בית / שרון / חדרה / מדליית זהב לטמלקובה הבולגרייה המייצגת את ישראל

מדליית זהב לטמלקובה הבולגרייה המייצגת את ישראל

הג'ודוקא הבולגרייה שמייצגת את ישראל, בטינה טמלקובה, זכתה בשבוע שעבר במדליית זהב בתחרות הגראנד פרי היוקרתית במשקל של עד 52 קילוגרמים בטאשקנט שבאוזבקיסטן.

טמלקובה ניצחה באיפון בגמר את אגתה פרנק מפולין. מדובר במדליה ראשונה לג'ודוקא בסבב בוגרים לאחר מספר הצלחות בסבב ג'וניור. למרות זאת, לא הכול ורוד סביב הספורטאית.

אשרת השהייה שלה הוארכה לאחרונה בחודשיים ותוקפה יפוג בסוף החודש. אם משרד הפנים יחליט לא לשנות את המצב ולהעניק לה את הדרכון ובהמשך גם אזרחות, היא תגורש מישראל.

טמלקובה (צילום: איגוד הגודו)
טמלקובה (צילום: איגוד הגודו)

לאחרונה נפתחה עצומה שקוראת לשר הפנים אריה דרעי לתת אזרחות קבועה לישראלית. מי שיזם את העצומה הוא פעיל חדרתי אייל פבזנר שהצליח להחתים כבר יותר מאלף אנשים שמצדדים בספורטאית הבולגרייה שהיא גם בת זוגתו של הג'ודוקא החדרתי ברוך שמאילוב והשניים מתכננים להתחתן. פבזנר, אב לג'ודוקא צעיר החליט לנסות ולעזור לזוג הצעיר ומתכוון לפתח את העצומה באמצעי התקשורת השונים עד לקבלת האזרחות המלאה. "מדובר בספורטאים צעירים שהתאהבו ורוצים לבנות משפחה בישראל וצריך להעריך את זה ולעזור להם" אמר פבזנר.

גם שרת הספורט מירי רגב כבר פנתה לשר דרעי בבקשה למתן אזרחות עבור הג'ודוקא. "אמשיך לפעול עד אשר היא תקבל את האזרחות הישראלית, כך שתוכל להמשיך ולייצג אותנו בכבוד באליפות אירופה שנה הבאה בישראל" הבטיחה השרה רגב.

בדוק גם

קרדיט צילום: מארק ניימן/ לע"מ

ריבלין: "הגליל הוא הבטחה גדולה, ואהבה גדולה כמו ירושלים"

               "מעלות-תרשיחא היא התגלמותו של חזון ארצישראלי שצריך לשמש השראה לכולנו. מודל לשכנות טובה ודוגמה נהדרת לערים מעורבות נוספות - אל מול האיומים מולנו לא נשכח גם ברגעים אלה את רגעי אסונה של מעלות-תרשיחא והשנים הרבות שבהן אתם הייתם העורף הקשה והאיתן של מדינת ישראל"

לנה יקימצ'וק (צילום: גדעון רוזנשטיין)

מופסדים אף מרוצים: מנשה/חדרה/עמק חפר נשים הפסידה בחצי גמר גביע המדינה

קבוצת הנשים מכבי מנשה/חדרה/עמק חפר אומנם הפסידה בחצי גמר גביע המדינה למכבי חיפה 3:1, אבל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *