יום רביעי , דצמבר 12 2018
בית / שרון / חדרה / למרות השבץ: הפכה לאם בפעם השלישית
גילי ורוני במחלקת היולדות של הלל יפה (צילום: המרכז הרפואי הלל יפה)
גילי ורוני במחלקת היולדות של הלל יפה (צילום: המרכז הרפואי הלל יפה)

למרות השבץ: הפכה לאם בפעם השלישית

גילי טוני-גרין הצטרפה "בעל כורחה" למשפחת המרכז הרפואי הלל יפה בגיל 17, עת לקתה בשבץ מוחי והובהלה לבית החולים, שם קיבלה טיפול מציל חיים. מאז, לאחר תקופת שיקום ארוכה במיוחד, היא עדיין מבקרת במרכז הרפואי מעת לעת, בין השאר במכון ההמטולוגי, אצל ד"ר אורית סופר, מנהלת המכון, שהייתה חלק מהצוות שהציל את חייה בגיל 17, אך גם במסגרת אגף האימהות על מחלקותיו ומרפאותיו השונות.

השבוע, בסמוך ליום המשפחה, צירפה גילי למשפחתה בת שלישית, רוני שמה, אחות לעומרי ואיתמר, תאומים שנולדו גם הם בהלל יפה לפני 5 שנים, לה ולבעלה, עמיחי, שניהם תושבי חדרה.

אבל כל זה לא היה ברור מאליו לרוני כשהייתה נערה בת 18, שעסוקה בתהליך שיקום סיזיפי במיוחד. "אף אחד לא ידע למה לקיתי בשבץ מוחי", היא מספרת. זה היה באמצע שיעור התעמלות, שבו לפתע צנחתי על האדמה והתחלתי לפרכס. בדיעבד, יודעים לומר שהיה לי קריש דם במוח שיצר 3 אוטמים. כל צד שמאל שלי היה משותק תקופה ארוכה, ועד היום יש לי קשיים בהליכה ובנשיאת משאות ביד שמאל. כבר אז פחדתי מהעתיד, ולא הייתי בטוחה שאוכל להביא ילדים לעולם במצב הגופני.

גילי ורוני במחלקת היולדות של הלל יפה (צילום: המרכז הרפואי הלל יפה)
גילי ורוני במחלקת היולדות של הלל יפה (צילום: המרכז הרפואי הלל יפה)

"כשהתחתנתי ב~2009, הבעתי בפני בעלי, עמיחי, את חששותיי להביא ילדים לעולם _ גם כי אולי לא אוכל לטפל בהם כמו שצריך, וגם כי הייתי מודעת לכך שאולי השבץ יחזור. הרי אף אחד לא ידע להגיד בדיוק למה זה קרה _ לא הייתה לי היסטוריה משפחתית, או בעיה של חולי כלשהו, אבל עדיין הייתי במעקב ומי יודע…".

למרות זאת, האהבה והרצון לילדים גברו על הפחדים, וגילי, שטופלה בתחילה על ידי ד"ר שמיס במרפאה בחדרה, ואחר כך אצל ד"ר אדריאן אלנבוגן וד"ר נרדין עסאלה, שניהם רופאים בכירים במחלקת נשים ויולדות של הלל יפה, זכתה להביא לעולם בשנת 2011 זוג תאומים, עומרי ואיתמר.

הטיפול המסור, והעובדה שההיריון והלידה הצליחו, נטעו בגילי ובבעלה את הביטחון לצאת במסע לקראת הריון נוסף וילד נוסף, או במקרה הנוכחי, ילדה, רוני, שנולדה בדיוק בשבוע בו נחגג יום המשפחה בישראל.

ד"ר חיים דוד, מנהל חדר לידה ומי שטיפל ברוני במהלך אשפוזה ביחידה להיריון בסיכון, מסביר כי שבץ מוחי, מביא עימו חשש לקרישיות יתר, מצב שעלול להיות מסוכן ביותר בהריון.

גילי טוני-גרין מסכמת: "ללא ספק העובדה שרוני נולדה בהלל יפה, בסמיכות לתאריך בו גם נחגג יום המשפחה, מייצגת נאמנה את ההרגשה שלי שהצוות פה הוא כבר מזמן משפחה. כאן הצילו את חיי, אבל כאן גם עזרו לי ולבעלי להביא חיים חדשים לעולם".

בדוק גם

ניידת משטרה (צילום: שלומי גבאי)

בהלה: עובד זר בגן הילדים בעפולה

שוטרי משטרת ישראל הוזעקו למקום על ידי צוות הגן ועצרו את החשוד בגין הסגת הגבול. הרקע לארוע טרם ברור, החשוד נלקח ברגעים אלו לחקירה בתחנת המשטרה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *