון "מגמה ירוקה")
הפגנת התושבים ופעילי "מגמה ירוקה" היום מול המועצה הארצית לתכנון ובניה (צילום: ארגון "מגמה ירוקה")

ח"כ תמר זנדברג הגיעה הבוקר לערר על תוכנית 'קרקעות הצפון' במועצה הארצית לתכנון ובנייה. המועצה שמעה שני עררים – האחד של החברה הממשלתית תש"ן המעוניינת להרחיב את התוכנית, והשני של תושבת חיפה אלה נווה בשם התושבים שקוראים לבטל את התוכנית. זנדברג אמרה בדיון כי:

"אחרי הסערה הציבורית הגדולה ולאחר שנחשפו הכשלים בדו"ח מבקר המדינה אי אפשר להמשיך ולקדם תכניות כאילו כלום, צריך לעצור מיידית את כל התכניות להרחבת התעשייה המזהמת ולהכין תכנית שיקום לאומית לאזור המפרץ".

זנדברג קראה לחברי הוועדה לדון בתכנית קרקעות הצפון רק לאחר שיידונו התכניות האחרות להרחבת בז"ן ולבניית נמל חדש. לדבריה, "לכל התכניות יש קשר ואי אפשר לנהל את הדיון בכל אחת מהן בנפרד. הוועדה צריכה לקיים את הדיונים בהתאמה למה שקורה בשטח ולא במסלול בירוקרטי מנותק שמשמעותו המעשית הוא אישור בפועל של על ההרחבות ללא דיון אמיתי בתמונה הכוללת ובמשמעותה לתושבי חיפה והקריות".

בדוק גם

משה פרץ. צילום: דורון גולן

הקרייתים: שופט כדורגל, עו"ד וקוראים לו משה פרץ

איך משלבים רואה חשבון, עורך דין ושופט כדורגל באדם אחד? תשאלו את משה פרץ, 38, …

צילום: יוסף ברבי

הרצל קרן ויוני שטבון רצים ברשימה אחת, שטבון ירוץ לראשות העיר

הרצל קרן ויוני שטבון מאחדים כוחות לבחירות הקרובות ויקימו רשימה אחת בה שטבון ירוץ כמועמד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *