בית / כללי / יותר מאלף אנשים השתתפו בהפגנה כנגד זיהום אוויר בקרית חיים

יותר מאלף אנשים השתתפו בהפגנה כנגד זיהום אוויר בקרית חיים

"בחיפה ובקריות ילדים רוצים לחיות" , כך צעקו הערב (ראשון) אלף פעילים ותושבים מהקריות ובהפגנה הגדולה ביותר שנערכה ברחוב דגניה בקרית חיים, כנגד זיהום האוויר מתעשייה מזהמת במפרץ חיפה.  המפגינים לא חסכו בביקורת על התוכניות להרחיב את בתי זיקוק פי שלוש וכן לבנות נמל חדש במפרץ חיפה. על השלטים שהם החזיקו התנוססו כתובות עוצמתיות, כמו 'כאן בחיפה נחנקים והדלק לטורקים או 'נמל נוסף מוות לקרית חיים'. המפגינים נפגשו בסביבות השעה 18:00 בערב, ומהר מאוד מספרם עלה עד שהגיעו לכאלף איש.

הפגנת הענק נגד זיהום האוויר בקרית חיים, 3.5.15 (צילום: דורון גולן)
הפגנת הענק נגד זיהום האוויר בקרית חיים, 3.5.15 (צילום: דורון גולן)

ניידות משטרה היו פזורות במקום, בכדי להצליח לכוון את התנועה ברחוב. המפגינים הלכו מתחילתן של שדרות דגניה ועד לסופן, והם כללו תושבים בכל הגילאים כולל ילדים שגם פניהם עטו מסיכות, בכדי להמחיש את פחד התושבים מזיהום האוויר. אסף בר, סטודנט חיפאי אומר: "אני רוצה להישאר כאן בעתיד, ולבנות את ביתי,  אבל חייבים לטפל בזיהום האוויר".
שירלי מרום הגיעה עם ילדה בן השנתיים וחצי הוסיפה: "קנינו בלב כבד בית בטבעון, כשמסתכלים מערבה מפחדים, לבן שלי כבר היה התקף אסטמה ראשון ואני לא רוצה שהוא יחווה עוד אחד".

(נטע פלג)

הסיקור המלא ביום שישי ב"הד הקריות"

בדוק גם

טרם - צילום אלכס הובר

מרפאת טרם בכרמיאל צמצמה את שעות הפעילות

ממש לא כדאי לכם לא להרגיש טוב בין השעות 08:00-02:00, כי בשעות אלה אין במרפאה קבלת קהל. רשת טרם: "בשל מיעוט פונים לפנות בוקר הוחלט לצמצם את הפעילות בשעות אלו"

חורשת הגדעונים - מבט כללי (צילום: פרטי)

זכרון יעקב: המתנגדים לבית הכנסת בחורשת הגדעונים לא אמרו את המילה האחרונה

בחודש מרץ האחרון עברה ברוב קולות במליאת מועצת זכרון יעקב בקשתה של עמותת "זכרון טוב" …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *