מבזקים
בית / כללי / יעקב פרץ: "בעידן הנגישות חובה לבנות מחדש את בניין העירייה"

יעקב פרץ: "בעידן הנגישות חובה לבנות מחדש את בניין העירייה"

הונחה בשבוע שעבר אבן פינה ומגילה  לבניין עיריית קרית אתא החדש שייבנה בקרוב ולידו חניון ציבורי. הטקס נערך במעמד ראש העירייה  יעקב פרץ, רבני העיר, סגני ראש העיר, חברי מועצת העיר ואורחים נוספים וכלל את ברכת רבני העיר, חתימה על המגילה והטמנתה כסימן דרך לתחילת עבודות ההקמה.

התוכנית כוללת בניית בניין עירייה חדש שימוקם בסמוך למבנה הישן  לכיוון רחוב העצמאות ויאפשר מתן שירותים עירוניים לתושבי העיר באופן קל, נוח ונגיש. המבנה החדש יבנה בסטנדרטים של מבני ציבור בינלאומיים אשר מעמידים את צרכיו של התושב במרכז ומאפשרים מתן שירותים בעיר שמס' התושבים בה נמצא בסימן עלייה מתמדת. כיוון שהמבנה הוותיק של העירייה שנבנה בשנות ה- 50 אינו עומד בסטנדרטים המתאימים וכל הניסיונות לבצע עבודות התאמה לא צלחו נושא הנגישות מקבל משנה תוקף בתכנון הנוכחי עם הנגשה לכל קומות המבנה.

במקביל, יבנה בצמוד למבנה העירייה חניון ציבורי תת קרקעי, בן 3 קומות אשר יביא לתוספת משמעותית של כ-300 מקומות חניה חדשים בדיוק במרכזה של העיר ויתרום לפיתוח חיי המסחר בה. גג החניון יהווה את כיכר הכניסה למבנה העירייה החדש במפלס רחוב העצמאות.

מתחדשים. יעקב פרץ (התמונות מאושרות לשימוש. צילום: דוברות עיריית קרית אתא)
מתחדשים. יעקב פרץ (התמונות מאושרות לשימוש. צילום: דוברות עיריית קרית אתא)

בחזית מבנה העירייה, תקום כיכר עירונית גדולה שתשמש לאירועי חוץ, כנסים, קבלות פנים ומוקד פעילות לתושבי העיר, מתוך מגמה לשלב  בין הפעילות אשר תתרחש בתוך הבניין לבין הפעילות שמחוצה לו. הרחבה העירונית הגדולה תכלול פינות ישיבה, הצללה ופיתוח נופי נרחב.

התוכנית תתבצע במספר שלבים כאשר השלב הראשון כולל את בניית החניון התת קרקעי והשלב השני יכלול את הריסת המבנה הקיים ובניית המבנה החדש. המתחם העירוני יהווה עוגן אדריכלי ותכנוני לציר התנועה הראשי של העיר ויעודד באופן טבעי, התפתחות עירונית של עסקים צמודים באופן המשתלב במרקם של מרכז עיר פעיל ותוסס.  עלות: כ- 50 מיליון שקלים.

ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ: "על פי תוכנית המתאר החדשה, תהפוך קרית אתא לעיר בת 200,000 תושבים ב- 20 השנים הקרובות ותפקידנו לבצע את המעבר התפיסתי למתן שירותים ברמה הגבוהה ביותר, בהתאם לצרכי העיר המתפתחת. טקס הנחת אבן הפינה מסמל שינוי מהותי שבסיסו יצירת עתיד וחזון חדשים לעיר בעידן של נגישות לאוכלוסייה אנו מוצאים כחובה לשדרג את מבנה העירייה לאחר השלמת החניון הציבורי בכדי שנוכל לספק את רמת השירותים הנאותה לכלל הציבור".

התמונות מאושרות לשימוש. צילום: דוברות עיריית קרית אתא

בדוק גם

דניאל המרכז לבריאות השן

דניאל המרכז לבריאות השן: שיקום הפה תוך 48 שעות

נראה שעוד מתקופת הילדות רובנו לא ממש מתלהבים ללכת לטיפולי שיניים: החשש שהטיפול יכאב, שהרופא יחטט לנו בפה בכל מיני מכשירים, אולי יעיר לנו שאנחנו אוכלים יותר מידי מתוקים. היות וטיפולי שיניים הם לא מותרות אלא חובה, אנחנו גם יודעים שנצטרך לשלם עליהם סכומים שעלולים להיות יקרים. אבל יש בעפולה מקום אחד שמבטל את כל החששות: דניאל- המרכז לבריאות השן ומעבדת שיניים יגרום לכם לשנות את כל מה שחשבתם על טיפולי שיניים. מדובר במקום נעים, מזמין, המעניק מגוון רחב של טיפולי אסתטיקה וכירורגיה, שירות מצוין של בעלי מקצוע מהשורה הראשונה ואפשרויות תשלום נוחות

אליאס ראשנד. צילום: דורון גולן

משחק החיים

הילדות בלבנון, הגירוש, החיים החדשים מגיל 12 בישראל, הגזענות הקשה, ההחלטה לא לשרת בצה"ל, האכזבה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *