יום חמישי , ינואר 17 2019
בית / חדשות מקומיות / מורעל על הצבא
יצחק משעלי צילום עצמי
יצחק משעלי צילום עצמי

מורעל על הצבא

יצחק משעלי, בן 67 מכפר תבור, לא מוותר על אהבתו לצבא. בשלוש השנים האחרונות הוא מתנדב במערך המילואים וגאה לשרת את המולדת, בפיקוד העורף, שם הוא מתנדב תחת פיקודו של… בנו מוטי, רב סרן המשמש כסמג"ד בגדוד פיקוד העורף. "אני ומוטי נקראים מדי שנה ל- 30 ימי מילואים, אנחנו ישנים בשטח וממלאים את המשימות השונות באהבה", הוא אומר.

הצבא טבוע בי ובילדי כל כך חזק, שאני מתנדב בשמחה בכל קריאה למילואים", אומר משעלי, שגויס בצו 8 במבצע צוק איתן, "הכל מתוך רצון להוקיר ולהודות למדינה בה אני חי ועליה נלחמתי".

משעלי נשוי לחנה, אב לשלושה ילדים וסבא לשישה נכדים, עלה ממרוקו כחייל בודד בשנת 1967, בתקופת מלחמת ששת הימים, כאשר הוריו ושבעת אחיו נשארו במרוקו. כנער היה פעיל בתנועת בני עקיבא. "המטרה הייתה להעלות יהודים לארץ ישראל, פעולות שדרשו יכולת מבצעית וחשאיות מחשש שהשלטונות לא יגלו את מטרתנו", הוא משחזר.

יצחק משעלי צילום עצמי
יצחק משעלי צילום עצמי

לאחר שלושה חודשים בלבד בארץ, גויס לשרות צבאי סדיר בהנדסה הקרבית. הוא שירת שם 27 שנים, 11 מהן בסיני.

יצחק משעלי גאה בשלושת ילדיו, ש"התחנכו על סיפורי המורשת, אהבת הארץ ועל ערכי התרומה ובחרו עם גיוסם למלא תפקידים משמעותיים בצבא". כאמור, הבן מוטי משמש כסמג"ד בפיקוד העורף, בתו הגדולה גלית הייתה סמבצ"ית בתקופת מבצע ענבי זעם ובתו הקטנה, רחלי, התגייסה אף היא להנדסה קרבית, שירתה כלוחמת אב"כ ויצאה לקורס מכי"ם ואף שירתה במילואים בגדוד מבצעי.

עד כמה אהבתו לצבא טבועה בו יכול להעיד הסיפור הבא: ב- 28 בנבמבר, יחגוג משעלי את יום הולדתו. יום אחר כך, יהיה עם חבריו למילואים בדרום, לאחר שקיבל צו גיוס לאימון גדודי. "אני לא מודאג, אחגוג עם הבן שלי ועם החברים למילואים", הוא גאה.

בדוק גם

כף ידו של עובד נתקעה במכונת אריזה בכפר תבור

כף יד אדם שהייתה תקועה במכשיר חשמלי בבית אריזה בכפר תבור חולצה על ידי לוחמי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *