מבזקים
בית / גליל מערבי / כרמיאל חוגגת שנה חדשה ורכבת חדשה

כרמיאל חוגגת שנה חדשה ורכבת חדשה

ערב ראש השנה, רכבת ישראל יוצאת לדרך בפעם הראשונה. מתנת חג נהדרת לכל תושבי העיר והסביבה הגלילית. החלטתי לבחון את הפלא, ולחנוך את הקו שלו חיכינו 40 שנה.

הגעתי לתחנה לפני השעה 08:00 ואת פני קידם בחיבוק מנכ"ל רכבת ישראל שחר איילון, חגיגי כמו כולנו. אט אט הצטרפו עוד תושבים מוותיקי העיר שהגיעו לראות, להתרשם, ולהנפיק כרטיס רב-קו. התחנה מבריקה , מאובזרת היטב , לא גדולה במיוחד אך מאוד פונקציונלית.

צילום אלכס הובר
קו הרכבת החדש כרמיאל

לאחר הטענת כרטיס הרב-קו בנסיעה לתחנת לב-המפרץ, חינם, שמתי פעמי לרציף. גם כאן לא היו הפתעות, כצפוי מתחנה חדשה הכל מבריק ובוהק, יש התרגשות באוויר, כרמיאלים רבים החליטו לנסות את הפלא שהגיע סוף סוף לעיירה.

alexhuber 20170919 הרכבת נוסעת!-4699

בשעה היעודה אנחנו עולות לקרון , מחליטות להתיישב למעלה כדי להביט על הנוף ולצלם. איך שאנחנו מתיישבות, מולנו יושב יו"ר האופוזיציה חבר מועצת העיר משה קונינסקי שגם החליט כמו תושבים רבים לחנוך בעצמו את הרכבת.

ברדתנו בתחנת לב המפרץ התברר כי הגיעו לאותו היעד ממש כרמיאלים רבים , עם אחדים מהם שתינו קפה בארומה, קצת הסתובבנו ובחזרה להכנות לחג.

alexhuber 20170919 הרכבת נוסעת!-4706

מאוחר יותר הגיע ראש העירייה עדי אלדר לתחנה, פגש את התושבים הנרגשים, איחל שנה טובה והודה למנכ"ל איילון , ולשר התחבורה על כל ההשקעה והעמידה בלוח הזמנים לחנוכת הקו.

alexhuber 20170919 הרכבת נוסעת!-4711

alexhuber 20170919 הרכבת נוסעת!-4713

עדי אלדר ושחר איילון
צילום אלכס הובר

תושבי המועצות האזוריות מטה אשר ומשגב, והישובים שמסביבם יוכלו לנסוע לכל יעד ללא תשלום גם מתחנת הרכבת באחיהוד. בתום שלושה חודשים של נסיעה בחינם, תינתן לנוסעים שיעלו בתחנת כרמיאל הנחה של 50% (הלוך ושוב) במשך שנתיים נוספות.

בדוק גם

אירוע הפתיחה של ליגת מאמאנט (צילום: דנית דיטרסדורף)

כרמיאל אירחה את טקס הפתיחה של הליגה האזורית

טקס פתיחת העונה של ליגת הגליל בכדורשת, נערך באולם מגדים בכרמיאל. באירוע נכחו סגנית ראש …

amit 01

המוהיקני האחרון

העזיבה של דקל קינן היא מכה קשה מאוד למכבי חיפה, אולי לא על המגרש, אבל מכל הבחינות האחרות. וגם, כדאי למכבי לחפש שחקני קישור שיאזנו את כל הקבוצה. שני קשרים זרים טובים במרכז, ומכבי תראה הרבה יותר טוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *