בית / חדשות מקומיות / מורעל על הצבא

מורעל על הצבא

יצחק משעלי, בן 67 מכפר תבור, לא מוותר על אהבתו לצבא. בשלוש השנים האחרונות הוא מתנדב במערך המילואים וגאה לשרת את המולדת, בפיקוד העורף, שם הוא מתנדב תחת פיקודו של… בנו מוטי, רב סרן המשמש כסמג"ד בגדוד פיקוד העורף. "אני ומוטי נקראים מדי שנה ל- 30 ימי מילואים, אנחנו ישנים בשטח וממלאים את המשימות השונות באהבה", הוא אומר.

הצבא טבוע בי ובילדי כל כך חזק, שאני מתנדב בשמחה בכל קריאה למילואים", אומר משעלי, שגויס בצו 8 במבצע צוק איתן, "הכל מתוך רצון להוקיר ולהודות למדינה בה אני חי ועליה נלחמתי".

משעלי נשוי לחנה, אב לשלושה ילדים וסבא לשישה נכדים, עלה ממרוקו כחייל בודד בשנת 1967, בתקופת מלחמת ששת הימים, כאשר הוריו ושבעת אחיו נשארו במרוקו. כנער היה פעיל בתנועת בני עקיבא. "המטרה הייתה להעלות יהודים לארץ ישראל, פעולות שדרשו יכולת מבצעית וחשאיות מחשש שהשלטונות לא יגלו את מטרתנו", הוא משחזר.

יצחק משעלי צילום עצמי
יצחק משעלי צילום עצמי

לאחר שלושה חודשים בלבד בארץ, גויס לשרות צבאי סדיר בהנדסה הקרבית. הוא שירת שם 27 שנים, 11 מהן בסיני.

יצחק משעלי גאה בשלושת ילדיו, ש"התחנכו על סיפורי המורשת, אהבת הארץ ועל ערכי התרומה ובחרו עם גיוסם למלא תפקידים משמעותיים בצבא". כאמור, הבן מוטי משמש כסמג"ד בפיקוד העורף, בתו הגדולה גלית הייתה סמבצ"ית בתקופת מבצע ענבי זעם ובתו הקטנה, רחלי, התגייסה אף היא להנדסה קרבית, שירתה כלוחמת אב"כ ויצאה לקורס מכי"ם ואף שירתה במילואים בגדוד מבצעי.

עד כמה אהבתו לצבא טבועה בו יכול להעיד הסיפור הבא: ב- 28 בנבמבר, יחגוג משעלי את יום הולדתו. יום אחר כך, יהיה עם חבריו למילואים בדרום, לאחר שקיבל צו גיוס לאימון גדודי. "אני לא מודאג, אחגוג עם הבן שלי ועם החברים למילואים", הוא גאה.

בדוק גם

 כבש שני שערים במשחקי ההכנה. ליאור דהן צילום: איסר רביץ 

שומרים על הסגל

שומרים על הסגל בניגוד לעשור האחרון הנהלת עירוני קרית אתא לא ביצעה הקיץ מהפכה, רוב השחקנים …

רינה גרינברג - צילום ראובן פוטוצ'ינסקי

יו"ר ועדת הבחירות דחה עתירה של גרינברג ומתח עליה ביקורת נוקבת

גרינברג עתרה נגד גודל שלטי החוצות של המועמד לראשות העירייה משה קונינסקי. השופט: "מהתמונות שצורפו, דווקא מטעמה של העותרת, נתלו מודעות החורגות מהגודל המותר... הנני מצווה עליה להסיר כל מודעה שנתלתה על דירות מגורים ובמטה הבחירות החורגת מהגודל המותר"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *