בית / כללי / כתב אישום לקצינים המואשמים ברשלנות בטביעה של אילן יענקלביץ מנתניה ביולי שנה שעברה

כתב אישום לקצינים המואשמים ברשלנות בטביעה של אילן יענקלביץ מנתניה ביולי שנה שעברה

היום (שני) הוגשו לבית הדין הצבאי, כתבי אישום נגד קצין בדרגת רס״ן ושני קצינים בדרגת סג״מ, בגין אחריותם לאירוע שקרה בחודש יולי 2016 בו טבע למוות במאגר מים בחבל אשכול רב״ט אילן יענקילביץ׳ ז״ל, מנתניה. לקצין בדרגת רס״ן ולאחד הקצינים בדרגת סג״מ מיוחסת עבירה של גרימת מוות ברשלנות, בגין תכנון הפעילות הצבאית במהלכה נפטר יענקילביץ׳ ז״ל וקיומה בניגוד להוראות הבטיחות וללא נקיטת אמצעי זהירות מתאימים. לקצין נוסף בדרגת סג״מ מיוחסת עבירה של התרשלות בגין התנהלותו במהלך הפעילות. כל השלושה הודחו מתפקידם מיד לאחר האירוע.

יענקלביץ', 19 טבע למוות כאשר חיילים וקצינים מיחידת מודיעין נכנסו להתרחץ באופן בלתי מתוכנן במאגר מים האסור לרחצה. שני הקצינים המואשמים בהתרשלות הם המפקד שאישר את הפעילות והקצין שתכנן אותה והשתתף בה. הקצין השלישי היה בפעילות, אך לא היה שותף לתכנון.

אילן וסווטלנה יענקלביץ צילום מאלבום המשפחה
אילן וסווטלנה יענקלביץ צילום מאלבום המשפחה

חודשיים לאחר האירוע כאשר הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט החליט לאמץ את המלצות ועדת החקירה שבדקה את נסיבות מותו של יענקלביץ' וקבעה שיש להדיח את שלושת הקצינים אמרה אימו סבטלנה: "מוות בקרב אי אפשר למנוע אבל כאן זה רשלנות מלאה. אילן אהב ספורט והיתה לו חגורה חומה בקראטה. הוא היה חכם ואחראי ואני לא יכולה להבין איך לא הצילו אותו? אילן ידע לשחות אך כפי שהבנתי המאגר הזה מסוכן ואסור לשחיה. את אילן מצאו בעומק  3.5 מטר בין אבנים. זה היה מקרה שני של טביעה באותו מאגר וזו רשלנות שבצבא לא מפיקים לקחים. מפקד צריך לדעת לאן הוא שולח את החיילים שלו ואם המקום בטוח או לא"

 

בדוק גם

ללמד מבוגרים להאזין למוסיקה. גידי אהרונוביץ צילום רותי ברמן

חייו מלאים באור ודמיון

הוא מוסיקאי ופסנתרן מילדות ויש לו אוסף של מעל 5000  דיסקים. גידי אהרונוביץ' לא רוצה שיקשרו אותו עם עיוורים שיושבים בחושך. העולם שלו מלא. יש לו תואר שני והוא מלמד מוסיקה בכפר יונה. הוא רוצה להיות אבא והחלום שלו הוא ללמד מבוגרים להאזין למוסיקה קלאסית

צילום: עודד קרני

צוללת סגולה: עירוני נהריה הפסידה 80:91 להפועל תל אביב

עירוני נהריה הפסידה אתמול (ראשון) 80:91 בחוץ להפועל תל אביב. זה היה הפסד שני בתוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *