מבזקים
בית / שרון / חדרה / מחאת המטאטאים: מאות תושבים הפגינו בחדרה

מחאת המטאטאים: מאות תושבים הפגינו בחדרה

כ-100 תושבים מחדרה ופרדס חנה השתתפו במוצ"ש האחרון  במסגרת "מחאת המטאטאים".  המחאה יוצאת כנגד השחיתות השלטונית והיועץ המשפטי לממשלה אבישי מנדבליט.  ההפגנות נערכות בכיכר המשטרה בחדרה, תחת הכותרת "בכל מוצ"ש מעודדים את היועמ"ש".

תושב פרדס חנה הפעיל בהפגנות הסביר: "ההפגנות הן לא מפלגתיות, ומבחינתנו אין להן קשר לפוליטיקה של ימין או שמאל. אין לנו קשר לגופים מפלגתיים, ובניגוד לאמירות שנאמרו על ידי אנשים מסוימים, אין לנו שום קשר לקרן החדשה".

מחאת המטאטאים צילום: נירית שפאץ
"מושחתים נמאסתם". מחאת המטאטאים (צילום: נירית שפאץ)

דווקא עכשיו, עם החקירות האינטנסיביות של פרשת בזק ופרשת הצוללות, נראה שגלגלי מערכת המשפט עובדים.

"נכון, אבל יש הרבה פרשות אחרות שלא עושים איתן כלום. בין הפרשיות יש קו אחד משותף: נוגעים בכל מי שקשור אליהן חוץ מאשר בראש הממשלה בנימין נתניהו.  תחושה היא שהיועץ המשפטי מוכן לעשות הכל בשבילו, ולא למען הציבור. צריך הרבה יותר עבודה על הדברים האלה. בשנת2008, כשאהוד אולמרט נחקר, נתניהו אמר שאי אפשר לסמוך על ראש ממשלה מכהן ששקוע עד צוואר בחקירות שינהל את המדינה כראוי. אז אנחנו חושבים שהוא צדק בעניין הזה, וזה ניכר עכשיו".

טל דנטס,  תושב פרדס חנה ופעיל בהפגנות, המשיך: "נמאס לנו מהשחיתות ואנחנו קוראים לסיום מהיר של החקירות. לדעתי, זהו אינטרס משותף לשמאל ולימין שיסיימו אותן כמו שצריך ולא יטייחו. אנחנו רוצים שלטון נקי משחיתות, ולא משנה אם הוא שלטון שמאל או שלטון ימין, שהמנהיגים יפעלו בשביל כולנו ולא בשביל עצמם. לא יכול להיות שיתנהלו חקירות כל כך הרבה זמן, ושעדיין לא קראו לנחקרים רבים כל כך". על הנעשה בהפגנות עצמן מספר דנטס: "מעניין לראות שהמאסה הגדולה של האנשים שמגיעים להפגנות, בחדרה וגם בפתח תקווה, הם מבוגרים, בני 50 פלוס ו-60 פלוס, ובאות הרבה מאוד נשים. בהפגנות רואים גם צעירים, אבל המבוגרים מובילים. אלה דברים שלא ראינו במאבקים קודמים, ארציים ומקומיים. זה מחמם את הלב, והרושם שלי הוא שלבוגרים יש הרגשה שהמדינה שהם בנו במו ידיהם נהרסת מול עיניהם, והם מרגישים צורך בשינוי דחוף לעתיד ילדיהם ונכדיהם. דרך הפעילות בחדרה אנחנו רוצים גם לחזק שיתופי פעולה של חדרה וכל האזור. זה עבד בצורה יפה במאבקי הגז והמפחמות. התגבשה קבוצה שתמשיך לא רק למאבקים אלא גם לבניה של דברים משותפים. האזור שלנו הוא אחד המיוחדים בארץ, והוא ראוי לכך".

בדוק גם

דוד דוידיאן צילום: אדריאן הרבשטיין

"החלום שלי הוא לראות שלום עם הערבים"

בגיל 29 עלה דוד דוידיאן מאיראן לישראל והיה חלק ממייסדי העיר נהריה. במהלך השנים היה חלק בלתי נפרד ממועצת הפועלים בעיר והפך ל'אבא של הגרוזינים' כי התמסר לקליטת עלייה. היום, לאחר שחצה את גיל 86, הוא מתגעגע למולדתו איראן, נדהם מהשנאה לישראל ומייחל לימים של שלום

סמלת נועם רובו. צילום: דוברות העירייה

אות נשיא המדינה לסמלת נועם רובו מקרית אתא

בין 121 החיילים שקיבלו  את אות הנשיא זכתה בין יתר גם סמלת נועם רובו מקרית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *