בית / שרון / חדשות שרון / כ-80 תושבים הפגינו נגד הקמת שדה תעופה בעמק חפר

כ-80 תושבים הפגינו נגד הקמת שדה תעופה בעמק חפר

80 תושבים עמק חפר הפגינו במהלך דיון שהתקיים שהתקיים בסוף השבוע בוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל) בירושלים בנושא החלופות להקמת שדה תעופה אזרחי בשטח המועצה האזורית ליד בית הלוי.

להפתעת נציגי הרשויות והיישובים שבהם ישנן חלופות לשדה התעופה, הסתבר כי הועדה החזירה לשולחן הדיונים חמש חלופות שלא היו עד כה בסדר העדיפויות ואחת מהן היא חלופת גאולי תימן  בעמק חפר.

הפגנה נגד שדה תעופה בעמק חפר (צילום: עצמי)
הפגנה נגד שדה תעופה בעמק חפר (צילום: עצמי)

רני אידן, ראש המועצה האזורית עמק חפר: "לצערי, רשויות המדינה עובדות עקום ולא לומדות פעם אחר פעם מטעויות. זו פשוט חוצפה. איך יתכן, אחרי שכבר הסתירו מאתנו בהתנהלות קודמת חלופות קיימות בעמק חפר, שמסתירים פעם נוספת?. אנחנו יושבים בוועדה, מתכוננים להיאבק נגד הקמת שדה תעופה סמוך לבית הלוי, ופתאום יועץ התעופה שלנו אומר שהוא שמע שיש עוד חלופות על הפרק וראשי הוועדה מהנהנים. איך יתכן דבר כזה? מתי תכננו להודיע? מה יש להסתיר? זה לא ניהול תקין, זו לא דרך לקדם תכניות ארציות ולאומיות. ואם צריך, אנו נפנה גם לערכאות משפטיות נגד ניסיונות ההסתרה החוזרות ונשנות של הות"ל."

עוד אמר אידן: "מדובר במהלך המיועד לשרת מגזר מסוים תוך ניתוק מוחלט מראיה ארצית רחבה ותוך פגיעה בתהליכי שיקום שימור ופיתוח בר קיימא. אנו נחושים בדרכנו ובהחלטתנו למנוע את הקמת שדה התעופה בשטחי העמק. לא ניתן להקים בעמק חפר שדה תעופה, לא נחסוך במשאבים ונהפוך כל אבן עד שנוריד תוכנית רעה זאת מעל סדר יומנו".

בדוק גם

"הארון הוא אסון". גל בוימן (צילום: רותי ברמן)

"ההחלטה של המדינה מונעת מדעות קדומות"

גם גל בוימן מרמת פולג היה השבוע בהפגנה של הקהילה הלהט"בית נגד החלטת הממשלה לא לאפשר לבני מין מאותו זוג לאמץ ילד בארץ. והוא לא היה שם לבד. כל בני משפחתו ליוו אותו ותמכו בו, בדיוק כפי שהם נוהגים לעשות מאז שיצא מהארון בגיל 17. אביו, אבי, אף כתב בפייסבוק: "בושה למדינה, אין להם אלוהים"

"זכיתי לעבוד בתחום שאני מטורפת עליו". קראוס-גולדשטיין מלמדת (צילום: איל הירש)

"כשהתחלתי להרים את הידיים ולרקוע, הרגשתי שחזרתי הביתה"

רחל קראוס-גולדנשטיין מפרדס חנה הייתה זמרת יוצרת, בוגרת בית הספר רימון, כשבאחד הימים נכנסה לחוג פלמנקו בתל אביב ונכבשה. אחרי ארבעה חודשים מצאה את עצמה על מטוס לסביליה וחזרה לאחר שנתיים רקדנית מקצוענית. לפני שבע שנים פתחה בית ספר לפלמנקו והיא גם מעצבת ליין של ביגוד פלמנקו ומייבאת אקססוריז

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *