מבזקים
בית / כללי / יותר מאלף אנשים השתתפו בהפגנה כנגד זיהום אוויר בקרית חיים

יותר מאלף אנשים השתתפו בהפגנה כנגד זיהום אוויר בקרית חיים

"בחיפה ובקריות ילדים רוצים לחיות" , כך צעקו הערב (ראשון) אלף פעילים ותושבים מהקריות ובהפגנה הגדולה ביותר שנערכה ברחוב דגניה בקרית חיים, כנגד זיהום האוויר מתעשייה מזהמת במפרץ חיפה.  המפגינים לא חסכו בביקורת על התוכניות להרחיב את בתי זיקוק פי שלוש וכן לבנות נמל חדש במפרץ חיפה. על השלטים שהם החזיקו התנוססו כתובות עוצמתיות, כמו 'כאן בחיפה נחנקים והדלק לטורקים או 'נמל נוסף מוות לקרית חיים'. המפגינים נפגשו בסביבות השעה 18:00 בערב, ומהר מאוד מספרם עלה עד שהגיעו לכאלף איש.

הפגנת הענק נגד זיהום האוויר בקרית חיים, 3.5.15 (צילום: דורון גולן)
הפגנת הענק נגד זיהום האוויר בקרית חיים, 3.5.15 (צילום: דורון גולן)

ניידות משטרה היו פזורות במקום, בכדי להצליח לכוון את התנועה ברחוב. המפגינים הלכו מתחילתן של שדרות דגניה ועד לסופן, והם כללו תושבים בכל הגילאים כולל ילדים שגם פניהם עטו מסיכות, בכדי להמחיש את פחד התושבים מזיהום האוויר. אסף בר, סטודנט חיפאי אומר: "אני רוצה להישאר כאן בעתיד, ולבנות את ביתי,  אבל חייבים לטפל בזיהום האוויר".
שירלי מרום הגיעה עם ילדה בן השנתיים וחצי הוסיפה: "קנינו בלב כבד בית בטבעון, כשמסתכלים מערבה מפחדים, לבן שלי כבר היה התקף אסטמה ראשון ואני לא רוצה שהוא יחווה עוד אחד".

(נטע פלג)

הסיקור המלא ביום שישי ב"הד הקריות"

בדוק גם

רון שני מצביע צילום אלכס הובר

רון שני: "לא אתמודד לראשות מועצת משגב בבחירות הקרובות"

ראש המועצה האזורית משגב, הודיע השבוע בישיבת הנהלה כי לא יתמודד לקדנציה נוספת. במקביל, דני עברי הודיע כי יתמודד לראשות המועצה

הקבצן אינו שוטר. התמונה שמופצת ברשתות החברתיות

אגדה אורבאנית חדשה: שוטרים מתחזים לקבצנים

אגדה אורבאנית חדשה פשתה במחוזותינו לאחרונה ולפיה שוטרים של משטרת התנועה מתחזים לקבצנים שעומדים בצמתים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *