יום שישי , ספטמבר 21 2018
בית / חדשות מקומיות / יותר מאלף אנשים השתתפו בהפגנה כנגד זיהום אוויר בקרית חיים

יותר מאלף אנשים השתתפו בהפגנה כנגד זיהום אוויר בקרית חיים

"בחיפה ובקריות ילדים רוצים לחיות" , כך צעקו הערב (ראשון) אלף פעילים ותושבים מהקריות ובהפגנה הגדולה ביותר שנערכה ברחוב דגניה בקרית חיים, כנגד זיהום האוויר מתעשייה מזהמת במפרץ חיפה.  המפגינים לא חסכו בביקורת על התוכניות להרחיב את בתי זיקוק פי שלוש וכן לבנות נמל חדש במפרץ חיפה. על השלטים שהם החזיקו התנוססו כתובות עוצמתיות, כמו 'כאן בחיפה נחנקים והדלק לטורקים או 'נמל נוסף מוות לקרית חיים'. המפגינים נפגשו בסביבות השעה 18:00 בערב, ומהר מאוד מספרם עלה עד שהגיעו לכאלף איש.

הפגנת הענק נגד זיהום האוויר בקרית חיים, 3.5.15 (צילום: דורון גולן)
הפגנת הענק נגד זיהום האוויר בקרית חיים, 3.5.15 (צילום: דורון גולן)

ניידות משטרה היו פזורות במקום, בכדי להצליח לכוון את התנועה ברחוב. המפגינים הלכו מתחילתן של שדרות דגניה ועד לסופן, והם כללו תושבים בכל הגילאים כולל ילדים שגם פניהם עטו מסיכות, בכדי להמחיש את פחד התושבים מזיהום האוויר. אסף בר, סטודנט חיפאי אומר: "אני רוצה להישאר כאן בעתיד, ולבנות את ביתי,  אבל חייבים לטפל בזיהום האוויר".
שירלי מרום הגיעה עם ילדה בן השנתיים וחצי הוסיפה: "קנינו בלב כבד בית בטבעון, כשמסתכלים מערבה מפחדים, לבן שלי כבר היה התקף אסטמה ראשון ואני לא רוצה שהוא יחווה עוד אחד".

(נטע פלג)

הסיקור המלא ביום שישי ב"הד הקריות"

בדוק גם

עומר זוהר. צילום: דורון גולן

"להיות ראש עיר זו שליחות שהייתי רוצה לעשות"

תחילת הדרך בעיתונות, העבודה במשרדי הממשלה, התקף הלב שחטף בגיל 32, הנישואים, ההורות לארבעה ילדים, החזרה לקרית מוצקין לחיקו האוהב של ראש העירייה חיים צורי והתוכניות לעתיד. עומר זוהר פותח את הלב ומתוודה: "חרטה אחת שלי היא שעד היום לא מצאתי את היכולת לשבת עם אבא שלי ולהגיד לו כמה אני אוהב ומעריך אותו"

פסטיבל בום בוקס (צילום עיריית חדרה)

חדרה: דרישה לבטל את הופעתו של הראפר דודו פארוק

הופעתו הקרובה של הראפר הפרובוקטיבי דודו פארוק בחדרה מוטלת בספק. יו"ר ארגון ויצו ישראל, גילה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *