בית / בחירות מקומיות 2018 / כרמיאל: אירוע יום העולה בוטל בהוראת היועץ המשפטי לעירייה

כרמיאל: אירוע יום העולה בוטל בהוראת היועץ המשפטי לעירייה

 

הפגנה נגד ביטול יום העולה- צילום אלכס הובר
הפגנה נגד ביטול יום העולה- צילום אלכס הובר

ביום שלישי השבוע אמור היה להתקיים באמפיתאטרון העירוני קונצרט של הזמרת הרוסייה נטשה קורוליובה לציון יום העולה. האירוע – ביוזמתה ובהובלתה של רינה גרינברג, מ"מ ראש העירייה האמונה גם על תיק הקליטה ומתמודדת על תפקיד ראש העירייה – בוטל בשל התנגדות היועץ המשפטי לעירייה.

על הסיבות לביטול נמסר מעיריית כרמיאל: "במסגרת הנחיות היועץ המשפטי לממשלה ומשרד הפנים לרשויות המקומיות, יש לאשר קיום אירועים בתקופה הסמוכה למועד הבחירות אצל היועץ המשפטי לעירייה. הנחיה זו נמסרה לכלל גורמי העירייה ובכללם רינה גרינברג. לאחר בדיקת החומר החליט היועץ המשפטי שלא לאשר את קיום האירוע בהתאם לכללים הקבועים בהנחיות היועץ המשפטי לממשלה ובחוזר מנכ"ל משרד הפנים".

ביום שני השבוע, הפגינו מספר עולים, יחד עם מ"מ ראש העירייה והמועמדת לראשות העירייה רינה גרינברג, ברחבת בניין העירייה בניסיון לשנות את רוע הגזירה. לאחר שהיועץ המשפטי בחן שוב את כל ההיבטים והתייעץ עם היועץ המשפטי של משרד הפנים, הוחלט שלא לאשר את קיום האירוע, אך לא להתנגד לקיומו לאחר הבחירות לרשות המקומית.

ממטה גרינברג נמסר בתגובה: "אנו מאמינים שמאחורי הביטול עומדים גורמים פוליטיים ציניים, שחברו ליועץ המשפטי לעירייה והסיתו אותו לפעול כפי שפעל יחד עם הרוח הרעה הנושבת בקומת ההנהלה. כולנו מבינים מי הם אותם גורמים פוליטיים. העובדה שהם נחפזו להודיע אחרי הביטול, כי הם מצטערים על כך, רק מזכה אותם בתעודת צביעות מיוחדת.

"יום העלייה הוא אירוע מסורתי הנערך מספר שנים, כאשר את העלות מכסה בעיקרה המשרד לקליטת עלייה עם השתתפות לא גדולה של עיריית כרמיאל. האירוע אינו מיועד לעלייה זו או אחרת, אך באופן מסורתי הוא הופנה בכל הארץ לעולים שבאו מחבר המדינות. רוב העולים בכרמיאל הם יוצאי חבר המדינות ובאופן טבעי האירוע מוכוון יותר אליהם.

בתשובה לשאלת "צפון-1", האם משרד הקליטה נוקט אפליה בין עולה לעולה, נמסר מהמשרד: "המדיניות של משרד העלייה והקליטה היא לקלוט באופן שוויוני את כל העליות. לעניין ציון יום העלייה, המשרד מממן את אירועי יום העלייה ברשויות המקומיות במסגרת מבחן תמיכה ייחודי לעניין זה. ההחלטה על תמהיל האירוע היא בידי הרשות וזאת על פי אוכלוסיית היעד המתגוררת בה".

מעיריית כרמיאל נמסר עוד: "האמירות כאילו היועץ המשפטי הושפע מגורם כלשהו הינן נלוזות, מופרכות ושקריות. החלטתו מבוססת אך ורק על הפסיקה והנחיות היועץ המשפטי לממשלה, ולראיה הלשכה המשפטית של משרד הפנים בדקה את חוות הדעת על פי בקשת היועץ המשפטי לממשלה, אליו פנתה הגברת גרינברג, והיועץ המשפטי של משרד הפנים קבע כי חוות הדעת נכונה ואין מקום להתערב בה".

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

במהלך האליפות גברה הקבוצה בשלב הבתים על אלופת רומניה 1:3, סיימה בתיקו 3:3 עם אלופת בוסניה, נוצחה 3:2 על ידי אלופת הונגריה וגברה על אלופת אזרבייג'ן 3:4. בשלב רבע הגמר גברה "און גל יונדאי" על אלופת צ'כיה 0:2. במשחק חצי הגמר התמודדה הקבוצה מול אלופת שוויץ. המשחק הסתיים בתיקו 2:2 והוכרע בפנדלים 7:6 לזכות שוויץ. במשחק על המקום השלישי הביסה קבוצתו של נחמני את אלופת בולגריה 2:9. סגל הקבוצה כלל את: אבי נחמני, אופיר טובול, מוטי קדוש, קיקו עמרה, קיקו כהן, עומר לוינזון, מאור לוי, יניב הראל, אלירן אלקובי, רפאל ביטון. כולם מהקריות. ביטון סיים את הטורניר כמלך השערים של הקבוצה, עם 9 שערים. עומר לוינזון 7, מוטי קדוש 6, קיקו עמרה 3, אבי נחמני וקיקו כהן 1 כ"א, השלימו את מכסת השערים. בתום הטורניר קיבלה הקבוצה גביע מטעם הליגה האירופית.

כדורגל 6X6: מקום 3 ל"און גל יונדאי" בליגת האלופות

70 קבוצות השתתפו בסלובניה באליפות אירופה בכדורגל 6X6 דרג שני. קבוצתו של אבי נחמני מקרית ביאליק עשתה הישג ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *