בית / כללי / ירידה בהתחלות בנייה בחיפה וזינוק בהתחלות בנייה בקריות

ירידה בהתחלות בנייה בחיפה וזינוק בהתחלות בנייה בקריות

האם תנופת הבנייה עוברת מחיפה לקריות? מנתוני הלמ"ס שנותחו על ידי ארגון קבלני מחוז חיפה עולה כי בשנת 2016 הוחל בבניית 922  יח"ד בחיפה לעומת 1050 בשנת 2015 – ירידה של 12 אחוז.

לעומת זאת, בקריות הייתה עלייה בהתחלות בנייה בשנה החולפת. בקריית מוצקין הוחל בבניית 358 יח"ד, זינוק של 90 אחוז. בקרית ביאליק התחלות הבנייה בשנת 2016 עמדו על 299 דירות לעומת 258 דירות בשנת 2015 ובקריית אתא הוחל בבניית 644 דירות בשנת 2016 לעומת 433 דירות בשנת 2015, עלייה של 49 אחוז.

למרות הזינוק בהתחלות הבנייה ביישובי הקריות, חיפה עדיין מרכזת את עיקר התחלות הבנייה. בשנת 2017 צפויים לצאת לשיווק פרויקטים נוספים כמו 80 יח"ד בקריית מוצקין על ידי פרץ בוני הנגב, ופרויקטי התחדשות עירונית בחיפה.

אביגדור יצחקי (צילום איתמר סיידא)
אביגדור יצחקי (צילום איתמר סיידא)

בענף הנדל"ן מתריעים כי היצע הדירות באזור עדיין אינו מספק את הביקושים. יו"ר ארגון קבלני מחוז חיפה, חיים פייגלין אמר בכנס של הארגון שנערך לפני כשבוע במלון דן כרמל בחיפה כי ״למרות מאמצי הממשלה, מחירי הדירות ממשיכים לעלות ורמות הסיכון שלנו ממשיכות לעלות. גם את הסחרור הזה חייבים לעצור. ניתן יהיה לעשות זאת בהורדת המיסוי על ענף הבנייה״.

יו"ר מטה הדיור, אביגדור יצחקי השיב ואמר כי "כדי לייצר את התנאים הנוחים ליזמים אנחנו מסירים חסמים. סיימנו את 2016 עם 111 אלף יח"ד בתב״עות מאושרות והמספר עוד יגדל השנה. יש עדיין בעיות שאנחנו פועלים כדי לפתור אותן. הוועדות המחוזיות מייצרות הרבה התניות למימוש בתב"ע כמו למשל אי קבלת היתר עד לפיתרון תחבורתי. יצרנו מכשיר שהוועדה הארצית יכולה לבטל כל התנייה. אם יש בעיית תחבורה – שאנשים יעמדו עוד רבע שעה בפקק. צריך להבין, אין איפה להכניס יותר מידי כבישים. לכן, אנחנו מאוד מקווים שהתחבורה הציבורית היא זאת שתיתן את הטון בשנים הקרובות״.

 

 

 

בדוק גם

סמלת נועם רובו. צילום: דוברות העירייה

אות נשיא המדינה לסמלת נועם רובו מקרית אתא

בין 121 החיילים שקיבלו  את אות הנשיא זכתה בין יתר גם סמלת נועם רובו מקרית …

איציק משעלי

החייל הכי מבוגר בצה"ל: בגיל 70 איציק משעלי עדיין משרת בצבא

משעלי משרת כבר 50 שנה בצבא, 28 שנים מתוכן בשרות הסדיר ובצבא הקבע. רק לפני כחודש סיים אימון גדודי במחנה צריפין. "אני אוהב את זה, אוהב לשרת במילואים, אוהב את המדינה שלי", הוא אומר, "עבורי לשרת בצבא זו זכות גדולה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *