בית / קריות / חדשות קריות / לשחרר את פינטו

לשחרר את פינטו

צב הים פינטו שהגיע עם פציעת ראש חמורה למרכז הארצי להצלת צבי ים של רשות הטבע והגנים חזר היום (חמישי) בבוקר, לביתו הטבעי בחוף קרית ים, לאחר תהליך טיפול ושיקום ארוך שעבר במרכז.
הצב פינטו הגיע למרכז הארצי להצלת צבי ים באוקטובר בשנה שעברה, לאחר שזוהה על ידי מצילים בחוף קרית ים, כשהוא צף במים.

בבדיקות מקיפות, שכללו גם צילום סי טי, התברר שמעבר לפציעת הראש החמורה ממנה סבל, במעי שלו יש לא פחות מחמישה קרסים. במרכז להצלת צבי ים קיוו כי הקרסים ייפלטו בצואה שלו, במשך השנה בה טופל ושוקם במרכז, אך מאחר שזה לא קרה, עלה החשש שהם נתפסו על הרקמה במעי. מאחר שמאוד מסוכן להוציאם בניתוח, הוחלט להשאירם במקומם כל עוד הם לא מפריעים לתפקודו.

מעמד מרגש. פינטו הצב והקהל צילום: עיריית קרית ים
מעמד מרגש. פינטו הצב והקהל צילום: עיריית קרית ים

גם הפגיעה בראשו מחלימה בהדרגה ולאור כך הוחלט להשיבו לים הפתוח.
כמיטב המסורת בשחרור צבי ים, זומנו למעמד השחרור מי שמצאו את הצב הפצוע והזעיקו את אנשי רשות הטבע והגנים, בהם המציל יהודה פינטו, שהעניק לצב את שמו. בין הנוכחים בשחרור היו גם ראש העירייה דוד אבן צור, מתרחצי חוף זבולון ותושבים.
אבן צור ציין, כי המאמצים להצלתו של צב הים הם חלק מההשקעה העירונית המתמשכת בפיתוח רצועת החוף העירונית תוך דאגה ושמירה על ערכי טבע. הוא הביע את ביטחונו כי לאחר הטיפול המסור שקיבל פינטו מאנשי רשות שמורת הטבע הוא וצאצאיו יחזרו לפקוד את חופי הקריה.

מסוגל שוב לצלול לקרקעית ולאכול יותר מק"ג דגים בכל יום. פינטו צילום: באדיבות המרכז להצלת צבי ים
מסוגל שוב לצלול לקרקעית ולאכול יותר מק"ג דגים בכל יום. פינטו צילום: באדיבות המרכז להצלת צבי ים

ברשות הטבע והגנים מציינים, כי שיתוף פעולה עם הציבור הרחב הוא קריטי להצלת צבי ים, המצויים בסכנת הכחדה, ומדגישים כי בכל מקרה של צב פצוע שנפלט לחוף או צף פצוע על פני המים, חשוב לדווח על כך למרכז להצלת צבי ים או למוקד רשות הטבע והגנים שמספרו *3639. ברשות מדגישים כי אסור להחזיר לים צב פצוע שנפלט לחוף, בלי שעבר בדיקה.

בדוק גם

קרדיט צילום: מארק ניימן/ לע"מ

ריבלין: "הגליל הוא הבטחה גדולה, ואהבה גדולה כמו ירושלים"

               "מעלות-תרשיחא היא התגלמותו של חזון ארצישראלי שצריך לשמש השראה לכולנו. מודל לשכנות טובה ודוגמה נהדרת לערים מעורבות נוספות - אל מול האיומים מולנו לא נשכח גם ברגעים אלה את רגעי אסונה של מעלות-תרשיחא והשנים הרבות שבהן אתם הייתם העורף הקשה והאיתן של מדינת ישראל"

שירלי עודד-דורן (צילום: שלומי גבאי)

קובלנה פלילית הוגשה נגד ראש עירית חדרה צביקה גנדלמן

שירלי עודד, חברת מועצת העיר חדרה, יו"ר סיעת שקיפות, הגישה קובלנה פלילית, שהיא למעשה כתב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *