בית / שרון / בנימינה / מה בעצם קורה עם ה"פיל הלבן" במרכז בנימינה?

מה בעצם קורה עם ה"פיל הלבן" במרכז בנימינה?

אדם שרוכש נדל"ן בימינו סבור על פי רוב שעשה עסקה מוצלחת. רכישת מבנה במרכז יישוב משגשג נראה כמו עסקה מוצלחת בהחלט, אך הפתעות מתרחשות ממקומות לא צפויים. מאיר שטרית, תושב בנימינה, רכש מחברת בזק בשנת 2013 (עבור חברת י.מ. מרחבים בע"מ שבבעלותו) את המבנה ברחוב המייסדים 35, במרכז בנימינה, סמוך לסניף הדואר במושבה. המבנה שימש בעבר כמרכזיית הדואר ביישוב, לפני שהוחלט בבזק למכור אותו.

בשנת 2014 קיבל שטרית לידיו את המבנה שרכש, אולם כפי שהוא מתאר, לומר שקיבל את המבנה לידיו במלוא מובן המילה הוא לחטוא לאמת, כי למעשה עד היום הוא לא זכה ליהנות ממנו. יתר על כן, בקרוב הוא עומד לאבד אותו.

המבנה המדובר (צילום: מאיר שטרית)
המבנה המדובר (צילום: מאיר שטרית)

לדבריו, נודע לו שהמועצה החליטה להפקיע את המבנה. הוא טוען כי כבר ארבע שנים שהמועצה מונעת ממנו להשכירו ומעבירה לשוכרים פוטנציאליים מסר לא לשכור. "לא הבנתי למה המועצה עושה את זה, עד לפני שנה וחצי, אז נודע לי על כוונתה להפקיע את המבנה", הוא מסביר. "זה הנימוק של המועצה לחסימת שוכרים פוטנציאליים מלשכור אותו. אך מצד שני, הליך ההפקעה לא מתקדם ואני לא מקבל את הפיצויים המגיעים לי במקרה כזה. אני מתנגד לכך שיפקיעו את המבנה, אבל אם כבר מפקיעים אותו, אני רוצה לפחות שייתנו לי את הפיצוי על החלקה והמבנה, ופיצויים על השנים שבהן נמנעו ממני הכנסות על השכרת המבנה. שהעניין יפסיק להיסחב".

עורך הדין המייצג את שטרית, חנן כהן, טוען כי התקשורת שהמועצה מנהלת מולו בנושא זה היא קשה ולקויה: "במועצה לא עונים לפניותינו בנושא, ולא מגיבים למכתבים. העברתי מכתבים ולא קיבלתי כל תשובה, למעט תשובה של שלוש שורות מהיועץ המשפטי, שבה מנפנפים את הדרישות של שטרית ולא מגיבים לגוף העניין. בשנים שבהן נמנע ממנו להשכיר את המבנה הוא הפסיד סכום משמעותי של כסף. המועצה מועלת בתפקידה".

ממועצת בנימינה גבעת עדה נמסר בתגובה: "הנכס נשוא הפנייה הוא שטח בייעוד בניני ציבור (ייעוד ציבורי) ומצוי בהליך הפקעה, זאת לאחר שבשנת 2017 אישרה הוועדה המחוזית את ביצוע ההפקעה. הליכי ההפקעה מבוצעים על ידי הוועדה המקומית ובהתאם לדין".

 

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

במהלך האליפות גברה הקבוצה בשלב הבתים על אלופת רומניה 1:3, סיימה בתיקו 3:3 עם אלופת בוסניה, נוצחה 3:2 על ידי אלופת הונגריה וגברה על אלופת אזרבייג'ן 3:4. בשלב רבע הגמר גברה "און גל יונדאי" על אלופת צ'כיה 0:2. במשחק חצי הגמר התמודדה הקבוצה מול אלופת שוויץ. המשחק הסתיים בתיקו 2:2 והוכרע בפנדלים 7:6 לזכות שוויץ. במשחק על המקום השלישי הביסה קבוצתו של נחמני את אלופת בולגריה 2:9. סגל הקבוצה כלל את: אבי נחמני, אופיר טובול, מוטי קדוש, קיקו עמרה, קיקו כהן, עומר לוינזון, מאור לוי, יניב הראל, אלירן אלקובי, רפאל ביטון. כולם מהקריות. ביטון סיים את הטורניר כמלך השערים של הקבוצה, עם 9 שערים. עומר לוינזון 7, מוטי קדוש 6, קיקו עמרה 3, אבי נחמני וקיקו כהן 1 כ"א, השלימו את מכסת השערים. בתום הטורניר קיבלה הקבוצה גביע מטעם הליגה האירופית.

כדורגל 6X6: מקום 3 ל"און גל יונדאי" בליגת האלופות

70 קבוצות השתתפו בסלובניה באליפות אירופה בכדורגל 6X6 דרג שני. קבוצתו של אבי נחמני מקרית ביאליק עשתה הישג ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *